560292-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – "Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w budynkach będących własnością Gminy Godów"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w budynkach będących własnością Gminy Godów"
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 10 instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Godów (część 1 i 4 zamówienia) oraz dostawa i montaż 1 instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii (część 2 zamówienia) oraz dostawa i montaż 1 instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła dla potrzeb cwu (część 3 zamówienia). Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych zgodnie z podziałem zamówienia na 4 części. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot niniejszej umowy zgodnie z zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – „do no significant harm”) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia w sprawie taksonomii oraz wytycznych technicznych Komisji Europejskiej co do zastosowania zasady “nieczynienia znaczącej szkody” w odniesieniu do rozporządzenia 2021/241., w szczególności poprzez stosowanie rozwiązań zgodnych z przepisami ochrony środowiska, racjonalne gospodarowanie zasobami oraz właściwe postępowanie z odpadami.
Interne KennungFZ.271.1.5.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.2.W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.3.INFORMACJA O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1.Instrukcja korzystania z platformy: − jeśli Wykonawca ma konto na platformie - należy się zalogować, na dole strony z postępowaniem wybrać opcję „złóż”, wyświetli się strona umożliwiająca oddanie plików składających się na ofertę, po wybraniu wszystkich plików należy wybrać opcję „wyślij”, prawidłowość złożenia oferty będzie potwierdzona właściwym komunikatem. Za datę złożenia oferty rozumie się datę jej wpływu na platformę, określoną jako: „data złożenia oferty”, − jeśli Wykonawca nie ma konta na platformie w celu jego stworzenia należy na dole strony z postępowaniem przejść do opcji „rejestracja w bazie wykonawców”, − jeśli Wykonawca nie ma konta na platformie i chce złożyć ofertę bez logowania na dole strony z postępowaniem należy wybrać opcję „złóż ofertę bez logowania”, zostanie wyświetlona strona z formularzem do wprowadzenia danych, a po przejściu „dalej” wyświetli się strona umożliwiająca dodanie oferty, po załadowaniu wszystkich plików należy wprowadzić adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie oraz wybrać „wyślij”. Powyższa operacja nie skutkuje przekazaniem oferty, aby Zamawiający otrzymał ofertę należy zalogować się na pocztę i w otrzymanej wiadomości potwierdzić wysłanie oferty poprzez przycisk „potwierdzam”. Dopiero po dokonaniu jest czynności oferta zostanie przekazana do Zamawiającego. − szczegółowe instrukcje dla Wykonawców dotyczące zadawania pytań do postępowania, składanie ofert, wysyłania korespondencji czy rejestracji w prowadzonym postępowaniu są dostępne na platformie pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html − przesyłanie dokumentów na wezwanie Zamawiającego odbywa się na platformie za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”. 3.2.Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne: a) dopuszczalne przegladarki internetowe: − Edge, − Google Chrome, − Mozilla Firefox, − Opera. b) pozostałe wymagania techniczne: − dostęp do sieci Internet; − obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest- ajax; − włączona obsługa JavaScript; − zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; − zainstalowany Acrobat Reader; − zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 − Update 24 lub nowszy. 4.Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ.5.Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust.1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ.7.Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT), w zakresie każdej części zamówienia.8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert przez Wykonawców 9. SWZ wraz z załącznikami jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://gmina-godow.logintrade.net/zapytania_email,222864,43ed0ac68df1a351eaf025206a42b9b2.html 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungenBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych w 9 obiektach
Beschreibung1) Część 1 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych w 9 obiektach: a) Biblioteka Publiczna w Godowie, ul. 1 Maja 18, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min.13,34 kWp; b) Klub Sportowy w Godowie, ul. 1 Maja 49, w zakresie: rozbudowy rozdzielni TB-P-1 na P-1, zabudowy rozdzielni PV AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min.12,88 kWp; c) Ośrodek Pomocy Społecznej w Godowie, ul. 1 Maja 66, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 6,16 kWp; d) Ośrodek Kultury w Godowie, ul. 1 Maja 93, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PVDC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 17,94 kWp; e) Przedszkole Publiczne w Gołkowicach, ul. Piotrowicka 3A, w zakresie rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 39,13 kWp; f) Wiata na terenie sportowo-rekreacyjnym w Krostoszowicach, ul. Szybowa 22A, w zakresie rozbudowy ZK-wiata, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 16 kWp; g) Szkoła Podstawowa w Łaziskach, ul. Powstańców Śląskich 151, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 14,4 kWp; h) Ośrodek Kultury w Skrbeńsku, ul. Zielona 25, w zakresie: tablica TP-2 na P1, tablica AC, tablica RPV-DC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 8 kWp; i) Szkoła Podstawowa w Skrbeńsku, ul. Szkolna 1, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o moc min. 15,47 kWp. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: − roboty przygotowawcze, − dostawa i montaż fabrycznie nowych, nie starszych niż z 2026 roku 9 zestawów instalacji fotowoltaicznych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną, − przystosowanie rozdzielnicy głównej do montażu instalacji fotowoltaicznej, − dostawa i montaż konstrukcji aluminiowej anodowanej pod moduły PV, montowanej do krokwi dedykowanych do pokrycia danego obiektu, − montaż inwerterów umożliwiających komunikacje poprzez podłączenie za pomocą sieci LAN do internetu, − montaż okablowania prądu stałego DC od paneli fotowoltaicznych do falowników, − wykonanie niezbędnych instalacji elektrycznych, − rozbudowę istniejących rozdzielnic niskiego napięcia o niezbędne aparaty związane z przyłączeniem źródła wytwórczego wraz z wykonaniem uziemienia instalacji, − wpięcie instalacji fotowoltaicznej w rozdzielnię główną lub inne miejsce w budynku użyteczności publicznej, umożliwiające jej prawidłowe podłączenie, − wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC), − wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy), − w przypadku gdy na budynku znajduje się instalacja odgromowa, obowiązkiem Wykonawcy jest podpięcie instalacji fotowoltaicznej do istniejącej instalacji odgromowej, − zainstalowanie mierników energii na wszystkich instalacjach.
Wartości z tych mierników będą przesyłane i gromadzone na dedykowanej platformie internetowej zarządzającej energią w oparciu o technologie TIK, − montaż tablic ostrzegawczych, − wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie układu, − uruchomienie układu i regulacje, − pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami, − szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania, − dokonanie skutecznego przez zgłoszenia przyłączenia mikro instalacji do sieci elektroenergetycznej do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Wykonawca złoży wniosek za pośrednictwem pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego na podstawie wzoru przedstawionego przez Wykonawcę, − złożenie zawiadomienia o wykonaniu i uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej do Państwowej Straży Pożarnej. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.1 do SWZ - PROJEKT TECHNICZNY/WYKONAWCZY, SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT, PRZEDMIAR dla części 1.
Interne KennungCZĘŚĆ 1
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii w budynku Klubu Sportowego w Gołkowicach, ul. Wyzwolenia 22
Beschreibung1) Część 2 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii w budynku Klubu Sportowego w Gołkowicach, ul. Wyzwolenia 22, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG-ZK, tablica AC, tablica DC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 11,96 kWp, magazyn energii o pojemności użytkowej min. 15 kWh; Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: − roboty przygotowawcze, − dostawa i montaż fabrycznie nowego, nie starszego niż z 2026 roku 1 zestawu instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii o pojemności użytkowej min. 15 kWh, w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną, − przystosowanie rozdzielnicy głównej do montażu instalacji fotowoltaicznej, − dostawa i montaż konstrukcji aluminiowej anodowanej pod moduły PV, montowanej do krokwi dedykowanych do pokrycia danego obiektu, − montaż inwerteru umożliwiających komunikacje poprzez podłączenie za pomocą sieci LAN do internetu, − montaż okablowania prądu stałego DC od paneli fotowoltaicznych do falowników, − wykonanie niezbędnej instalacji elektrycznej, − rozbudowę istniejącej rozdzielnicy niskiego napięcia o niezbędne aparaty związane z przyłączeniem źródła wytwórczego wraz z wykonaniem uziemienia instalacji, − wpięcie instalacji fotowoltaicznej w rozdzielnię główną lub inne miejsce w budynku klubu sportowego, umożliwiające jej prawidłowe podłączenie, − wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC), − wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy), − w przypadku gdy na budynku znajduje się instalacja odgromowa, obowiązkiem Wykonawcy jest podpięcie instalacji fotowoltaicznej do istniejącej instalacji odgromowej, − zainstalowanie mierników energii na wszystkich instalacjach.
Wartości z tych mierników będą przesyłane i gromadzone na dedykowanej platformie internetowej zarządzającej energią w oparciu o technologie TIK, − montaż tablic ostrzegawczych, − wykonanie próby instalacji oraz sprawdzenie prawidłowego działania układu, − uruchomienie układu i regulacje, − pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami, − szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania, − dokonanie skutecznego przez zgłoszenia przyłączenia mikro instalacji do sieci elektroenergetycznej do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Wykonawca złoży wniosek za pośrednictwem pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego na podstawie wzoru przedstawionego przez Wykonawcę, − złożenie zawiadomienia o wykonaniu i uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej do Państwowej Straży Pożarnej. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.2 do SWZ - PROJEKT TECHNICZNY/WYKONAWCZY, SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT, PRZEDMIAR dla części 2.
Interne KennungCZĘŚĆ 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła dla potrzeb c.w.u w budynku byłego przejścia granicznego w Gołkowicach, ul. Celna 51
Beschreibung1) Część 3 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła dla potrzeb c.w.u w budynku byłego przejścia granicznego w Gołkowicach, ul. Celna 51, w zakresie: rozbudowy rozdzielni RG na P0, zabudowy rozdzielni PV DC i AC, instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 15,6 kWp, montaż pompy ciepła o mocy min. 6 kW. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) roboty przygotowawcze, 2) dostawa i montaż fabrycznie nowego, nie starszego niż z 2026 roku 1 zestawu instalacji fotowoltaicznej, w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną, 3) dostawa i montaż fabrycznie nowej pompy ciepła o mocy min. 6 kW, 4) przystosowanie rozdzielnicy głównej do montażu instalacji fotowoltaicznej, 5) dostawa i montaż konstrukcji aluminiowej anodowanej pod moduły PV, montowanej do krokwi dedykowanych do pokrycia danego obiektu, 6) montaż inwerteru umożliwiających komunikacje poprzez podłączenie za pomocą sieci LAN do internetu, 7) montaż okablowania prądu stałego DC od paneli fotowoltaicznych do falowników 8) wykonanie niezbędnej instalacji elektrycznej, 9) rozbudowę istniejącej rozdzielnicy niskiego napięcia o niezbędne aparaty związane z przyłączeniem źródła wytwórczego wraz z wykonaniem uziemienia instalacji, 10) wpięcie instalacji fotowoltaicznej w rozdzielnię główną lub inne miejsce w budynku, umożliwiające jej prawidłowe podłączenie, 11) wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC), 12) wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy), 13) w przypadku gdy na budynku znajduje się instalacja odgromowa, obowiązkiem Wykonawcy jest podpięcie instalacji fotowoltaicznej do istniejącej instalacji odgromowej, 14) zainstalowanie mierników energii na wszystkich instalacjach.
Wartości z tych mierników będą przesyłane i gromadzone na dedykowanej platformie internetowej zarządzającej energią w oparciu o technologie TIK, 15) montaż tablic ostrzegawczych, 16) wykonanie próby instalacji oraz sprawdzenie prawidłowego działania układu, 17) uruchomienie układu i regulacje, 18) pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami, 19) szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania, 20) dokonanie skutecznego przez zgłoszenia przyłączenia mikro instalacji do sieci elektroenergetycznej do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Wykonawca złoży wniosek za pośrednictwem pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego na podstawie wzoru przedstawionego przez Wykonawcę, złożenie zawiadomienia o wykonaniu i uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej do Państwowej Straży Pożarnej. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.3 do SWZ - PROJEKT TECHNICZNY/WYKONAWCZY, SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT, PRZEDMIAR dla części 3.
Interne KennungCZĘŚĆ 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden, 45111300 Abbauarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Skrzyszowie.
BeschreibungCzęść 4 zamówienia – dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Skrzyszowie. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: − roboty przygotowawcze, − dostawa i montaż fabrycznie nowych, nie starszych niż z 2026 roku 1 zestawu instalacji fotowoltaicznej w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną, − przystosowanie rozdzielnicy głównej do montażu instalacji fotowoltaicznej, − dostawa i montaż konstrukcji aluminiowej anodowanej pod moduły PV, montowanej do krokwi dedykowanych do pokrycia danego obiektu, − montaż inwerterów umożliwiających komunikacje poprzez podłączenie za pomocą sieci LAN do internetu, − montaż okablowania prądu stałego DC od paneli fotowoltaicznych do falowników, − wykonanie niezbędnych instalacji elektrycznych, − rozbudowę istniejących rozdzielnic niskiego napięcia o niezbędne aparaty związane z przyłączeniem źródła wytwórczego wraz z wykonaniem uziemienia instalacji, − wpięcie instalacji fotowoltaicznej w rozdzielnię główną lub inne miejsce w budynku użyteczności publicznej, umożliwiające jej prawidłowe podłączenie, − wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC), − wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy), − w przypadku gdy na budynku znajduje się instalacja odgromowa, obowiązkiem Wykonawcy jest podpięcie instalacji fotowoltaicznej do istniejącej instalacji odgromowej, − zainstalowanie mierników energii na wszystkich instalacjach.
Wartości z tych mierników będą przesyłane i gromadzone na dedykowanej platformie internetowej zarządzającej energią w oparciu o technologie TIK, − montaż tablic ostrzegawczych, − wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie układu, − uruchomienie układu i regulacje, − pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami, − szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania, − dokonanie skutecznego przez zgłoszenia przyłączenia mikro instalacji do sieci elektroenergetycznej do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Wykonawca złoży wniosek za pośrednictwem pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego na podstawie wzoru przedstawionego przez Wykonawcę, − złożenie zawiadomienia o wykonaniu i uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej do Państwowej Straży Pożarnej. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.4 do SWZ - PROJEKT TECHNICZNY/WYKONAWCZY, SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT, PRZEDMIAR dla części 4.
Interne KennungCZĘŚĆ 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45312310 Blitzschutzarbeiten