See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mikronarzędzi oraz wyrobów medycznych do zabiegów okulistycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy mikronarzędzi oraz wyrobów medycznych do zabiegów okulistycznych. Zamówienie podzielone jest na 38 pakietów (części). Umowy w zakresie poszczególnych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego dotyczące realizacji zamówienia określają: a) Specyfikację dostaw zawiera Załącznik nr 1 do SWZ (Formularz oferty), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 (Formularz cenowy) dla poszczególnych pakietów, b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Każdy z wykonawców może złożyć ofertę w zakresie jednego lub dowolnej liczby wybranych pakietów, natomiast w ramach danego pakietu oferta musi być kompletna (tj. musi obejmować wszystkie pozycje), w przeciwnym wypadku zostanie odrzucona. Zamawiający nie wymaga dołączania do oferty pakietów, na które Wykonawca nie składa oferty. Zamawiający nie przewiduje wydzielenia poszczególnych pozycji z ustalonych w niniejszej SWZ pakietów w trakcie procedury przetargowej. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części. W poszczególnych częściach musi być wyceniony pełen asortyment w ilościach podanych przez Zamawiającego. Wzór załącznika nr 1.1 („Formularz cenowy”) należy wypełnić w całości, bez wprowadzania zmian w jego treści – stanowi on integralną część oferty – deklarację Wykonawcy, co do jej treści, stąd brak tego załącznika, zawierającego treść zgodną z wzorem określonym w SWZ spowoduje odrzucenie oferty (po uprzednim wykonaniu przez Zamawiającego wszystkich czynności przewidzianych ustawą Pzp w zakresie oceny ofert).
Interne Kennung: AZP/18/P/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie: przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 i dalsze ustawy Pzp, z zastosowaniem procedury, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Pzp. Niepodleganie wykluczeniu w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1–5 ustawy Pzp może zostać potwierdzone podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp lub ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia, a dane zawarte w oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie. Niepodleganie wykluczeniu w zakresie podstaw wykluczenia określonych w: - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, - art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1). może zostać potwierdzone wyłącznie podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. Podmiotowe środki dowodowe wskazane powyżej mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem punktów poniżej. Jeżeli z oświadczenia JEDZ, wynika, że wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane umożliwiające samodzielne jego pobranie, zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji i nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez zamawiającego wynikają z tego certyfikatu, zgodnie z art. 127 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez zamawiającego, zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją. Jeżeli dane wskazane przez wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, zamawiający może wezwać wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 ustawy Pzp. Jeżeli mimo wezwania zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować. Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony charakter, zamawiający może żądać od wykonawcy udostępnienia tych danych albo wyrażenia zgody na ich udostępnienie zamawiającemu przez podmiot certyfikujący, na podstawie art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. W przypadku powzięcia przez zamawiającego informacji wskazujących, że wykonawca wprowadził podmiot certyfikujący w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, albo że wykonawca przestał spełniać warunki udzielenia tej certyfikacji, zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 1 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli zamawiający uzna wyjaśnienia wykonawcy za niewystarczające, zastosuje art. 128a ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w toku postępowania zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 3 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu na potrzeby niniejszego postępowania. Przepisy art. 128 ust. 2–5 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio. W przypadku utraty ważności certyfikatu w całości albo w części w toku postępowania certyfikat nie będzie uwzględniany w zakresie, w jakim utracił ważność. W takim przypadku zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia odpowiednich podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeżeli je określono).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162200 OP-Instrumente, 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser, 33141220 Kanülen, 33600000 Arzneimittel, 24200000 Farbstoffe und Pigmente
5. Los
Los: LOT-0011
Titel: 1. Noże jednorazowego użytku
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego dotyczące realizacji zamówienia określają: a) Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (Formularz oferty), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 (Formularz cenowy), b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy Pzp przewiduje prawo opcji zwiększające zakres zamówienia maksymalnie o 20% kwoty brutto w zakresie zamówienia. 1) W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. 2) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 3) Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy, tym samym nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 4) W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu zamówienia objętego prawem opcji. 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w tym w szczególności - cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0012
Titel: 2. Zastawki filtrujące do operacji przeciwjaskrowej
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0013
Titel: 3. Trepany oraz bloczki próżniowe
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0014
Titel: 4. Retraktory tęczówkowe jednorazowego użytku
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0015
Titel: 5. Kaniule okulistyczne
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0016
Titel: 6. Pierścienie dotorebkowe w iniektorze
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0017
Titel: 7. Materiały wiskoelastyczne -1
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0018
Titel: 8. Materiały wiskoelastyczne -2
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0019
Titel: 9. Haczyki podtrzymujące torebkę
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0020
Titel: 10. Zestawy jednorazowe do iniekcji doszklistkowej
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Los: LOT-0021
Titel: 11. Zużywalny materiał do warstwowej chirurgii rogówki ALTK kompatybilny z mikrokeratomem MORIA
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Los: LOT-0022
Titel: 12. Mikroimplanty do leczenia jaskry
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Los: LOT-0023
Titel: 13. Jednorazowe sterylne zestawy oraz akcesoria do implantacji płatka w technice DMEK
Interne Kennung: Pakiet nr 13
Los: LOT-0024
Titel: 14. Jednorazowa sonda do leczenia jaskry kompatybilna z urządzeniem EyeOP1 UCP
Interne Kennung: Pakiet nr 14
Los: LOT-0025
Titel: 15. Sonda do cyklofotokoagulacji kompatybilna z laserem Vitra 810
Interne Kennung: Pakiet nr 15
Los: LOT-0026
Titel: 16. Okrągły silikonowy implant gąbkowy
Interne Kennung: Pakiet nr 16
Los: LOT-0027
Titel: 17. Preparat stosowany podczas operacji chirurgicznych
Interne Kennung: Pakiet nr 17
Los: LOT-0028
Titel: 18. Wielorazowe narzędzia mikrochirurgiczne do operacji zaćmy
Interne Kennung: Pakiet nr 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162200 OP-Instrumente
Los: LOT-0029
Titel: 19. Wielorazowe narzędzia mikrochirurgiczne
Interne Kennung: Pakiet nr 19
Los: LOT-0030
Titel: 20. Soczewki nagałkowe, opatrunkowe
Interne Kennung: Pakiet nr 20
Los: LOT-0031
Titel: 21. Hipoosmolarna ryboflawina
Interne Kennung: Pakiet nr 21
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0032
Titel: 22. Roztwory okulistyczne
Interne Kennung: Pakiet nr 22
Haupteinstufung (cpv): 24200000 Farbstoffe und Pigmente
Los: LOT-0033
Titel: 23. Kaniule do iniekcji podsiatkówkowej
Interne Kennung: Pakiet nr 23
Los: LOT-0034
Titel: 24. Barwnik do wybarwiania i wizualizacji błon epiretialnych w specjalistycznych zabiegach okulistycznych
Interne Kennung: Pakiet nr 24
Los: LOT-0035
Titel: 25. Oleje, gazy okulistyczne
Interne Kennung: Pakiet nr 25
Haupteinstufung (cpv): 24100000 Gase
Los: LOT-0036
Titel: 26. Roztwory okulistyczne - roztwór błękitu trypanu
Interne Kennung: Pakiet nr 26
Los: LOT-0037
Titel: 27. Roztwory okulistyczne hypotoniczne
Interne Kennung: Pakiet nr 27
Los: LOT-0038
Titel: 28. Spongostanowe strzałki
Interne Kennung: Pakiet nr 28
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0039
Titel: 29. Narzędzia do implantacji soczewek
Interne Kennung: Pakiet nr 29
Los: LOT-0040
Titel: 30. Wyroby medyczne do zabiegów okulistycznych
Interne Kennung: Pakiet nr 30
Los: LOT-0041
Titel: 31. Wielorazowe kasety sterylizacyjne na narzędzia chirurgiczne
Interne Kennung: Pakiet nr 31
Los: LOT-0042
Titel: 32. Wielorazowe trepany do keratoplastyki
Interne Kennung: Pakiet nr 32
Los: LOT-0043
Titel: 33. Nóż do goniektomii
Interne Kennung: Pakiet nr 33
Los: LOT-0044
Titel: 34. Narzędzie do kauteryzacji
Interne Kennung: Pakiet nr 34
Los: LOT-0045
Titel: 35. Probówki do pozyskiwania płynnej frakcji
Interne Kennung: Pakiet nr 35
Los: LOT-0046
Titel: 36. Materiały szewne do zabiegów okulistycznych cz.I
Interne Kennung: Pakiet nr 36
Los: LOT-0047
Titel: 37. Materiały szewne do zabiegów okulistycznych cz.II
Interne Kennung: Pakiet nr 37
Los: LOT-0048
Titel: 38. Narzędzia do witrektomii tylnej
Interne Kennung: Pakiet nr 38