560298-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – ACORD CADRU FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE BLOC OPERATOR
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE BLOC OPERATOR
Beschreibung: Scopul Acordului Cadru de furnizare de Echipamente Medicale pentru blocul operator dîn cadrul Spitalului Județean de Urgențe „Sf. Pantelimon” Focsani in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini pentru a asigura o bună desfășurare a activității medicale din cadrul autorității contractante. Procedura de atribuire este inițiată sub incidența prezentei clauzei suspensive în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de aprobarea de catre MInisterul Sanatatii a fondurilor bugetare necesare. Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 4350505202624
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Nr. Denumire Cantitate 1 Aparat radiologie cu brat tip O 1 2 Sistem integrat de navigatie spinala si craniana cu platforma robotica 1 3 Platforma electrochirurgicala cu sigilare vasculara 1 4 Sistem micromotoare neurochirurgie 1 5 Sistem chirurgie minim invaziva spinala cu dilatatoare tubulare 1 6 Sistem rezectie osoasa 1 7 Microscop intraoperator neurochirurgie 1 8 Masa operatie neurochirurgie si chirurgie spinala 1 9 Aspirator ultrasonic 1 10 Sistem endoscopie spinala 1 11 Trusa instrumentar neurochirurgie cap si coloana 1 12 Truse instrumentar chirurgie generala 2 13 Truse instrumentar ginecologie 1 14 Trusa chirurgie OMF 1 15 Truse instrumentar ortopedie si traumatologie 1 16 Trusa microchirurgie chirurgie plastica 2 17 Trusa instrumentar chirurgia mainii - plastica si ortopedie 2 18 Trusa instrumentar chirurgie ortopedica pediatrica 2
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen