2. Verfahren
Verfahren
Titel: Csodapók Óvoda - Napsugár Bölcsőde felújítása
Beschreibung: Szerződés tárgya: „Kőbányai Egyesített Óvoda Csodapók Tagóvodája és Kőbányai Napsugár Bölcsőde épülete (1104 Budapest, Mádi utca 127-129.) bővítése és korszerűsítése, valamint udvarának teljes felújítása, továbbá 1 db gépészeti felvonó létesítése” Szerződés meghatározása: Vállalkozási szerződés
Interne Kennung: EKR001262212026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. §
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Csodapók Óvoda - Napsugár Bölcsőde felújítása”
Beschreibung: „Kőbányai Egyesített Óvoda Csodapók Tagóvodája és Kőbányai Napsugár Bölcsőde épülete (1104 Budapest, Mádi utca 127-129.) bővítése és korszerűsítése, valamint udvarának teljes felújítása, továbbá 1 db gépészeti felvonó létesítése” Jelen eljárás keretén belül, a két intézménynek és főzőkonyhának helyt adó, 1104 Budapest, Mádi utca 127-129. szám alatt lévő épület komplex átalakításra és felújításra kerül, megújul az udvar, zöldfelülettel és új játszóeszközök telepítésével. A felújítással, átalakítással érintett földszinti nettó hasznos alapterület: 1394,19 m2, az I. emeleti helyiségek nettó hasznos alapterülete: 608,03 m2 A teljes összes nettó alapterület a főzőkonyha bővítésével: 2002,22 m2 A felújítási munkák főbb műszaki jellemzői: Az ingatlanon meglévő, szabadon álló, földszint + 1 emelet szintszámú, lapostetős kialakítású, bölcsőde és óvoda épület bővítése, felújítása, átalakítása a feladat, amely során a főzőkonyha kapacitása növelésre kerül. A bővítés által az átalakítás során megoldódik az intézmény energetikai korszerűsítése, amelynek része a teljes homlokzat hőszigetelése és a fűtési rendszer teljes cseréje. Az átalakítás részeként az épület emeleti szintjének akadálymentes megközelíthetőségét gépészeti felvonó berendezés létesítésével oldják meg. Az épületben a teljes villamoshálózat megújul. Felújításra kerül az udvar, a zöldfelület megújításával és új játszóeszközök telepítésével. Főbb munkanemek: Bontási munkák Fakivágás A bővítmény alapozása, vasbeton szerkezeteinek megépítése Teherhordó és válaszfalak építése Utólagos talajnedvesség elleni vízszintes falszigetelés - injektálás Talajnedvesség-, csapadékvíz-, elleni szigetelés készítése Étellift és személyfelvonó kialakítása Homlokzati hőszigetelés Szárazépítési munkák (gipszkarton falak és álmennyezet) Hideg- és melegburkolatok készítése Belső falfelületek festése Épületgépészeti munkák – fűtés-hűtés rendszer, ivóvíz hálózat, szellőzés és automatikai rendszer kiépítése Épületvillamos munkák – erős és gyengeáramú szerelések Kerítés építés Mobiliák Kültéri burkolatok készítése Játszóeszközök kerti padok telepítése Díszfák és egyéb növények ültetése, gyepesítés Akadálymentes parkoló kialakítása Főbb mennyiségek: Bontási munkák: Nyílászárók bontása: 262 db Falazatok bontása: 400 m3 Padló rétegrendek bontása: 387 m3 Beton szerkezetek bontása: 800 m3 Kerítés bontása: 340 m Fakivágás: 20 db Külső burkolat bontás: 263 m2 Kerti tároló és játékok bontása: 51 db Gépészeti csővezeték bontása: 150 m Gázkazán bontása: 2 db Építés: Síkalapozás: 17 m3 Esztrich beton készítés: 3313 m2 Vasbeton szerkezetek építése (fal, pillér, lemez): 142 m3 Teherhordó kitöltő falazatok és válaszfalak készítése: 403 m2 Szárazépítési (gipszkarton) szerelési munkák: 2384 m2 Hidegburkolatok készítése: 2267 m2 Melegburkolatok készítése: 2284 m2 Homlokzati nyílászárók: 207 db Belső falfelület festési munkálatok: 14 146 m2 Talajnedvesség elleni szigetelés készítése: 3000 m2 Csapadékvíz elleni szigetelés: 1240 m2 Homlokzati hőszigetelés: 5541 m2 Étellift: 1 db Személyszállító lift: 1 db Mobiliák: 1094 db Külső kőburkolatok/járda: 550 m2 Külső gumiburkolat készítése: 618 m2 Térkőburkolatok építése: 83 m2 Kerti játékok, tárolók, berendezések telepítése: 38 db Kerti padok telepítése: 34 db Díszfák ültetése: 19 db Növény telepítés: 4083 db Gyepesítés: 2479 m2 Akadálymentes parkoló kialakítása: 1 db Gépészeti hűtés-fűtés vezetékek építése: 3124 m Ivóvíz vezeték szerelése: 2021 m Gázvezeték építése: 180 m Padlófűtés építése: 1170 m2 Fan-coil telepítése: 37 db Gázkazán telepítése: 2 db Split klíma telepítése: 5 db Automatika rendszer kiépítése: 1 egység Hőszivattyú telepítése: 2 db Elektromos hálózat kábelszerelés: 15 626 m Lámpatestek elhelyezése: 779 db Tűzjelző rendszer telepítése: 1 egység Vagyonvédelmi rendszer telepítése: 1 egység Földelés, villámvédelem: 1 egység Napelemek elhelyezése: 117 db Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának kellően pontos és érthető leírása szükségessé tette, úgy a felhívásban és a dokumentációban meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra, vagy gyártási folyamatra való konkrét hivatkozás, utalás alkalmazása kizárólag a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet szabályainak megfelelően „az azzal egyenértékű” teljesítést is elfogadja. A fentiekben ismertetett adatok tájékoztató jellegűek, a részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok és annak mellékletei (különösen tervek, műszaki leírás, és árazatlan költségvetés) tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR001262212026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45262700 Umbau von Gebäuden, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten