561015-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Zaprojektowanie, budowa i wyposażenie (dostawa i instalacja systemów i urządzeń) linii kolejowych dużych prędkości nr 85 i 86 w zakresie branż KSRK, teletechnika oraz branż towarzyszących
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaprojektowanie, budowa i wyposażenie (dostawa i instalacja systemów i urządzeń) linii kolejowych dużych prędkości nr 85 i 86 w zakresie branż KSRK, teletechnika oraz branż towarzyszących
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest realizacja prac związanych z zaprojektowaniem i wybudowaniem linii kolejowej dużych prędkości nr 85 i nr 86 w zakresie branż KSRK, Teletechnika oraz Elektroenergetyka nietrakcyjna. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części (Część 1 i Część 2). Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Potrzeb i Wymagań (OPW).
Interne KennungFZA.2510.25.2026/ANW/53
VerfahrensartWettbewerblicher Dialog
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zgodnie z art. 174 ust. 2 pkt 5) ustawy Pzp Zamawiający informuje, że do udziału w dialogu w zakresie każdej części zostanie zaproszonych 7 Wykonawców. Szczegółowe informacje zostały określone w sekcji Informacje dodatkowe Ogłoszenia o zamówieniu, odrębnie w ramach każdej z części.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45234000 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien und Seilbahnsysteme, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 32400000 Netzwerke, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - Zaprojektowanie, budowa i wyposażenie (dostawa i instalacja systemów i urządzeń) linii kolejowych dużych prędkości nr 85 i 86 w zakresie branż KSRK, teletechnika oraz branż towarzyszących
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w Części 1 jest warstwa podstawowa, obejmująca w szczególności kompleksowe wykonanie Dokumentacji Projektowej i Robót budowlanych w branży KSRK (za wyjątkiem TMS-D i CTC), Teletechnika oraz Elektroenergetyka nietrakcyjna w celu objęcia funkcjonalnym systemem KSRK poniższych odcinków linii KDP: • LK85: Warszawa Zachodnia – Kotowice. • LK85: Kotowice - Łódź Fabryczna (wraz z łącznicą LK8501: Parzniew – Kotowice). • LK85: Podg. Retkinia – Sieradz Północny (zakres niegwarantowany). • LK86: Sieradz Północny – Kępno – Bierutów. W zakresie znajduje się również wykonanie niezbędnych prac w celu funkcjonalnego powiązania systemu KSRK na odcinkach stycznych z istniejącą siecią zarządzaną przez PKP PLK S.A. (w tym między innymi budowę łącznic kolejowych linii KDP z liniami KONW. Zadaniem Wykonawcy w Części 1 będzie zapewnienie w pełni funkcjonalnego systemu KSRK, w tym pozyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń, certyfikatów umożliwiających przekazanie wybudowanej linii KDP do eksploatacji. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Potrzeb i Wymagań (OPW).
Interne KennungFZA.2510.25.2026/ANW/53 Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45234000 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien und Seilbahnsysteme, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 34900000 Verschiedene Transportmittel und Ersatzteile, 34990000 Ausrüstung für Kontrolle, Sicherheit, Signalisierung und Beleuchtung, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 32400000 Netzwerke, 32500000 Fernmeldebedarf, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32524000 Fernmeldesystem, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50200000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Luftfahrzeugen, Eisenbahnen, Straßen und Schifffahrt, 50220000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Eisenbahnen und anderen Ausrüstungen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający planuje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji w każdej z dwóch części w następujących obszarach: Dla Części 1: a) Wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych o analogicznym charakterze i zakresie – przy zachowaniu tożsamych standardów technicznych, materiałowych i jakościowych jak dla zamówienia podstawowego – dla odcinka linii KDP: i. LK86 – na odcinku od Bierutowa do Czernicy Wrocławskiej, ii. LK86 – na odcinku od Czernicy Wrocławskiej do Wrocławskiego Węzła Kolejowego. b) Utrzymanie po przekazaniu do eksploatacji wybudowanych w ramach Umowy urządzeń i systemów w Części 1, dla odcinka linii KDP: i. LK85 – na odcinku od Warszawy Zachodniej do Kotowic, ii. LK85 – na odcinku od Kotowic do Łodzi Fabrycznej wraz z łącznicą od Parzniewa do Kotowic, iii. LK85 – na odcinku od Podg. Retkinia do Sieradza Północnego, iv. LK86 – na odcinku od Sieradza Północnego do Kępna, v. LK86 – na odcinku od Kępna do Bierutowa, vi. LK86 – na odcinku od Bierutowa do Czernicy Wrocławskiej, vii. LK86 – na odcinku od Czernicy Wrocławskiej do Wrocławskiego Węzła Kolejowego. 2. W toku dialogu dla każdej z dwóch części zostanie uszczegółowiony między innymi zakres przedmiotowy prawa opcji oraz sposób realizacji prawa opcji, jak również skutki jego wykonania w zakresie wynagrodzenia i terminów realizacji Umowy. 3. Szczegółowe postanowienia dotyczące prawa opcji dla każdej z dwóch części zostaną ostatecznie określone w SWZ, w szczególności w Projekcie Umowy i opisie przedmiotu zamówienia. Może on stanowić uzupełnienie, konkretyzację, względnie inną modyfikację przedstawionego powyżej ogólnego określenia tego Zakresu Opcjonalnego i Prawa Opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - Zaprojektowanie, budowa i wyposażenie (dostawa i instalacja systemów i urządzeń) linii kolejowych dużych prędkości nr 85 i 86 w zakresie branż KSRK, teletechnika oraz branż towarzyszących
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia w Części 2 jest – system zarządzania ruchem kolejowym (TMS-D) wraz z warstwą zdalnego sterowania (CTC) – obejmująca w szczególności zaprojektowanie, dostawę, budowę, instalację, integrację oraz uruchomienie i wdrożenie systemu TMS-D wraz z warstwą zdalnego sterowania (CTC), a także niezbędną infrastrukturą techniczną, stanowiskami operatorskimi, oprogramowaniem i funkcjonalnościami umożliwiającymi zarządzanie ruchem kolejowym na poniższych odcinkach liniach KDP: • LK85: Warszawa Zachodnia – Kotowice. • LK85: Kotowice – Łódź Fabryczna (wraz z łącznicą LK8501: Parzniew – Kotowice). • LK85: Podg. Retkinia – Sieradz Północny (zakres niegwarantowany). • LK86: Sieradz Północny – Kępno – Bierutów. 2. Wykonawca zapewni wsparcie merytoryczne oraz przygotowanie wszelkich dokumentów wymaganych przez ERA w ramach realizacji procesu zatwierdzania instalacji przytorowych systemu ERTMS, w zakresie zgodnym z przedmiotem Zamówienia. umożliwiających przekazanie wybudowanej linii KDP do eksploatacji. 3. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Potrzeb i Wymagań (OPW).
Interne KennungFZA.2510.25.2026/ANW/53 Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 32400000 Netzwerke, 32410000 Lokales Netz, 32412100 Fernmeldenetz, 32420000 Netzausrüstung, 32523000 Fernmeldeeinrichtungen, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32524000 Fernmeldesystem, 32560000 Glasfasermaterial, 32562000 Glasfaserkabel, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 72300000 Datendienste, 72310000 Datenverarbeitung, 72318000 Datenübertragung, 45234000 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien und Seilbahnsysteme, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50200000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Luftfahrzeugen, Eisenbahnen, Straßen und Schifffahrt, 50220000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Eisenbahnen und anderen Ausrüstungen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający planuje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji w każdej z dwóch części w następujących obszarach: Dla Części 2: a) Rozszerzenie obszaru systemu TMS-D wraz z warstwą zdalnego sterowania (CTC) – zabudowanego w ramach zamówienia podstawowego – o odcinki linii kolejowych zapisanych w ramach prawa opcji dla części 1, wraz z zabudową dodatkowych, niezbędnych stanowisk operatorskich, dla odcinka: i. LK86 – na odcinku od Bierutowa do Czernicy Wrocławskiej, ii. LK86 – na odcinku od Czernicy Wrocławskiej do Wrocławskiego Węzła Kolejowego. b) Utrzymanie po przekazaniu do eksploatacji wybudowanych w ramach Umowy urządzeń i systemów w Części 2 – dla odcinka linii KDP: i. LK85 – na odcinku od Warszawy Zachodniej do Kotowic, ii. LK85 – na odcinku od Kotowic do Łodzi Fabrycznej wraz z łącznicą od Parzniewa do Kotowic, iii. LK85 – na odcinku od Podg. Retkinia do Sieradza Północnego, iv. LK86 – na odcinku od Sieradza Północnego do Kępna, v. LK86 – na odcinku od Kępna do Bierutowa, vi. LK86 – na odcinku od Bierutowa do Czernicy Wrocławskiej, vii. LK86 – na odcinku od Czernicy Wrocławskiej do Wrocławskiego Węzła Kolejowego. 2. W toku dialogu dla każdej z dwóch części zostanie uszczegółowiony między innymi zakres przedmiotowy prawa opcji oraz sposób realizacji prawa opcji, jak również skutki jego wykonania w zakresie wynagrodzenia i terminów realizacji Umowy. 3. Szczegółowe postanowienia dotyczące prawa opcji dla każdej z dwóch części zostaną ostatecznie określone w SWZ, w szczególności w Projekcie Umowy i opisie przedmiotu zamówienia. Może on stanowić uzupełnienie, konkretyzację, względnie inną modyfikację przedstawionego powyżej ogólnego określenia tego Zakresu Opcjonalnego i Prawa Opcji.