560579-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT DE ACHIZITIE PUBLICA DE FURNIZARE ECHIPAMENTE DIGITALE PENTRU ATELIERELE DE PRACTICĂ DIN UNITĂȚILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL ȘI TEHNIC (IPT) ÎN CADRUL PROIECTULUI „DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ȘI A UNITĂȚILOR CONEXE DIN JUDEȚUL IAȘI”, Linia Investițională - I.14, Cod Proiect F-PNRR-Dotari-2023-0426
Beschreibung: CONTRACT DE ACHIZITIE PUBLICA DE FURNIZARE ECHIPAMENTE DIGITALE PENTRU ATELIERELE DE PRACTICĂ DIN UNITĂȚILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL ȘI TEHNIC (IPT) ÎN CADRUL PROIECTULUI „DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ȘI A UNITĂȚILOR CONEXE DIN JUDEȚUL IAȘI”, Linia Investițională - I.14, Cod Proiect F-PNRR-Dotari-2023-0426 - conform specificatiilor caietului de sarcini. Durata Contractului de achiziţie publică este de 60 zile de la emiterea notei de comandă de către Autoritatea contractantă. Pe parcursul derulării Contractului, următoarele termene şi condiţii vor fi respectate:  livrarea produselor contractate se va efectua în conformitate cu graficul de livrare prezentat în cadrul ofertei, într-un termen de 50 zile de la emiterea notei de comandă de către Autoritatea contractantă (care poate emite note de comandă oricând pe perioada de valabilitate a contractului, pentru toate bunurile sau eşalonat, pentru anumite bunuri);  instalarea/montajul şi punerea în funcţiune a produselor se va realiza în maximum 10 zile de la data livrării produselor (unde este cazul). Instalarea şi punerea în funcţiune a produselor se va realiza în locaţia de livrare, cu personal autorizat al firmei, operaţii incluse în preţ; Valoarea estimata fara TVA a contractului de achizitie publica: 1.066.850,00 lei fara TVA Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - in a 24 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici cu 30 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; - in a 12 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici cu 18 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin prezenta procedură se va face dotarea unui număr de 45 de ateliere de practică cu materiale specifice, inclusiv componenta digitală (30 de ateliere) din învățământul lPT din județul Iași. Un număr de 11 unități de învățământ din Învățământul Profesional și Tehnic vor fi dotate cu echipamente digitale. În cadrul prezentei achiziții, produsele si materialele încorporate ce urmează a fi achiziționate trebuie să fie noi, nefolosite. Orice referire la standarde va fi însoțită de mențiunea “SAU ECHIVALENT”, fiind în sarcina ofertantului de a demonstra echivalența în cazul în care produsele furnizate sunt conforme cu un standard echivalent celui menționat în Caietul de sarcini. Produsele solicitate vor fi furnizate către beneficiarii finali ai investiției, respectiv unitățile de învățământ conform anexelor atașate prezentei documentații respectiv Anexa 1 - Fișe tehnice și Anexa 2 - Locații livrare produse. Toate echipamentele vor avea instructiuni de folosire/montaj in limba română, acolo unde este cazul.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen, 30213100 Tragbare Computer, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30231100 Computerterminals, 30232000 Peripheriegeräte, 30232100 Drucker und Plotter, 30236000 Diverse Computerausrüstungen