560860-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – ACORD CADRU FURNIZARE DIVERSE MEDICAMENTE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE DIVERSE MEDICAMENTE
Beschreibung: Autoritatea contractanta va achizitiona diverse medicamente necesare desfasurarii activitatii in vederea acordarii de asistenta medicala de specialitate pacientilor internati in sectiile sau compartimentele spitalului. In functie de afectiunile pe care le trateaza, medicamentele achizitionate se impart in mai multe categorii: 1. Medicamente pentru tractul digestiv si metabolism; 2. Medicamente pentru sange, pentru organele hematopoietice si pentru sistemul cardiovascular; 3. Medicamente utilizate in dermatologie si pentru sistemul musculo – scheletic; 4. Medicamente pentru sistemul genito – urinar si hormoni; 5. Antiinfectioase generale pentru uz sistemic, vaccinuri, antineoplazice si imunomodulatoare; 6. Medicamente pentru sistemul imunomodular; 7. Medicamente pentru sistemul respirator; 8. Diverse medicamente. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4697353/42/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Trimebutinum 24 mg/5ml granule pt suspensie orala 125 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1080 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 60 FL
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Famotidinum 20 mg , pulb. + solvent pt. sol . injectabila
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 143412 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 300 - 45000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 300 - 3800 FL
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Trimebutinum 24 mg/5ml granule pt suspensie orala 250 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1312.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 60 FL
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Acenocumarolum 4 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 28 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 60 - 800 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 60 - 80 CPR
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Nitroglycerinum 1 mg/ ml sol perf 10 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1945 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 5000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 250 FI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Nitroglycerinum 0.5 mg comprimate sublinguale
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1536 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 400 - 15000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 400 - 1200 CPR
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Tolperisonum 150 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1250 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 30000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 2500 CPR
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ergometrinum 0,2 mg /ml sol inj 1 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 659.4 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 1500 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 70 FI
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Gentamicinum sol inj 40mg/ml sol inj 1 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 4275 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3000 - 50000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3000 - 4500 FI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Alprazolamum 0,25 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 540 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 4000 - 50000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 4000 - 4500 CPR
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Magnesii sulfas 200 mg/ml sol inj/perf 10 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 219.1 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 1500 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 70 FI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Salbutamolum 5 mg/ml sol pt inhalat 10 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 298 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 600 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 40 FL
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Ofloxacinum 3 mg/g unguent oftalmic
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 39.9 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3 - 30 Tub CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3 - 3 Tub
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Indometacinum 1 mg/ml solutie oftalmica picaturi
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 269.25 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 250 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 15 FL
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Tobramycinum + dexamethazonum 3 mg/1 mg/g unguent oftalmic
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 150 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 50 Tub CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 10 Tub
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Dexpanthenolum 5% gel oftalmic
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 919.25 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 250 Tub CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 25 Tub
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Natrii hydrogenicarbonas (bicarbonat de sodiu) 84 mg/ml sol perf 100 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3000 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 60 - 1500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 60 - 120 FL
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Glucosum 10 % sol perf 250 ml (compatibil cu orice tip de perfuzor)
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1785 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 250 - 1500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 250 - 300 FL
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Glucosum 5 % sol perf 250 ml (compatibil cu orice tip de perfuzor)
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 17780 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2000 - 40000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2000 - 3500 FL
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Acetazolamidum 250 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 500 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 150 - 4000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 150 - 400 CPR
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Flumazenilum 0.1 mg/ml sol inj 5 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 88.9 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 30 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FI
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Brinzolamidum 10 mg/ml picaturi oftalmice susp
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 438.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 250 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 20 FL
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Loratadinum 1 mg/ml sirop
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1073.75 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 15 - 500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 15 - 25 FL
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Methyldopum 250 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 56 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 100 - 1500 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 100 - 100 CPR
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Tobramycinum 3 mg/g unguent oftalmic
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 19.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2 - 20 Tub CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2 - 2 Tub
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Apixabanum 5 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1576 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 120 - 10000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 120 - 400 CPR
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Perindoprilum + indapamidum 5 mg/1.25 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 247.5 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 90 - 9000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 90 - 450 CPR
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Fentanylum 75 µg/h plasture transdermic
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 257.3 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 250 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 10 FL
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Nitrofurantoinum 100 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 140 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 5000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 100 CPR
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Combinatii Tussavit 200 ml sirop de tuse
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2520 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 3600 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 120 FL
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Alprazolamum 0,5 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 780 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1200 - 25000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1200 - 3000 CPR
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Hydrocortisonum 19,6 mg/5 ml solutie injectabila (1 ml solutie A + 4 ml solutie B)
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 48600 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3000 - 108000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3000 - 9000 FI
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Amikacinum 500 mg/2 ml solutie injectabila 2 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1660.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 30 - 15000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 30 - 30 FI
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Ampicillinum 500 mg pulbere pentru solutie injectabila
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 9000 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3000 - 50000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3000 - 4000 FL
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Albuminum humanum 200 g/l solutie perfuzabila 100 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 27286 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 1300 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 100 FL
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Albuminum humanum 200 g/l solutie perfuzabila 50 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 10965.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 1100 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 80 FL
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Bisacodylum 5 mg draj. gastrorez.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2052 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 25000 Draj CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1800 Draj
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Pancreatinum 275 mg compr. gastrorez.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1900 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 24000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 2000 CPR
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Amlodipinum 5 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 270 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 300 - 12000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 300 - 750 CPR
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Metamizolum natrium 500 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1740 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1000 - 30000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1000 - 3000 CPR
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Combinatii Urinex capsule moi gastrorezistente
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3648 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 480 - 24000 CPS CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 480 - 2400 CPS
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Ondansetronum 8 mg/4 ml (2 mg/ml sol. inj. 4 ml) sol. inj.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 5580 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 24000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 1000 FI
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ibuprofenum 200 mg comprimate/capsule
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2715 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 18000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1500 CPR
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Phenylbutazonum 40 mg/g crema 40 g
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3478 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 60 - 4000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 60 - 200 FL
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Ketoprofenum 100 mg/2 ml sol. inj. 2 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 4400 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1000 - 50000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1000 - 4000 FI
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Povidonum iodinatum 7,7 mg/ml solutie cutanata/bucofaringiana 1000 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 4593.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 1500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 60 FL
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Loperamidum 2 mg capsule
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1980 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 400 - 15000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 400 - 600 CPR
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Enoxaparinum 6000 UI (60 mg)/0.6 ml sol. inj. in seringa preumpluta
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 15650 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 500 - 18000 Srg CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 500 - 1000 Srg
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Enoxaparinum 4000 UI (40 mg)/0.4 ml sol. inj. in seringa preumpluta
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 20025 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 22000 Srg CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1500 Srg
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Diazepamum 5 mg/2.5 ml sol. rectala
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 44 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 300 Tub CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 10 Tub
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Diclofenacum 25 mg/ml sol. inj. 3 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1545 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 100 - 20000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 100 - 500 FI
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Adenosinum 10 mg/2 ml sol. inj./perf. 2 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 101.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 150 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 10 FI
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Olmesartanum medoxomilum + amlodipinum 40 mg/10 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 187.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 60 - 2800 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 60 - 120 CPR
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Propafenonum 150 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 49 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 2000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 100 - 100 CPR
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Sacubitrilum + valsartanum 24 mg/26 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1290.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 84 - 4200 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 84 - 140 CPR
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Sacubitrilum + valsartanum 49 mg/51 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 498.96 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 56 - 2800 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 56 - 56 CPR
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Dapaglifozinum 10 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1605 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 90 - 4500 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 90 - 300 CPR
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Teicoplaninum 400 mg pulb + solv pt sol. inj./perf.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 609.05 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FL
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Cefepimum 1000 mg pulb. pt. sol. inj./perf.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 152 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 1000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 10 FL
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Sulfamethoxazolum + trimethoprimum 400 mg/80 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 80 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 6000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 200 CPR
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Fidaxomicinum 200 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 6230 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 200 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 20 CPR
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Racecadotrilum 10 mg pulbere orala
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 408 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 160 - 3000 Plic CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 160 - 160 Plic
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Noradrenalina 1 mg/ml conc. pt. sol. perf. 8 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3291.5 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 2000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 50 FI
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Calcii lactas 500 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 17.5 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 600 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 50 CPR
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Esomeprazolum 40 mg pulb. pt. sol. inj./perf.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 14700 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1000 - 40000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1000 - 2000 FL
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Captoprilum 50 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 52.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 180 - 4000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 180 - 240 CPR
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Propranololum 40 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 20 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 3000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 200 CPR
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Granisetronum 1 mg/ml sol. inj. 3 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2524 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 15000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 100 FI
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Carbamazepinum 200 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 184 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 100 - 5000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 100 - 400 CPR
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: BSS solutie sterila pentru irigare este o solutie izotonica utilizata pentru irigarea tesuturilor oculare: - clorura sodiu 0,64% - clorura de potasiu 0,075%, - clorura de calciu dihidrat 0,048% - clorura de magneziu hexahidrat 0,03% - acetat de sodiu trihidrat 0,39% - citrat de sodiu dihidrat 0,17%
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3000 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 30 - 700 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 30 - 60 FL
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Netilmicinum + dexamethasonum 3 mg/1 mg/ml picaturi oftalmice solutie
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 42.75 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 180 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 15 FL
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Phenylephrinum 100 mg/ml picaturi oftalmice solutie
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 175.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 150 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 10 FL
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Trazodonum AC 150 mg compr. cu elib. prel.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1140 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 400 - 25000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 400 - 2000 CPR
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Haloperidolum 5 mg/ml sol. inj. 1 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 11.35 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 100 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FI
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Acidum tiocticum (alfa-lipoicum) 600 mg/50 ml sol. perf.
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 283.4 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 20 FL
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Zolpidemum 10 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 315 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 20000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1500 CPR
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Acidum tranexamicum 100 mg/ml sol. inj. 5 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 168.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 10000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 60 FI
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Ropivacainum 10 mg/ml sol. inj. 20 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 177 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 500 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 10 FI
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Cefiximum 400 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1387.5 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 8000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 150 CPR
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Sugammadexum 100 mg/ml sol. inj. 2 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2310 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 150 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 10 CPR
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Clorura de benzalconiu + clorhexidina digluconat 5 mg/2 mg/ ml solutie cutanata 300 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 312.97 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 150 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 7 FL
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Kabiven emulsie perfuzabila 1540 ml (cutie x 4 saci tricompartimentati)
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 6019.68 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 8 - 1000 Saci CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 8 - 48 Saci
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Naftifinum 10 mg/ml solutie cutanata 10 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 192.45 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 300 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FL
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Hidrolizat de proteina din creier de porcina 215.2 mg/ml sol. inj./conc. pt. sol. perf. 10 ml
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 28080 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 20000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 1200 FI
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Rifaximinum 400 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 12009.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 900 - 20000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 900 - 2160 CPR
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Metronidazolum 250 mg comprimate
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2610 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 900 - 18000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 900 - 1800 CPR
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Insulinum degludec 100 unitati/ml sol. inj. in stilou injector preumplut
Beschreibung: CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1455.3 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 1500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 30 FL
Interne Kennung: 87