2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i technicznej dla Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowego wielobranżowego projektu budowlanego wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, dla zadania „Modernizacja i przebudowa budynku na potrzeby prowadzonej działalności ustawowej” przez Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi” wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ lub SoPZ), zawierający opis minimalnych wymagań w danej części stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie musi być zrealizowane w całości zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, OPZ oraz projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU), które stanowią załączniki do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 470350-2025
Interne Kennung: ZZP.ZP.411.104.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Konieczność pilnej potrzeby wykonania zamówienia oparta jest na kilku ważnych aspektach działalności jednostki. Obecny budynek będący siedzibą Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia nie spełnia wymogów ochrony przeciwpożarowej. Budynek generuje wysokie koszty eksploatacji budynku z uwagi na przestarzałe technologie grzewcze oraz brak nowoczesnych rozwiązań w zakresie termoizolacji. Lokal uniemożliwia przeprowadzanie koniecznych szkoleń w zakresie radiologii oraz rozwój działających w KCORwOZ laboratoriów badawczych, akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji. W najbliższym czasie występuje konieczność uruchomienia symulatora radiologii zabiegowej w Centrum Symulacji mieszczącym się w siedzibie KCORwOZ w ramach realizacji projektu TC POL9028 we współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej z siedzibą w Wiedniu. W związku z powyższym istnieje potrzeba pilnego przeprowadzenia postępowania przetargowego, aby zminimalizować ryzyko zakłócenia pracy i realizacji najważniejszych projektów Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i technicznej dla Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.