560240-2026 - Ergebnis
Finnland – Gedruckte Bücher – JÄLKI-ILMOITUS: Kirjallisuuden hankinta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS: Kirjallisuuden hankinta
Beschreibung: Monetra Oulu Oy hankintapalvelut pyytää tarjoustanne hankinnassa mukana oleville asiakkailleen (jäljempänä myös "tilaajat") kirjallisuudesta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena ovat seuraavat aineistot: 1. Kotimainen yleinen kirjallisuus Sisältäen Suomessa julkaistun ruotsinkielisen kirjallisuuden sekä kirjat eri kielillä tarjouspyynnön mukaan 2. Ulkomainen yleinen kirjallisuus 3. Nuotit 4. K-kirjat ja niiden oheismateriaali (Yläkoulun, lukion sekä ammatti- ja aikuisopetuksen oppikirjat) Hankinta ei koske oppilaitoksiin hankittavia oppikirjoja. Kirjastot ovat sopimuksen pääasiallisia käyttäjiä. Kirjoja tilataan myös muihin yksiköihin pääasiassa ammattikirjallisuutena.
Interne Kennung: Monetra 16/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tämä on EU-kynnysarvon ylittävän hankinta. Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista. Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Osana yhteenliittymää jätettyä tarjousta sekä yhtäaikaista tarjoajan itsenäistä tarjousta ei kuitenkaan lueta rinnakkaistarjouksiksi. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Sopimus kattaa sopimuskumppanin koko valitun hankintaan liittyvän tuotevalikoiman niin, että kaikki Tilaajien erilaiset tarpeet voidaan toteuttaa. Tarjoajalla tulee olla valikoimissaan kattava valikoima tarjottuja tuotteita turvaamaan Tilaajien tarpeet.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22110000 Gedruckte Bücher
5. Los
Los: LOT-0000