560083-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht – Udbud af Videreudvikling og drift af Social- og Boligstyrelsens koncept for tæt støttede opstartsforløb for plejefamilier (tsop)
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Videreudvikling og drift af Social- og Boligstyrelsens koncept for tæt støttede opstartsforløb for plejefamilier (tsop)
Beschreibung1. Videreudvikling af Social- og Boligstyrelsens tæt støttede opstartsforløb for plejefamilier samt tilpasning af det tilhørende kompetencekursus målrettet familieplejekonsulenter i at anvende tsop. 2. Drift af Social- og Boligstyrelsens koncept for tæt støttede opstartsforløb for plejefamilier, herunder: a. Løbende afholdelse og drift af kompetencekurser målrettet familieplejekonsulenter i at anvende tsop b. Løbende evaluering og kvalitetssikring af kompetencekurset og opstartsforløbet c. Kompetenceudvikling af allerede certificerede familieplejekonsulenter eller private aktører i at anvende det opdaterede materiale, jf. delopgave 1. d. Host og drift af teknisk løsning, der sikrer tilgængelighed af undervisningsmaterialer samt generel information om tsop
Interne Kennung2026-1620
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvor alle potentielle tilbudsgivere indbydes til at afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 73220000 Beratung im Bereich Entwicklung, 75121000 Administrative Dienste im Bildungswesen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten indeholder en option på en eventuel udvidelse af opgaven om yderligere videreudvikling og opdatering af tsop i 2027 og 2028.