560546-2025 - Wettbewerb
Polen – Heizöl – Dostawy oleju opałowego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy oleju opałowego.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego w okresie od IV kw. 2025 r. do III kw. 2026 r., w łącznej ilości 2550,40 m3 do 436 obiektów (lokalizacji) na terenie całej Polski. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Zamówienie podzielono na 17 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungBZ.26.432.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZe względu na aktualnie utrzymujące się niskie notowania cen hurtowych oleju opałowego publikowane na stronie internetowej Orlen S.A. i bardzo nierównomierny stopień realizacji wartościowej i ilościowej 20 dotychczas obowiązujących umów, zachodzi pilna konieczność przeprowadzenia nowego postępowania przetargowego, celem jak najszybszego wyłonienia nowych wykonawców na dostawę oleju opałowego w trakcie nowego sezonu grzewczego 2025/2026. Tym samym zachodzi potrzeba skrócenia terminu składania ofert, gdyż jest to uzasadnione ze względu na stan faktyczny i konieczność zachowania ciągłości działania placówek pocztowych, tj. konieczność bieżącego i ciągłego ich zaopatrzenia w energię cieplną.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 t.j.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w związku z art. 5 ust. 4 pkt. 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środka komunikacji elektronicznej - Platformy MarketPlanet (zwanej dalej „Platformą”) pod adresem: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
TitelWojewództwo opolskie i śląskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 73,4 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 1
Haupteinstufung (cpv): 09135000 Heizöle
Optionen
Beschreibung der OptionenMinimalna wielkość w jakiej nastąpi realizacja zamówienia, wynosi 75 % ilości oleju opałowego, określonej w § 1 ust. 1 Projektu umowy. Pozostała ilość oleju nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego zakupu oraz nie może stanowić podstawy do zgłaszania przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
LosLOT-0002
TitelWojewództwo świętokrzyskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 75,1 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelWojewództwo małopolskie i podkarpackie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 89,4 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelWojewództwo warmińsko – mazurskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 285,30 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0005
TitelWojewództwo kujawsko – pomorskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 358,7 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0006
TitelWojewództwo pomorskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 251,1 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 6
LosLOT-0007
TitelWojewództwo zachodniopomorskie (obszar koszaliński)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 46,00 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 7
LosLOT-0008
TitelWojewództwo zachodniopomorskie (obszar szczeciński)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 116,40 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 8
LosLOT-0009
TitelWojewództwo mazowieckie (obszar ciechanowski i płocki)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 117,70 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 9
LosLOT-0010
TitelWojewództwo mazowieckie (obszar ostrołęcki i siedlecki)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 198,40 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 10
LosLOT-0011
TitelWojewództwo lubelskie (obszar lubelski)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 64,70 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 11
LosLOT-0012
TitelWojewództwo lubelskie (obszar hrubieszowski)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 51,60 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 12
LosLOT-0013
TitelWojewództwo podlaskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 161,00 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 13
LosLOT-0014
TitelWojewództwo łódźkie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 190,3 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 14
LosLOT-0015
TitelWojewództwo wielkopolskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 262,5 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 15
LosLOT-0016
TitelWojewództwo lubuskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 26,7 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 16
LosLOT-0017
TitelWojewództwo dolnośląskie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2026 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 182,1 m3 oleju.
Interne KennungCzęść 17