2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do wysokości 12.737.000,00 PLN z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu w wysokości 12.737.000,00 zł [słownie: dwanaście milionów siedemset trzydzieści siedem tysięcy zł 00/100] z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów: 1) Kwota kredytu 12.737.000,00 zł [słownie: dwanaście milionów siedemset trzydzieści siedem tysięcy zł 00/100], 2) Wykorzystanie kredytu następować́ będzie w walucie polskiej, 3) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do 31.12.2041 roku, 4) Karencja w spłacie kapitału: do dnia 28.02.2026 roku, 5) Karencja w spłacie odsetek: 1 miesiąc, 6) Spłata kapitału po upływie okresu karencji: wg harmonogramu spłaty kredytu określonego w Załączniku nr 1b do SWZ [Formularz ofertowy]. Spłata odsetek po upływie okresu karencji: w okresach miesięcznych (w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca), 7) Oprocentowanie kredytu jest ustalane w oparciu o zmienną stawkę̨ bazową WIBOR 1M powiększoną̨ o marżę Banku (ustalona na podstawie złożonej oferty). WIBOR 1M oznacza notowaną na warszawskim rynku międzybankowym stopę̨ procentową dla międzybankowych depozytów jednomiesięcznych. Stawka bazowa ustalana jest na okres miesięczny jako średnia arytmetyczna stawki WIBOR 1 M z poprzedniego miesiąca (na żądanie banku stawka bazowa ustalana będzie na okres miesięczny jako stawka WIBOR 1 M z przedostatniego dnia roboczego miesiąca), 8) W przypadku gdy stawka bazowa jest ujemna to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00%. 9) O wysokości stawki bazowej (WIBOR 1M) stanowiącej podstawę̨ obliczenia oprocentowania kredytu w danym miesiącu oraz o kwocie naliczonych odsetek za dany miesiąc Zamawiający będzie powiadamiany pisemnie przez bank w terminie do trzech dni przed terminem spłaty, 10) Do obliczenia odsetek w umowie kredytowej należy przyjąć, że każdy rok ma 365 dni a poszczególne miesiące faktyczną liczbę dni. 11) Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania, 12) Zabezpieczenie: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową (zgodnie z wzorem stosowanym przez danego Wykonawcę). Skarbnik Gminy złoży kontrasygnatę zarówno na wekslu jak i deklaracji wekslowej. 13) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, weksel in blanco zostanie wystawiony na Wykonawcę pełniącego rolę lidera lub wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 14) Zamawiający nie zamierza złożyć oświadczenia o poddaniu się egzekucji w formie aktu notarialnego zgodnie z art. 777 k.p.c. 15) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane są̨ od kwoty aktualnego zadłużenia, 16) Spłata kredytu i odsetek będzie następować́ przelewem, 17) Kredyt zostanie wykorzystany w terminach: Kredyt zostanie uruchomiony przez Zamawiającego jednorazowo lub w dowolnych transzach do kwoty limitu kredytowego. Zamawiający emailem lub pisemnie przekaże Wykonawcy dyspozycję uruchomienia kredytu. Uruchomienie nie wymaga złożenie odrębnego wniosku kredytowego. Maksymalny termin wypłaty poszczególnych transz kredytu wynosi 4 dni od złożenia dyspozycji wypłaty. 18) Planowane uruchomienie kredytu: październik 2025 r., 19) Ostateczny termin wypłaty kredytu to: 31.12.2025 20) Zamawiający nie poniesie żadnych opłat z tytułu uruchomionego kredytu, w szczególności prowizji od każdej uruchomionej części kredytu. 21) Za datę̨ spłaty kredytu rozumie się̨ datę̨ wpływu środków na rachunek kredytowy, 22) Zamawiający zastrzega sobie możliwość́ spłaty kredytu wcześniej niż określono w umowie – przy czym okres wypowiedzenia wynosi co najmniej 15 dni roboczych przed terminem umownym, w przypadku dokonania wcześniejszej spłaty części kredytu lub jego całości Wykonawca dokona przeliczenia odsetek za okres obrachunkowy, w którym nastąpiła spłata i poinformuje pisemnie Zamawiającego o wysokości odsetek za bieżący okres obrachunkowy w ciągu siedmiu dni od daty otrzymania przez Wykonawcę̨ pisemnego powiadomienia o wcześniejszej spłacie. W przypadku dokonania przez Zamawiającego przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu w formie aneksu do umowy, 23) Zamawiający zastrzega sobie możliwość́ nie wykorzystania kredytu w pełnej wysokości. Powyższe spowoduje ponowne przeliczenie wielkości rat kapitałowych i odsetkowych oraz przesłanie przez wykonawcę nowego harmonogramu spłaty kredytu. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów z tytułu aneksowania umowy, w tym w szczególności z tytułu zmiany harmonogramu spłaty kredytu. 24) Zamawiający nie dopuszcza możliwości naliczania prowizji, odsetek i innych opłat od niewykorzystanych kredytów, wcześniejszej spłaty kredytu oraz z tytułu administrowania kredytami. Odsetki naliczane są od faktycznie wykorzystanego kredytu, 25) Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z całości kredytu, która to rezygnacja spowoduje wygaśnięcie umowy kredytowej, Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów z tytułu rezygnacji z całości kredytu, 26) Wysokość i termin spłaty kredytu/raty kredytu może być zmieniony na wniosek Zamawiającego przed terminem spłaty kredytu/raty kredytu. 27) Odsetki od udzielonego kredytu będą stanowić jedyne wynagrodzenie wykonawcy. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z obsługą kredytu, 28) Wykonawca prowadzić́ będzie rachunek kredytowy nieodpłatnie w okresie obowiązywania umowy, 29) Za sporządzenie aneksu do umowy kredytu Wykonawca nie będzie pobierał prowizji, 30) Wykonawca nie ma prawa naliczać́ żadnych opłat, prowizji itd. które nie będą̨ określone w umowie. Pozostały opis przedmiotu zamówienia został ujęty w rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia. Z uwagi na limit znaków w ogłoszeniu, Zamawiający nie jest w stanie opisać wszystkich wymagań.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu w wysokości 12.737.000,00 zł [słownie: dwanaście milionów siedemset trzydzieści siedem tysięcy zł 00/100] z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów: 1) Kwota kredytu 12.737.000,00 zł [słownie: dwanaście milionów siedemset trzydzieści siedem tysięcy zł 00/100], 2) Wykorzystanie kredytu następować́ będzie w walucie polskiej, 3) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do 31.12.2041 roku, 4) Karencja w spłacie kapitału: do dnia 28.02.2026 roku, 5) Karencja w spłacie odsetek: 1 miesiąc, 6) Spłata kapitału po upływie okresu karencji: wg harmonogramu spłaty kredytu określonego w Załączniku nr 1b do SWZ [Formularz ofertowy]. Spłata odsetek po upływie okresu karencji: w okresach miesięcznych (w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca), 7) Oprocentowanie kredytu jest ustalane w oparciu o zmienną stawkę̨ bazową WIBOR 1M powiększoną̨ o marżę Banku (ustalona na podstawie złożonej oferty). WIBOR 1M oznacza notowaną na warszawskim rynku międzybankowym stopę̨ procentową dla międzybankowych depozytów jednomiesięcznych. Stawka bazowa ustalana jest na okres miesięczny jako średnia arytmetyczna stawki WIBOR 1 M z poprzedniego miesiąca (na żądanie banku stawka bazowa ustalana będzie na okres miesięczny jako stawka WIBOR 1 M z przedostatniego dnia roboczego miesiąca), 8) W przypadku gdy stawka bazowa jest ujemna to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00%. 9) O wysokości stawki bazowej (WIBOR 1M) stanowiącej podstawę̨ obliczenia oprocentowania kredytu w danym miesiącu oraz o kwocie naliczonych odsetek za dany miesiąc Zamawiający będzie powiadamiany pisemnie przez bank w terminie do trzech dni przed terminem spłaty, 10) Do obliczenia odsetek w umowie kredytowej należy przyjąć, że każdy rok ma 365 dni a poszczególne miesiące faktyczną liczbę dni. 11) Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania, 12) Zabezpieczenie: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową (zgodnie z wzorem stosowanym przez danego Wykonawcę). Skarbnik Gminy złoży kontrasygnatę zarówno na wekslu jak i deklaracji wekslowej. 13) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, weksel in blanco zostanie wystawiony na Wykonawcę pełniącego rolę lidera lub wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 14) Zamawiający nie zamierza złożyć oświadczenia o poddaniu się egzekucji w formie aktu notarialnego zgodnie z art. 777 k.p.c. 15) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane są̨ od kwoty aktualnego zadłużenia, 16) Spłata kredytu i odsetek będzie następować́ przelewem, 17) Kredyt zostanie wykorzystany w terminach: Kredyt zostanie uruchomiony przez Zamawiającego jednorazowo lub w dowolnych transzach do kwoty limitu kredytowego. Zamawiający emailem lub pisemnie przekaże Wykonawcy dyspozycję uruchomienia kredytu. Uruchomienie nie wymaga złożenie odrębnego wniosku kredytowego. Maksymalny termin wypłaty poszczególnych transz kredytu wynosi 4 dni od złożenia dyspozycji wypłaty. 18) Planowane uruchomienie kredytu: październik 2025 r., 19) Ostateczny termin wypłaty kredytu to: 31.12.2025 20) Zamawiający nie poniesie żadnych opłat z tytułu uruchomionego kredytu, w szczególności prowizji od każdej uruchomionej części kredytu. 21) Za datę̨ spłaty kredytu rozumie się̨ datę̨ wpływu środków na rachunek kredytowy, 22) Zamawiający zastrzega sobie możliwość́ spłaty kredytu wcześniej niż określono w umowie – przy czym okres wypowiedzenia wynosi co najmniej 15 dni roboczych przed terminem umownym, w przypadku dokonania wcześniejszej spłaty części kredytu lub jego całości Wykonawca dokona przeliczenia odsetek za okres obrachunkowy, w którym nastąpiła spłata i poinformuje pisemnie Zamawiającego o wysokości odsetek za bieżący okres obrachunkowy w ciągu siedmiu dni od daty otrzymania przez Wykonawcę̨ pisemnego powiadomienia o wcześniejszej spłacie. W przypadku dokonania przez Zamawiającego przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu w formie aneksu do umowy, 23) Zamawiający zastrzega sobie możliwość́ nie wykorzystania kredytu w pełnej wysokości. Powyższe spowoduje ponowne przeliczenie wielkości rat kapitałowych i odsetkowych oraz przesłanie przez wykonawcę nowego harmonogramu spłaty kredytu. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów z tytułu aneksowania umowy, w tym w szczególności z tytułu zmiany harmonogramu spłaty kredytu. 24) Zamawiający nie dopuszcza możliwości naliczania prowizji, odsetek i innych opłat od niewykorzystanych kredytów, wcześniejszej spłaty kredytu oraz z tytułu administrowania kredytami. Odsetki naliczane są od faktycznie wykorzystanego kredytu, 25) Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z całości kredytu, która to rezygnacja spowoduje wygaśnięcie umowy kredytowej, Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów z tytułu rezygnacji z całości kredytu, 26) Wysokość i termin spłaty kredytu/raty kredytu może być zmieniony na wniosek Zamawiającego przed terminem spłaty kredytu/raty kredytu. 27) Odsetki od udzielonego kredytu będą stanowić jedyne wynagrodzenie wykonawcy. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z obsługą kredytu, 28) Wykonawca prowadzić́ będzie rachunek kredytowy nieodpłatnie w okresie obowiązywania umowy, 29) Za sporządzenie aneksu do umowy kredytu Wykonawca nie będzie pobierał prowizji, 30) Wykonawca nie ma prawa naliczać́ żadnych opłat, prowizji itd. które nie będą̨ określone w umowie. Pozostały opis przedmiotu zamówienia został ujęty w rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia. Z uwagi na limit znaków w ogłoszeniu, Zamawiający nie jest w stanie opisać wszystkich wymagań.
Interne Kennung: RI.271.17.2025