See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym na terenie miasta Lublin w 4 rejonach
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych: 1. Przez zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 1.1. Stałe ręczne utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym zgodnie z zatwierdzonym programem wykonania prac zimowego utrzymania; 1.2. W razie potrzeby wywożenie spryzmowanego śniegu z ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce; 1.3. W okresach ustąpienia warunków zimowych ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, zgodnie z harmonogramem oczyszczania ręcznego, stanowiącym element programu wykonania prac zimowego utrzymania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym, tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 1.4. Utrzymywanie w trybie interwencyjnym ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym na podstawie zgłoszeń Zamawiającego, przy czym dopuszcza się, po uzgodnieniu z Zamawiającym, użycie małej pługo-solarki w przypadku ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów. Skutek interwencyjnego utrzymania powinien zaistnieć w okresie do 4 godzin od zgłoszenia w przypadku braku opadów śniegu lub do 8 godzin od zgłoszenia w przypadku trwających opadów. 1.5.Ręczne zbieranie większych zanieczyszczeń (bez zamiatania), przy istniejących warunkach zimowych, na terenach wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym 1.6. Pozimowe oczyszczenie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym objętych programem wykonania prac zimowego utrzymania, polegające na posprzątaniu ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, z wyłączeniem powierzchni objętych codziennym utrzymaniem. Podczas pozimowego oczyszczania należy, między innymi, usunąć z oczyszczanych powierzchni powstałe zachwaszczenia, zebrać wszelkie zanieczyszczenia i wywieźć je zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przez zimowe utrzymanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych poza pasem drogowym należy rozumieć: 2.1. Odśnieżanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych; 2.2. Ręczne zimowe oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych (przez określenie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych rozumie się nawierzchnie z mieszanki kruszyw mineralnych wraz z obramowaniem, tj. obrzeżami lub korytami zlewowymi oraz elementami: schody, pochylnie, łączącymi ciągi komunikacyjne) w okresach ustąpienia warunków zimowych skutkujące ich czystością; 3. Przez letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym należy rozumieć: 3.1. Ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkujące ich czystością zgodnie z harmonogramem oczyszczania, dla powierzchni objętych wykazem powierzchni do stałego ręcznego letniego oczyszczania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym - tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 3.2. Mycie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy dużych powierzchniach zaleca się użycie małych pojazdów mechanicznych, tj. zmywarek o masie do 2,5 tony. W przypadku zabrudzeń trudno zmywalnych (osady pokonsumpcyjne, ptasie odchody, guma do żucia itp.) zaleca się użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu co najmniej 100 barów, z możliwością podgrzania wody do temperatury 80°C. 3.3. W przypadku powierzchni oczyszczanych codziennie na Krakowskim Przedmieściu, Alejach Racławickich oraz Placu Lecha Kaczyńskiego, stałe patrolowanie wraz z bieżącym oczyszczaniem; 3.4. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 3.1. w porze nocnej. 4. Przez letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym należy rozumieć: 4.1. Ręczne letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych skutkujące utrzymaniem czystości; 4.2. Usuwanie mchu i odrostów roślinności z nawierzchni oraz szczelin jej obramowań i ciągów łączących te nawierzchnie. 4.3. Oczyszczanie nawierzchni z piaskowca przez mycie przy pomocy szczotek i wody, skutkujące niedopuszczeniem do powstawania wykwitów soli mineralnych oraz rozwoju roślin (glony, mchy, porosty i grzyby). 4.4. W przypadku występowania upałów, przed wykonaniem prac określonych w pkt 4.1. skrapianie nawierzchni wodą w celu zapobiegania pyleniu. 4.5. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 4.1. w porze nocnej.
Interne Kennung: ZP-P-I.271.41.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych dopuszcza możliwość skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu o wartości przekraczającej progi unijne. Zamiast standardowych 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE Zamawiający mogą zastosować skrócenie do 15 dni jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione. Zgodnie z treścią art. 3-5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2024.399 t.j. z dnia 2024.03.18) utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy. Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i mają obowiązek tworzyć warunki niezbędne do ich utrzymania, m.in. zapobiegać zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych (zarówno w sezonie letnim jak i zimowym). W celu utrzymania ciągłości realizacji usługi zawarto aneksy do dotychczasowych umów (w ramach środków zapewnionych w umowach) przedłużające datę ich realizacji do 30 października br. włącznie . Aby jednak w pełni kompleksowo realizować usługę niezbędna jest umowa zawarta w drodze zam. publicznego, obejmująca zarówno okres letni jak również zimowe utrzymanie, na które składają się zarówno odśnieżanie i uszorstnianie powierzchni jak również ich oczyszczanie przy ustąpieniu warunków zimowych. Przed sezonem zimowym, tj. do 15 października wymagane jest opracowanie programów zimowego utrzymania Niezależnie od konieczności zachowania ciągłości oczyszczania gmina odpowiada za bezpieczeństwo użytkowników ciągów komunikacyjnych i musi być gotowa do zapewnienia odśnieżenia oraz uszorstniania powierzchni służących do ruchu pieszego. Od pierwszych przymrozków występujących już na przełomie października i listopada rozpoczyna się okres zimowego utrzymania. Umownie przyjmujemy rozpoczęcie sezonu zimowego z początkiem listopada. Utrzymanie standardowych 30 dni składania ofert od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE stwarza ryzyko, że biorąc pod uwagę średni czas trwania przetargu nieograniczonego wynoszący 90 dni kalendarzowych (https://www.komunikaty.pl/artykuly/7,177559,31609654,sredni-czas-trwania-przetargow-publicznych-w-polsce.html), umowa poprzetargowa nie zostanie zawarta przed dniem 1 listopada 2025 r. a jest to konieczne dla zachowania ciągłości usługi jak również zapewnienia bezpieczeństwa pieszych. Za zastosowaniem przedmiotowej przesłanki przemawia również fakt, że ze względu na charakter zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu składania ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. W świetle powyższego zasadnym jest uznać, że występują okoliczności uzasadniające zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym na terenie miasta Lublin w rejonie nr I, którego granice stanowią: granice miasta - Al. Warszawska - Al Solidarności - Al Tysiąclecia - ul. Turystyczna - granice miasta.
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych: 1. Przez zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr I, należy rozumieć: 1.1. Stałe ręczne utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym zgodnie z zatwierdzonym programem wykonania prac zimowego utrzymania; 1.2. W razie potrzeby wywożenie spryzmowanego śniegu z ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce; 1.3. W okresach ustąpienia warunków zimowych ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, zgodnie z harmonogramem oczyszczania ręcznego, stanowiącym element programu wykonania prac zimowego utrzymania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym, tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 1.4. Utrzymywanie w trybie interwencyjnym ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym na podstawie zgłoszeń Zamawiającego, przy czym dopuszcza się, po uzgodnieniu z Zamawiającym, użycie małej pługo-solarki w przypadku ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów. Skutek interwencyjnego utrzymania powinien zaistnieć w okresie do 4 godzin od zgłoszenia w przypadku braku opadów śniegu lub do 8 godzin od zgłoszenia w przypadku trwających opadów. 1.5. Ręczne zbieranie większych zanieczyszczeń (bez zamiatania), przy istniejących warunkach zimowych, na terenach wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.6. Pozimowe oczyszczenie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym objętych programem wykonania prac zimowego utrzymania, polegające na posprzątaniu ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, z wyłączeniem powierzchni objętych codziennym utrzymaniem. Podczas pozimowego oczyszczania należy, między innymi, usunąć z oczyszczanych powierzchni powstałe zachwaszczenia, zebrać wszelkie zanieczyszczenia i wywieźć je zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przez zimowe utrzymanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 2.1. Odśnieżanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych; 2.2. Ręczne zimowe oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych (przez określenie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych rozumie się nawierzchnie z mieszanki kruszyw mineralnych wraz z obramowaniem, tj. obrzeżami lub korytami zlewowymi oraz elementami: schody, pochylnie, łączącymi ciągi komunikacyjne) w okresach ustąpienia warunków zimowych skutkujące ich czystością; 3. Przez letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr I, należy rozumieć: 3.1. Ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkujące ich czystością zgodnie z harmonogramem oczyszczania, dla powierzchni objętych wykazem powierzchni do stałego ręcznego letniego oczyszczania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym - tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 3.2. Mycie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy dużych powierzchniach zaleca się użycie małych pojazdów mechanicznych, tj. zmywarek o masie do 2,5 tony. W przypadku zabrudzeń trudno zmywalnych (osady pokonsumpcyjne, ptasie odchody, guma do żucia itp.) zaleca się użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu co najmniej 100 barów, z możliwością podgrzania wody do temperatury 80°C. 4. Przez letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 4.1. Ręczne letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych skutkujące utrzymaniem czystości; 4.2. Usuwanie mchu i odrostów roślinności z nawierzchni oraz szczelin jej obramowań i ciągów łączących te nawierzchnie. 4.3. Oczyszczanie nawierzchni z piaskowca przez mycie przy pomocy szczotek i wody, skutkujące niedopuszczeniem do powstawania wykwitów soli mineralnych oraz rozwoju roślin (glony, mchy, porosty i grzyby). 4.4. W przypadku występowania upałów, przed wykonaniem prac określonych w pkt 4.1. skrapianie nawierzchni wodą w celu zapobiegania pyleniu. 4.5. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 4.1. w porze nocnej.
Interne Kennung: ZP-P-I.271.41.2026 - część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym na terenie miasta Lublin w rejonie nr II, którego granice stanowią: granice miasta - ul. Turystyczna - Al. Tysiąclecia - ul. Lubartowska - ul. Królewska – ul. Wyszyńskiego – ul. Zamojska - ul. Fabryczna - ul. Wolska - ...
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych: 1. Przez zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr II, należy rozumieć: 1.1. Stałe ręczne utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym zgodnie z zatwierdzonym programem wykonania prac zimowego utrzymania: 1.2. W razie potrzeby wywożeniu spryzmowanego śniegu z ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce; 1.3. W okresach ustąpienia warunków zimowych ręcznym oczyszczaniu ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, zgodnie z harmonogramem oczyszczania ręcznego, stanowiącym element programu wykonania prac zimowego utrzymania oraz ręcznym oczyszczaniu terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym, tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 1.4. Utrzymywanie w trybie interwencyjnym ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym na podstawie zgłoszeń Zamawiającego, przy czym dopuszcza się, po uzgodnieniu z Zamawiającym, użycie małej pługo-solarki w przypadku ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów. Skutek interwencyjnego utrzymania powinien zaistnieć w okresie do 4 godzin od zgłoszenia w przypadku braku opadów śniegu lub do 8 godzin od zgłoszenia w przypadku trwających opadów. 1.5. Ręczne zbieranie większych zanieczyszczeń (bez zamiatania), przy istniejących warunkach zimowych, na terenach wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.6. Pozimowe oczyszczenie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym objętych programem wykonania prac zimowego utrzymania, polegające na posprzątaniu ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, z wyłączeniem powierzchni objętych codziennym utrzymaniem. Podczas pozimowego oczyszczania należy, między innymi, usunąć z oczyszczanych powierzchni powstałe zachwaszczenia, zebrać wszelkie zanieczyszczenia i wywieźć je zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przez zimowe utrzymanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 2.1. Odśnieżanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych; 2.2. Ręczne zimowe oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych (przez określenie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych rozumie się nawierzchnie z mieszanki kruszyw mineralnych wraz z obramowaniem, tj. obrzeżami lub korytami zlewowymi oraz elementami: schody, pochylnie, łączącymi ciągi komunikacyjne) w okresach ustąpienia warunków zimowych skutkujące ich czystością; 3. Przez letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr II, należy rozumieć: 3.1. Ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkujące ich czystością zgodnie z harmonogramem oczyszczania, dla powierzchni objętych wykazem powierzchni do stałego ręcznego letniego oczyszczania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym - tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy); 3.2. Mycie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy dużych powierzchniach zaleca się użycie małych pojazdów mechanicznych, tj. zmywarek o masie do 2,5 tony. W przypadku zabrudzeń trudno zmywalnych (osady pokonsumpcyjne, ptasie odchody, guma do żucia itp.) zaleca się użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu co najmniej 100 barów, z możliwością podgrzania wody do temperatury 80°C. 3.3. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 3.1. w porze nocnej. 3. Przez letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 3.1. Ręczne letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych skutkujące utrzymaniem czystości, 3.2. Usuwanie mchu i odrostów roślinności z nawierzchni oraz szczelin jej obramowań i ciągów łączących te nawierzchnie. 3.3. Oczyszczanie nawierzchni z piaskowca przez mycie przy pomocy szczotek i wody, skutkujące niedopuszczeniem do powstawania wykwitów soli mineralnych oraz rozwoju roślin (glony, mchy, porosty i grzyby). 3.4. W przypadku występowania upałów, przed wykonaniem prac określonych w pkt 3.1., skrapianie nawierzchni wodą w celu zapobiegania pyleniu. 3.5. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 3.1., w porze nocnej.
Interne Kennung: ZP-P-I.271.41.2026 - część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3-zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym na terenie miasta Lublin w rejonie nr III,którego granice stanowią: granice miasta - ul. Abramowicka - ul. Kunickiego - ul. Wolska - ul. Fabryczna - ul. Zamojska - ul. Królewska - ul. Lubartowska - Al. Solidarności - ...
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów oraz nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym: 1. Przez zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr III, należy rozumieć: 1.1. Stałe ręczne utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym zgodnie z zatwierdzonym programem wykonania prac zimowego utrzymania, 1.2. W razie potrzeby wywożeniu spryzmowanego śniegu z ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce. 1.3.W okresach ustąpienia warunków zimowych ręcznym oczyszczaniu ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, zgodnie z harmonogramem oczyszczania ręcznego, stanowiącym element programu wykonania prac zimowego utrzymania oraz ręcznym oczyszczaniu terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym, tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel,świąt i innych dni wolnych od pracy); 1.4. Utrzymywanie w trybie interwencyjnym ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym na podstawie zgłoszeń Zamawiającego, przy czym dopuszcza się, po uzgodnieniu z Zamawiającym, użycie małej pługo-solarki w przypadku ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów. Skutek interwencyjnego utrzymania powinien zaistnieć w okresie do 4 godzin od zgłoszenia w przypadku braku opadów śniegu lub do 8 godzin od zgłoszenia w przypadku trwających opadów. 1.5. Ręczne zbieranie większych zanieczyszczeń (bez zamiatania), przy istniejących warunkach zimowych, na terenach wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.6. Pozimowe oczyszczenie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym objętych programem wykonania prac zimowego utrzymania, polegające na posprzątaniu ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, z wyłączeniem powierzchni objętych codziennym utrzymaniem. Podczas pozimowego oczyszczania należy, między innymi, usunąć z oczyszczanych powierzchni powstałe zachwaszczenia, zebrać wszelkie zanieczyszczenia i wywieźć je zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przez zimowe utrzymanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 2.1. Odśnieżanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych 2.2. Ręczne zimowe oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych (przez określenie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych rozumie się nawierzchnie z mieszanki kruszyw mineralnych wraz z obramowaniem, tj. obrzeżami lub korytami zlewowymi oraz elementami: schody, pochylnie, łączącymi ciągi komunikacyjne) w okresach ustąpienia warunków zimowych skutkujące ich czystością; 3. Przez letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr III, należy rozumieć: 3.1. Ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkujące ich czystością zgodnie z harmonogramem oczyszczania, dla powierzchni objętych wykazem powierzchni do stałego ręcznego letniego oczyszczania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym - tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy) 3.2.Mycie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy dużych powierzchniach zaleca się użycie małych pojazdów mechanicznych, tj. zmywarek o masie do 2,5 tony. W przypadku zabrudzeń trudno zmywalnych (osady pokonsumpcyjne, ptasie odchody, guma do żucia itp.) zaleca się użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu co najmniej 100 barów, z możliwością podgrzania wody do temperatury 80°C. 3.3. W przypadku powierzchni oczyszczanych codziennie na Krakowskim Przedmieściu, Alejach Racławickich oraz Placu Lecha Kaczyńskiego, stałe patrolowanie wraz z bieżącym oczyszczaniem; 3.4. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 3.1. w porze nocnej. 4. Przez letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych zlokalizowanych poza pasem drogowym w Lublinie należy rozumieć: 4.1. Ręczne letnie oczyszczanie nawierzchni z mieszanki kruszyw mineralnych skutkujące utrzymaniem czystości, 4.2. Usuwanie mchu i odrostów roślinności z nawierzchni oraz szczelin jej obramowań i ciągów łączących te nawierzchnie. 4.3. Oczyszczanie nawierzchni z piaskowca przez mycie przy pomocy szczotek i wody, skutkujące niedopuszczeniem do powstawania wykwitów soli mineralnych oraz rozwoju roślin (glony, mchy, porosty i grzyby). 4.4. W przypadku występowania upałów, przed wykonaniem prac określonych w pkt 4.1., skrapianie nawierzchni wodą w celu zapobiegania pyleniu. 4.5. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 4.1. w porze nocnej.
Interne Kennung: ZP-P-I.271.41.2026 - część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4- zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów zlokalizowanych poza pasem drogowym na terenie miasta Lublin w rejonie nr IV, którego granice miasta - linia kolejowa Warszawa – Lublin - Chełm - ul. Nadbystrzycka - ul. Narutowicza - ul. Lipowa - Al. Racławickie - Al. Sikorskiego - Al. Solidarności - Al. Warszawska - granice miasta.
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie oraz letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów, schodów zlokalizowanych poza pasem drogowym : 1. Przez zimowe utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr IV, należy rozumieć: 1.1. Stałe ręczne utrzymanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym zgodnie z zatwierdzonym programem wykonania prac zimowego utrzymania. 1.2. W razie potrzeby wywożeniu spryzmowanego śniegu z ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce. 1.3. W okresach ustąpienia warunków zimowych ręcznym oczyszczaniu ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, zgodnie z harmonogramem oczyszczania ręcznego, stanowiącym element programu wykonania prac zimowego utrzymania oraz ręcznym oczyszczaniu terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym, tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy). 1.4. Utrzymywanie w trybie interwencyjnym ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym na podstawie zgłoszeń Zamawiającego, przy czym dopuszcza się, po uzgodnieniu z Zamawiającym, użycie małej pługo-solarki w przypadku ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów. Skutek interwencyjnego utrzymania powinien zaistnieć w okresie do 4 godzin od zgłoszenia w przypadku braku opadów śniegu lub do 8 godzin od zgłoszenia w przypadku trwających opadów. 1.5. Ręczne zbieranie większych zanieczyszczeń (bez zamiatania), przy istniejących warunkach zimowych, na terenach wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.6.Pozimowe oczyszczenie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym objętych programem wykonania prac zimowego utrzymania, polegające na posprzątaniu ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym, skutkującym ich czystością, z wyłączeniem powierzchni objętych codziennym utrzymaniem. Podczas pozimowego oczyszczania należy, między innymi, usunąć z oczyszczanych powierzchni powstałe zachwaszczenia, zebrać wszelkie zanieczyszczenia i wywieźć je zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przez letnie oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym w Lublinie, w rejonie nr IV, należy rozumieć: 2.1. Ręczne oczyszczanie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym, skutkujące ich czystością zgodnie z harmonogramem oczyszczania, dla powierzchni objętych wykazem powierzchni do stałego ręcznego letniego oczyszczania oraz ręczne oczyszczanie terenów wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego w trybie interwencyjnym - tj. na zgłoszenie, w ciągu 1,5 godziny, w przypadku takiej konieczności (dotyczy także niedziel, świąt i innych dni wolnych od pracy). 2.2. Mycie ciągów komunikacyjnych, placów oraz schodów poza pasem drogowym wskazanych przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy dużych powierzchniach zaleca się użycie małych pojazdów mechanicznych, tj. zmywarek o masie do 2,5 tony. W przypadku zabrudzeń trudno zmywalnych (osady pokonsumpcyjne, ptasie odchody, guma do żucia itp.) zaleca się użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu co najmniej 100 barów, z możliwością podgrzania wody do temperatury 80°C. 2.3. Wykonywanie, na polecenie Zamawiającego, prac określonych w pkt 2.1. w porze nocnej.
Interne Kennung: ZP-P-I.271.41.2026 - część 4