2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa radiofarmaceutyku dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 18
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa radiofarmaceutyku dla potrzeb Zakładu Medycyny Nuklearnej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej przy ul. Wyzwolenia 18. Przez dostawę Zamawiający rozumie sukcesywne dostawy w okresie obowiązywania umowy, minimum raz w miesiącu w terminie każdorazowo uzgodnionym przez Strony - na podstawie składanych przez Zamawiającego zamówień ilościowo - asortymentowych składanych telefonicznie oraz emailem. Wykonawca każdorazowo zwrotnie potwierdzi otrzymanie zamówienia przesłanego za pośrednictwem e-maila.
Vorherige Bekanntmachung: 440792-2026
Interne Kennung: DZP.271.48.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przeprowadził postępowanie na dostawę radiofarmaceutyku pod nazwą "Dostawa radiofarmaceutyku dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 18", znak sprawy: DZP.271.2.2026, w oparciu o aktualną na czas prowadzenia postępowania listy pacjentów objętych leczeniem. Zaplanowana była terapia dla trzech pacjentów (1 pacjent ma zaplanowane 6 podań radiofarmaceutyku) obecna umowa zawarta jest do 02.03.2026 roku. W chwili obecnej zakwalifikowani zostali nowi pacjenci, którzy nie byli zakwalifikowani do leczenia w momencie przeprowadzania postępowania. Zamawiający prowadzi leczenie pacjentów z rozpoznaniem nowotworu złośliwego gruczołu krokowego (C61), dla których terapia z wykorzystaniem radiofarmaceutyku jest niezbędnym elementem procesu leczenia. Zapewnienie ciągłości dostaw tego produktu leczniczego pozostaje warunkiem kontynuowania rozpoczętych cykli terapeutycznych oraz realizacji świadczeń zdrowotnych wobec kolejnych pacjentów zakwalifikowanych do leczenia. Brak dostępności leku mógłby skutkować opóźnieniem lub przerwaniem terapii, a tym samym negatywnie wpłynąć na proces leczenia pacjentów onkologicznych. W ramach obecnie realizowanej umowy o numerze DZP.272.12.2026 do wykorzystania pozostaje 6 dawek/fiolek leku. Nieprzewidziane w toku postępowania było rozpoczęcie terapii dla 5 pacjentów na różnych etapach leczenia, dla których do zakończenia zaplanowanych cykli terapeutycznych niezbędne jest łącznie 20 fiolek (lek podawany jest w 6 dawkach, raz na 4 tygodnie). Oznacza to, że dostępny zapas leku nie jest wystarczający do zapewnienia kontynuacji leczenia pacjentów pozostających obecnie w terapii. Dodatkowo na etapie kwalifikacji do procesu leczenia pozostają kolejni pacjenci, dla których zaprognozowane zapotrzebowanie wynosi na chwilę obecną 12 fiolek. Brak terminowej realizacji zamówienia może skutkować przerwaniem lub opóźnieniem rozpoczęcia bądź kontynuacji procesy leczenia, co z całą pewnością negatywnie wpłynęłoby na proces terapeutyczny pacjentów z zaawansowaną chorobą onkologiczną. Zamawiający stwierdził, że przyjęcie podstawowego terminu na złożenie ofert, wynikającego z art. 138 ust. 1 uPzp (to jest nie krótszego, niż 35 dni) spowoduje, że umowa z Wykonawcą wyłonionym w nowym postępowaniu mogłaby zostać zawarta dopiero w sierpniu br. i to pod warunkiem, że nie wystąpią żadne niezależne od Zamawiającego okoliczności, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, Zamawiający uznaje, że zostały spełnione przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby terminowe zabezpieczenie dostaw radiofarmaceutyku niezbędnego do kontynuacji leczenia pacjentów pozostających pod opieką Zamawiającego oraz objęcia terapią kolejnych zakwalifikowanych pacjentów. W konsekwencji mogłoby dojść do opóźnienia lub przerwania leczenia pacjentów onkologicznych, co pozostawałoby w sprzeczności z obowiązkiem zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. W tych okolicznościach skrócenie terminu składania ofert jest nie tylko uzasadnione, ale również konieczne dla zabezpieczenia interesu pacjentów oraz prawidłowej realizacji zadań statutowych Zamawiającego. Zdaniem Zamawiającego w toku postępowania zostały spełnione przesłanki uzasadniające możliwość zastosowania procedury skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 pzp, bowiem Zamawiający zobowiązany jest do zabezpieczenia ciągłości działalności Kliniki Onkologii BCO-SM w Bielsku-Białej i zapewnienia pacjentom leków umożliwiających ratowanie ich zdrowia i życia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: W zakres zamówienia wchodzi radiofarmaceutyk szczegółowo opisany w Załączniku nr 5 do SWZ - formularzu asortymentowo-cenowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający stosownie do treści art. 441 ust. 1 ustawy Pzp wskazuje, że może skorzystać z prawa opcji po wyczerpaniu ilości przedmiotu zamówienia określonego dla zakresu podstawowego zamówienia. W zakresie prawa opcji Zamawiający będzie miał możliwość realizacji dodatkowego zamówienia w zakresie każdego pakietu i każdej pozycji z osobna zwiększonego do wysokości 30% ilości wskazanej w zamówieniu podstawowym z jednoczesnym przeliczeniem (zaokrągleniem) każdej pozycji w ramach pakietu do pełnego opakowania w górę. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe, wskazane w ofercie Wykonawcy dla zakresu podstawowego. Oznacza to, iż ewentualne zastosowanie prawa opcji nie skutkuje zmianą cen jednostkowych przedmiotu zamówienia, która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w formularzach w zakresie zamówienia podstawowego, muszą być takie same zarówno dla produktu leczniczego w zamówieniu podstawowym, jak i dla kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu opcjonalnym. Prawo opcji szczegółowo określa rozdział IV A SWZ oraz paragraf 3a projektu umowy.