560786-2025 - Wettbewerb
Polen – Berufsausbildung – Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
BeschreibungZamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów - uczestników projektu pn. „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Postępowanie zostało podzielone na sześć części: Część I: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kurs obsługi klimatyzacji. Część II: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135). Część III: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Część: IV: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs grafiki 3D. Część V: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs ECDL B2. Część VI: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs tworzenia stron WWW. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY: 1. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, sporządzoną, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Razem z ofertą wykonawca składa pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy jeśli umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie wynika z innych dokumentów (patrz pkt X ppkt 8 SWZ), sporządzone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. 2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą część zamówienia.
Interne KennungZP.272.24.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zm./, zwanej w dalszej części SWZ „ustawą Pzp”. Ze względu na charakter zamówienia - zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp przy udzieleniu zamówienia zamawiający stosuje przepisy art. 360 pkt 2) – pkt 4) ustawy Pzp. W związku z czym zamawiający nie stosuje przepisów ustawy dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 2) minimalnych terminów składania ofert; 3) obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie zostało podzielone na sześć części. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę: wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia lub część/części zamówienia dowolnie przez siebie wybraną/wybrane. Maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: sześć. Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kurs obsługi klimatyzacji
BeschreibungCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kurs obsługi klimatyzacji Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 8 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 2 godziny zajęć teoretycznych oraz 6 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów. Zamówienie należy wykonać w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135)
BeschreibungCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135). Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie następujących grup uczniów wg poniższego zestawienia: a) w 2025 roku jednej grupy 10 uczniów z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; b) w 2026 roku dwóch grup: Grupa 1: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Grupa 2: 10 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób (w 2025 roku do maksymalnie 15 osób, w 2026 roku do maksymalnie 30 osób). Kurs spawacza będący przedmiotem niniejszego zamówienia obejmuje: wykłady (zajęcia) teoretyczne - 25 godzin, instruktaż wstępny – 2 godziny, ćwiczenia praktyczne – 118 godzin, co daje łącznie 145 godzin (1 godzina = 45 min) na każdą grupę, przy założeniu, że każdy uczestnik ma do dyspozycji odrębne stanowisko szkoleniowe (dotyczy zajęć praktycznych – ćwiczeń). Na jedno stanowisko szkoleniowe może przypadać maksymalnie dwóch uczestników, w takiej sytuacji liczba godzin ćwiczeń powinna zostać zwiększona o 50%. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego. W przypadku organizacji kursu na terenie miejscowości innej niż miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu uczestników kursu z danej szkoły do miejsca prowadzenia zajęć i z powrotem. Miejsce przeprowadzenia zajęć Wykonawca zobowiązany jest podać w formie pisemnej (e-mail) do wiadomości Zamawiającego w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamówienie należy wykonać w terminie do 250 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie następujących grup uczniów wg poniższego zestawienia: a) w 2025 roku jednej grupy 10 uczniów z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; b) w 2026 roku dwóch grup: Grupa 1: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Grupa 2: 10 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób (w 2025 roku do maksymalnie 15 osób, w 2026 roku do maksymalnie 30 osób). Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu na 2025 rok, listy uczestników kursu na 2026 rok Zamawiający przekaże Wykonawcy pomiędzy 10 - 20.01.2026 roku. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej w danym roku listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 15 osób w roku 2025 oraz minimum 20, a maksymalnie 30 osób w roku 2026. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej w danym roku listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (w 2025 roku do maksymalnie 15 osób, w 2026 roku do maksymalnie 30 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów, z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 30, a maksymalnie 45 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0003
TitelCzęść III Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
BeschreibungCzęść III Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 80 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 16 godzin zajęć teoretycznych oraz 64 godziny zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: a) teoretycznych: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz; b) praktycznych: sala warsztatowo-produkcyjna, wyposażona w maszyny szkoleniowe i produkcyjne. Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego. W przypadku organizacji kursu na terenie miejscowości innej niż miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu uczestników kursu z danej szkoły do miejsca prowadzenia zajęć i z powrotem. Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca zobowiązany jest podać w formie pisemnej (e-mail) do wiadomości Zamawiającego w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 21 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne KennungCzęść III
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy 8 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0004
TitelCzęść IV: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs grafiki 3D
BeschreibungCzęść IV: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs grafiki 3D. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne KennungCzęść IV
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0005
TitelCzęść V: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs ECDL B2
BeschreibungCzęść V: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs ECDL B2. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 40 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne KennungCzęść V
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0006
TitelCzęść VI: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs tworzenia stron WWW
BeschreibungCzęść VI: Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kurs tworzenia stron WWW. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne KennungCzęść VI