See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, przedłużenie, aktualizacja oraz wsparcie dla licencji użytkowanych w OPI PIB
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, przedłużenie, aktualizacja oraz wsparcie dla licencji użytkowanych w OPI PIB. Przedmiot zamówienia podzielony jest na części od A do F.
Vorherige Bekanntmachung: 402584-2026
Interne Kennung: DZ.250.214.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W związku z kończącymi się terminami na użytkowanie poszczególnych licencji, w przypadku ich wygaśnięcia, Zamawiający nie będzie miał możliwości korzystania z nich w pełni, co znacznie utrudni pracę oraz może spowodować utratę danych przechowywanych w chmurze. Oprogramowanie wyspecyfikowane w części B zamówienia jest podstawowym narzędziem pracy pracowników Zamawiającego przy tworzeniu systemów informatycznych, wykonywaniu prac badawczych w dyscyplinie informatyki, związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Powyższe powoduje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione, a czas wyznaczony na składanie ofert, nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, pozwala w pełni na zapoznanie się z dokumentacją postępowania, ewentualne wyjaśnianie wątpliwości i umożliwia Wykonawcom złożenie oferty w postępowaniu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych. Ponadto w dniu 10.04.2026 r. Zamawiający opublikował na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej wstępne ogłoszenie informacyjne nr OJ S 70/2026 247218-2026, które zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych daje prawo do skorzystania z krótszego terminu składania ofert (nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72268000 Bereitstellung von Software, 72266000 Software-Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do edycji i konwersji plików PDF. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. A
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie dotyczącym możliwości zwiększenia dostaw maksymalnie o: 1 nową licencję czasową na 1 stanowisko. Prawo opcji może być wykonane przez Zamawiającego przez cały okres realizacji Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część B
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania "zintegrowane środowiska programistyczne". Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. B
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie dotyczącym możliwości zwiększenia dostaw maksymalnie o: dla pozycji 1 od 1 do 8 sztuk licencji, dla pozycji 2 od 1 do 3 sztuk licencji. Prawo opcji może być zrealizowane na okres maksymalnie 12 miesięcy, nie dłużej jednak niż do dnia wygaśnięcia subskrypcji oprogramowania wraz ze wsparciem i dostępnością aktualizacji przewidzianych zamówieniem gwarantowanym.
Los: LOT-0003
Titel: Część C
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do modelowania, animacji i renderingu 3D. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. C
Los: LOT-0004
Titel: Część D
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do zarządzania serwerami. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. D
Los: LOT-0005
Titel: Część E
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostęp do pakietu usług wraz z oprogramowaniem Project Plan 3 (Education Faculty Pricing) lub równoważnego. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. E
Los: LOT-0006
Titel: Część F
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do automatyzacji zarządzania aplikacjami w środowisku Microsoft Intune Robopack lub równoważnego – 1000 licencji per urządzenie. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.214.2026 cz. F