See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Pińczów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, szkółkarstwa oraz zagospodarowania turystycznego lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Pińczów w roku 2026.
Interne Kennung: ZG.270.1.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1
Beschreibung: Pakiet I - Gospodarka leśna w Leśnictwie Bogucice obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, nasiennictwa, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opis opcji: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: część 2
Beschreibung: Pakiet II - Gospodarka leśna w Leśnictwie Włochy, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 2
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0003
Titel: część 3
Beschreibung: Pakiet III – Gospodarka leśna w Leśnictwie Michałów obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: część 4
Beschreibung: Pakiet IV – Gospodarka leśna w Leśnictwie Góry, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: część 5
Beschreibung: Pakiet V – Gospodarka leśna w Leśnictwie Sancygniów, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: część 6
Beschreibung: Pakiet VI – Gospodarka leśna w Leśnictwie Bugaj, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: część 7
Beschreibung: Pakiet VII – Gospodarka leśna w Leśnictwie Teresów, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: część 8
Beschreibung: Pakiet VIII – Gospodarka leśna w Leśnictwie Rudawa, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0009
Titel: część 9
Beschreibung: Pakiet IX – Gospodarka leśna w Leśnictwie Kazimierza, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 9
Los: LOT-0010
Titel: część 10
Beschreibung: Pakiet X – Pakiet specjalistyczny pn. Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 10
Los: LOT-0011
Titel: część 11
Beschreibung: Pakiet XI - Pakiet specjalistyczny pn. Zabezpieczenie upraw leśnych przed zwierzyną poprzez ich grodzenie OOkres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 11
Los: LOT-0012
Titel: część 12
Beschreibung: Pakiet XI - Pakiet specjalistyczny pn. Mechaniczne melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby Okres obowiązywania umowy będzie trwał od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 01.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 01.01.2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 12