See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE INTRETINEREA/AMENAJAREA PARCURILOR, FINALIZATA CU INCHEIEREA UNUI ACORD CADRU PE O PERIOADA DE 3 ANI(2024-2026):LOT 1 GRADINA PUBLICA DEALUL CIUPERCA;LOT 2 PARCUL CETATEA ORADEA;LOT 3 PARCUL ONISIFOR GHIBU;LOT 4 PARCUL DIN ZONA PIETEI GHIOCEILOR; LOT 5 PARCUL NICOLAE BALCESCU; LOT 6 PARCUL TRAIAN; LOT 7 PARCUL SALCA; LOT 8 PIATETA MAGNOLIEI; LOT 9 CORIDOR VERDE DIN STRADA CORIOLAN POP
Beschreibung: Servicii pentru intretinerea si amenajarea spatiilor verzi, impartite in 9 loturi dupa cum urmeaza : Lot 1 – Intretinerea PARCULUI GRADINA PUBLICA CIUPERCA, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 2 – Intretinerea PARCULUI CETATEA ORADEA, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 3 – Intretinerea si amenajarea PARCULUI ONISIFOR GHIBU, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 4 – Intretinerea si amenajarea PARCULUI ZONA PIETEI GHIOCEILOR, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 5 – Intretinerea PARCULUI NICOLAE BALCESCU, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 6 – Intretinerea PARCULUI TRAIAN, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 7 – Intretinerea si amenajarea PARCULUI SALCA, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 8 – Intretinerea PIATETEI MAGNOLIEI, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Lot 9 – Intretinerea si amenajarea CORIDORULUI VERDE DIN STR. CORIOLAN POP, CARTIERUL VETERANILOR, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani ( 2024 – 2027) Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a spatiilor verzi din Municipiul Oradea, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban. Estimarile privind cantitatile minime si maxime a tipurilor/categoriilor de servicii care ar putea fi solicitate pe durata acordului cadru, respectiv estimari privind cantitatile minime si maxime a tipurilor/categoriilor de servicii care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite/lot sunt cele prevazute in Anexa 3 a caietului de sarcini. Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 4230487/2023/135
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1: INTRETINEREA PARCULUI GRADINA PUBLICA CIUPERCA
Beschreibung: Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a spatiilor verzi din Municipiul Oradea, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban. Estimarile privind cantitatile minime si maxime a tipurilor/categoriilor de servicii care ar putea fi solicitate pe durata acordului cadru, respectiv estimari privind cantitatile minime si maxime a tipurilor/categoriilor de servicii care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite/lot sunt cele prevazute in Anexa 3 a caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2: PARCUL CETATEA ORADEA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3:PARCUL ONISIFOR GHIBU
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4: PARC ZONA PIETEI GHIOCEILOR
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5:PARC NICOLAE BALCESCU
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6: PARC TRAIAN
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7: PARC SALCA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8: PIATETA MAGNOLIEI
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9: CORIDOR VERDE CORIOLAN POP
Interne Kennung: 9