2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na potrzeby Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 4 000,00 MWh (+/- 15 %). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w ustępie 3 SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 314995-2025
Interne Kennung: OPWiK/10/P/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 2) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 4000,00 MWh (+/- 15%). 3) Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 3 do SWZ. 4) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej, której parametry jakościowe (art. 246 ust. 2 PZP) określone są m. in. w: a) Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej opracowanej zgodnie z art. 9g ustawy Prawo energetyczne; b) PN-EN 50160:2010 Parametry napięcia zasilającego w publicznych sieciach rozdzielczych; c) Polska Norma PN-IEC 60038 Napięcia znormalizowane IEC. 5) Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, ze względu na jednolity charakter zamówienia, jednocześnie wydzielono osobne wolumeny energii w zależności od napięcia i sposobu jej wykorzystania: a) Taryfa C11 - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 40,00 MWh. b) Taryfa C12A - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 280,00 MWh. c) Taryfa B23 - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 3680,00 MWh. 6) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do: wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 3.1 do projektu umowy (załącznik nr 3 do SWZ), dotyczącego wykazu obiektów, stanowiącego załącznik nr 3.2 do projektu umowy (załącznik nr 3 do SWZ), w szczególności zgłoszenia do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji, 7) Zamawiający informuje, że posiada: a) umowy rozdzielone na sprzedaż energii, obowiązującą do 31-12-2025 dla Taryf C11 i C12A - kolejna zmiana sprzedawcy. Umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieokreślony. b) umowy rozdzielone dla taryfy B23, na sprzedaż energii zawarte do 31-12-2025r. – kolejna zmiana sprzedawcy. Umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieokreślony. c) Zamawiający nie posiada umów promocyjnych ani lojalnościowych, uniemożliwiających rozpoczęcie sprzedaży we wskazanym terminie. d) Zamawiający oświadcza że punkty poboru w taryfie B23 mają układy pomiarowe dostosowane do zasady TPA. e) Zamawiający oświadcza, iż posiada stosowne tytuły prawne oraz prawo do zakupu energii elektrycznej do obiektów wskazanych w postępowaniu f) Wyłoniony Wykonawca otrzyma wszystkie szczegółowe posiadane przez Zamawiającego informacje dotyczące PPE służące przeprowadzeniu zmiany Sprzedawcy w edytowalnej wersji elektronicznej niezwłocznie po rozstrzygnięciu postępowania 8) Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu rozpoczęcia wykonania zamówienia, jednak nie wcześniej niż po skutecznym przeprowadzeniu procesu zmiany sprzedawcy u OSD. 9) Wspólny Słownik zamówień: a) 09000000-3 – produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii b) 09310000-5 – elektryczność TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Od dnia 01-01-2026 r. do dnia 31-12-2026 r.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität