See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea” • Lot 1 Furnizare echipamente medicale • Lot 2 Furnizare instrumentar medical • Lot 3 Furnizare mobilier medical
Beschreibung: Furnizare dotări - echipamente bucatărie spălatorie pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”, conform specificatiilor caietelor de sarcini, parte a documentatiei de atribuire. • Lot 1 Furnizare echipamente medicale • Lot 2 Furnizare instrumentar medical • Lot 3 Furnizare mobilier medical 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4321607_2026_PAAPD1633144
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Furnizare echipamente medicale
Beschreibung: Furnizare echipamente medicale conform specificatiilor caietului de sarcini: Bormasina ortopedica Aparat de ventilatie portabil Freza mastoida Incalzitor lichide Seringa automata Set 2 injectomate+ 2 infuzomate Sistem incalzire pacient Sistem de intubare dificila Uretroscop Unitate shaver Ventilator neonatologie Pulsoximetru Sistem de intubare dificila Defibrilator Defibrilator Set 2 injectomate+ 1 infuzomat Suport + recipiente de colectare pansamente Defibrilator Pistol de biopsie cu ace Pistol cu aer comprimat Pistol cu jet de apa Aparat de ventilatie portabil Turn de histerectomie cu instrumentar 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0002
Titel: Furnizare instrumentar medical
Beschreibung: Furnizare instrumentar medical conform specificatiilor cietului de sarcini: Set instrumentar chirurgical oftalmologie,contine Rama de proba pentru Reichart Truse instrumentar Truse instrumentar Truse instrumentar Truse instrumentar Truse instrumentar Instrumentar specific ortopedic (Trusa instrumentar) Truse instrumentar Truse instrumentar Truse instrumentar Trusa pentru interventii urologice Trusa de mare chirurgie Trusa de mica chirurgie Trusa de laringoscop Trusa de resuscitare Trusa de rezectoscopie Trusa de cezariana si chiuretaj uterin Trusa de mare chirurgie Trusa de mica chirurgie Trusa instrumentar ginecologie Trusa de laringoscop Trusa de resuscitare Trusa intubatie dificila adulti Trusa intubatie dificila copii Set accesorii si instrumentar pentru interventii endoscopice Suport endoscopie flexibila Trusa de mica chirurgie 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente, 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0003
Titel: Furnizare mobilier medical
Beschreibung: Furnizare mobilier medical conform specificatiilor caietului de sarcini: Birou+scaun birou+comoda 4 sertare Blat de lucru inox cu 1 chiuveta Blat de lucru inox cu doua chiuvete Blat de lucru Bucataria de lapte Canapea extensibila Canapea Carucior aparate Carucior Dulap cu 2 usi si rafturi pentru depozitare alimente din inox Dulap Ecluza vestiar - 4 dulap + bancuta Filtru personal - 18 dulap+bancuta Fotoliu alaptare Fotoliu din piele sintetica extensibila Masa+8 scaune Masa instrumentar cu roti Masa pentru infasat cu cadita Noptiera pat spital cu extensie masa Pat copii Pat nou nascuti Pat pacient - fix, manual cu saltea pasiva antiescara Pat pacient - fix, manual cu saltea pasiva antiescara cu tarc mobil Pat pacient ATI cu inclinare laterala si cantar Pat pacient complet electric Raft depozitare min. 4 etajere (100*50) Stativ perfuzie, bol deseuri medicale cu stativ si recipient deseuri medicale Sterilizare biberoane Suport perdea(cortina) pentru pat+perdea Carucior tratamente Carucior rufe murdare Carucior rufe curate Carucior deseuri Carucior curatenie Dulapuri Blat de lucru Raft depozitare min. 4 etajere (110*50) Carucior anestezie Carucior aparate Carucior instrumente Scaun chirurg hidraulic Scaun chirurg hidraulic Dulap Stativ perfuzie, bol deseuri medicale cu stativ si recipient deseuri medicale Suport + recipiente de colectare pansamente Dulap sterilizare Dulap depozitare materiale sterile colonoscopie Dulap colonoscopie Birou Scaun ergonomic Dulap Raft depozitare Carucior transport materiale nesterile Carucior transport materiale sterile Raft depozitare materiale sterile Dulap depozitare materiale sterile Filtru pacient Pat Bobath 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33192200 Medizinische Tische
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192210 Untersuchungstische, 33192230 Operationstische, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 33192340 Möbel für OP-Säle, außer Tischen, 79632000 Personalschulung
560589-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4321607_2026_PAAPD1633144
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Furnizare echipamente medicale
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 79632000 Personnel-training services
Lot: LOT-0002
Title: Furnizare instrumentar medical
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33141620 Medical kits
Additional classification (cpv): 33169000 Surgical instruments, 33171000 Instruments for anaesthesia and resuscitation, 79632000 Personnel-training services
Lot: LOT-0003
Title: Furnizare mobilier medical
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33192200 Medical tables
Additional classification (cpv): 33192210 Examination tables, 33192230 Operating tables, 33192300 Medical furniture except beds and tables, 33192340 Operating theatre furniture except tables, 79632000 Personnel-training services