559767-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa i dystrybucja energii elektrycznej trakcyjnej na lata 2026-2029 z możliwością skorzystania z prawa opcji na 2030 rok
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i dystrybucja energii elektrycznej trakcyjnej na lata 2026-2029 z możliwością skorzystania z prawa opcji na 2030 rok
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa energii elektrycznej trakcyjnej oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej pojazdami trakcyjnymi zasilanymi z sieci elektrycznej 3kV prądu stałego. 2. Szczegółowe wymagania zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu ofertowym, załączniku nr 2.1 do SWZ – Formularzu cenowym, załączniku nr 4 do SWZ - Wzorze umowy oraz załączniku nr 7 do SWZ – Planie pracy przewozowej. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy PZP, z zastrzeżeniem, że w Postępowaniu wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, ponadto nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach o których mowa w: - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.; dalej „Rozporządzenie 833/2014”), - art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514; dalej „Ustawa sankcyjna”); 2) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone przez Zamawiającego.
Interne KennungKW-WWA-280.30.2025.MM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający korzysta z uprawnienia zapisanego w art. 139 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu, jeżeli takie warunki zostały przewidziane.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa energii elektrycznej trakcyjnej oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej pojazdami trakcyjnymi zasilanymi z sieci elektrycznej 3kV prądu stałego. 2. Szczegółowe wymagania zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu ofertowym, załączniku nr 2.1 do SWZ – Formularzu cenowym, załączniku nr 4 do SWZ - Wzorze umowy oraz załączniku nr 7 do SWZ – Planie pracy przewozowej.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje w trakcie realizacji zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Ustawy PZP. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania prawa opcji zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.