2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Medicamente – 2 – 2026 – DCI ‚,SEBELIPASE ALFA 2MG/ML’’
Beschreibung: Incheierea unor Acorduri-Cadru de furnizare medicamente pentru pacientii internati in cadrul spitalului. Toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul din caietul de sarcini / Anexa 1 – Lista medicamentelor solicitate. Frecventa contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: 24 contracte subsecvente, in functie de alocarile bugetare si necesarul sectiilor. Durata acordurilor-cadru va fi de 24 luni, perioadă ce poate fi prelungită prin act-adițional, cu acordul părților, cu maxim 12 luni, conform art. 221 alin. 1, litera a), Lg. 98/2016. Achizitorul isi rezerva dreptul de a denunta unilateral acordul-cadru, printr-o notificare scrisa, fara nicio compensatie, de la data incheierii acordurilor-cadru de către Ministerul Sanatatii, in calitate de unitate centralizata de achizitii. Acordul-Cadru nu reprezintă o promisiune de a contracta până la atingerea cantităților minime estimate prevăzute în prezentul Acord-Cadru. Promitentul-Achizitor nu are obligația de a încheia Contracte Subsecvente până la atingerea cantităților indicate potrivit art. 2.1.4. Promitentul-Achizitor are dreptul de a încheia Contracte Subsecvente în măsura în care acesta are nevoie de Produsele care fac obiectul prezentului Acord-Cadru, aprecierea existenței unei astfel de nevoi fiind un drept discreționar al Promitentului-Achizitor. Obligația de a achiziționa o anumită cantitate de Produse se naște exclusiv prin încheierea Contractelor Subsecvente. Simpla semnare a prezentului Acord-Cadru nu garantează încheierea Contractelor Subsecvente până la atingerea cantităților minime estimate. Termenul limita de solicitare clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4426352_2026_PAAPD1635344
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: SEBELIPASE ALFA conc. pt. sol. perf. 8/28; 90/672
Interne Kennung: 1