2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tvätt av kärl och miljöhus
Beschreibung: Beställaren upphandlar tjänst avseende tvätt av avfallskärl samt tvätt av miljöhus/miljörum inom beställarens fastighetsbestånd. Uppdraget omfattar cirka 1 400 avfallskärl fördelade på cirka 300 adresser. Kärlen avser bland annat matavfall, restavfall samt övriga fraktioner såsom plast, papper och metall. Avtalet omfattar dels obligatorisk tvätt av kärl med fastställd frekvens, dels tilläggstjänster som beställs vid behov enligt fast prislista. Tjänsten ska utföras på ett sådant sätt att hög hygienstandard, god boendemiljö och minskad lukt säkerställs.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90918000 Entleerung von Abfallbehältern
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133975:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 90911200 Gebäudereinigung