See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej nr ref. 30/PN/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej. Zamówienie zostało podzielone na 5 części: Część 1 – Dostawa materiałowych środków medycznych i higienicznych, Część 2 – Dostawa komponentów do zestawów ratownictwa medycznego, Część 3 – Dostawa środków ochrony indywidualnej, Część 4 – Dostawa baterii i elektrod do defibrylatorów, Część 5 – Dostawa defibrylatorów. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować dostawę wszystkich pozycji asortymentowych w ramach wybranego zadania. Oferta nie zawierająca kompletnej wyceny asortymentu określonego w wybranej części podlega odrzuceniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Zamawiający dopuszcza produkty z minimalnym 80% całkowitym okresem ważności w dniu dostawy. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert o 5 dni (postępowanie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen, 33182100 Defibrillator, 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel, 33691000 Antiparasitäre Mittel, Insektizide und Repellenzien, 33711500 Hautpflegemittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa materiałowych środków medycznych i higienicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, Część 1 – Dostawa materiałowych środków medycznych i higienicznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Termin realizacji zamówienia: Umowa zostanie zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 30 października 2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – do upływu 21 dni kalendarzowych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, iż Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zamówienia większej ilości dostawy w stosunku do przewidzianych w podstawowym zakresie zamówienia, Zamawiający skorzysta z prawa opcji przy czym zastrzega sobie prawo zrealizowania prawa opcji jedynie w części; prawo opcji może być zastosowane wyłącznie w przypadku zrealizowania zamówienia podstawowego w całości; w przypadku zamówienia dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia rozliczenie będzie następowało na podstawie cen jednostkowych ujętych w ofercie wybranego Wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 100 % zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą. Zapisy dotyczące prawa opcji zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa komponentów do zestawów ratownictwa medycznego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, Część 2 – Dostawa komponentów do zestawów ratownictwa medycznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Termin realizacji zamówienia: Umowa zostanie zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 30 października 2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – do upływu 21 dni kalendarzowych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: w przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa środków ochrony indywidualnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, Część 3 – Dostawa środków ochrony indywidualnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Termin realizacji zamówienia: Umowa zostanie zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 30 października 2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – do upływu 21 dni kalendarzowych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Haupteinstufung (cpv): 33711500 Hautpflegemittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33691000 Antiparasitäre Mittel, Insektizide und Repellenzien
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa baterii i elektrod do defibrylatorów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, Część 4 – Dostawa baterii i elektrod do defibrylatorów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Termin realizacji zamówienia: Umowa zostanie zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 30 października 2026 r. a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – do upływu 21 dni kalendarzowych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Haupteinstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa defibrylatorów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów medycznych, sprzętów i wyposażenia medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, Część 5 – Dostawa defibrylatorów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask, woj. łódzkie. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Zamawiający żąda następujących przedmiotowych środków dowodowych: karta techniczna/ katalogowa/ specyfikacja producenta w języku polskim, kopia deklaracji zgodności CE. Termin realizacji zamówienia: Umowa zostanie zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 30 października 2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – do upływu 21 dni kalendarzowych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 21 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator