See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Acord cadru pe 2 ani pentru servicii de întreținere și reparare echipamente pentru intretinere rutiera. ” –DRDP BRASOV.
Beschreibung: „Acord cadru pe 2 ani pentru servicii de întreținere și reparare echipamente pentru intretinere rutiera. ” n conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a efectua modificari ale contractului in temeiul art.221 din Legea 98/2016 cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art.221 alineat (7) din Legea 98/2016, adica sa nu reprezinte modificari substantiale, cu privire la urmatoarele aspecte : - modificari ale partilor contractante; - schimbarea denumirii si/sau a formei societatii, schimbari care nu atrag crearea unei persoane juridice noi; - modificare conf art 221 lit f) din legea 98/2016 pentru suplimentarea orelor de manopera si valoare provizion piese Eventualele prelungiri ale duratei contractului: 1- 3 luni (aplicabil în cazul contractelor subsecvente de servicii care se vor încheia la prezentul Acord - cadru)
Interne Kennung: 16054368/2026/1070/S1+2.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: „Acord cadru pe 2 ani pentru servicii de întreținere și reparare echipamente pentru intretinere rutiera. ” Estimari ale cantitatilor solicitate pe durata intregului acord-cadru, Manopera: minim 900 ore si maxim 1.200 ore; Provizion piese de schimb si consumabile: minim 400.000,00 lei fara TVA si maxim 609.200,00 lei fara TVA; Estimari ale cantitatilor solicitate care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru, Manopera: minim 450 ore si maxim 600 ore; Provizion piese de schimb si consumabile: minim 200.000,00 lei fara TVA si maxim 304.600,00 lei fara TVA; Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de 400.000,00 lei fara TVA, pe durata acordului cadru Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente este de minim un contract subsecvent pe an.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45259000 Reparatur und Wartung von Anlagen