561043-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie transportu i zagospodarowania (zbierania i przetwarzania) odpadów komunalnych: a. niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – kod odpadu 20 03 01, w ilości 2550 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami – proces odzysku R12, b. odpadów ulegających biodegradacji tj. bioodpadów kuchennych – kod odpadu 20 01 08 w ilości 150 Mg/rok, przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, c. odpadów ulegających biodegradacji tj. odpadów zielonych - kod odpadu 20 02 01 100 Mg/rok - przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, d. odpadów zebranych selektywnie – kod odpadu 15 01 01, 20 01 01, 15 01 02, 20 01 39, w ilości 1100 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i recyklingu, e. odpadów wielkogabarytowych – kod odpadu 20 03 07, w ilości 300 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania – proces odzysku R12, wytworzonych przez mieszkańców gminy Sułkowice, dostarczonych przez podmiot odbierający odpady komunalne, na okres 12 miesięcy tj. od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 roku. 2. Transport odpadów odbywać się będzie z punktu przeładunkowego, tj. bazy magazynowo – transportowej do miejsca ich zagospodarowania, zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 3. Ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania, określone zostały na podstawie sprawozdań składanych przez przedsiębiorców realizujących usługę zagospodarowania odpadów na terenie Gminy Sułkowice w okresie od 2021 roku do I półrocza 2025 roku: Rodzaj odpadów Ilość (Mg) odpadów w roku 2021 Ilość (Mg) odpadów w roku 2022 Ilość (Mg) odpadów w roku 2023 Ilość (Mg) odpadów w roku 2024 Ilość (Mg) odpadów w I półroczu 2025 roku Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 1 964,44 2 259,72 2 417,72 2 694,02 1 353,95 Odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone 391,66 290,00 358,96 451,00 207,36 Segregowane odpady komunalne 604,75 969,20 1 056,90 1 103,98 533,05 Odpady wielkogabarytowe 474,44 177,84 329,00 480,92 232,84 Podane ilości nie stanowią podstawy oszacowania wartości zamówienia. Informacje te podane są w celu zobrazowania sytuacji już istniejącej i zostały uzyskane ze sprawozdań przekazywanych przez podmioty realizujące usługę zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Sułkowice. Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego, wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych do zagospodarowania odpadów, w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 4. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg kodów Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) • 90 50 00 00-2 - usługi związane z odpadami, • 90 51 10 00-2 - usługi wywozu odpadów, • 90 51 20 00-9 - usługi transportu odpadów, • 90 51 31 00-7 - usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, • 90 53 30 00-2 - usługi gospodarki odpadami Do obowiązków Zamawiającego będzie należał załadunek odpadów na środki transportu podstawione przez Wykonawcę. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych wraz z transportem od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu gminy Sułkowice. Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowo opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia
Interne KennungZP.271.13.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie transportu i zagospodarowania (zbierania i przetwarzania) odpadów komunalnych: a. niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – kod odpadu 20 03 01, w ilości 2550 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami – proces odzysku R12, b. odpadów ulegających biodegradacji tj. bioodpadów kuchennych – kod odpadu 20 01 08 w ilości 150 Mg/rok, przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, c. odpadów ulegających biodegradacji tj. odpadów zielonych - kod odpadu 20 02 01 100 Mg/rok - przekazywanych do odzysku w procesie odzysku R3, d. odpadów zebranych selektywnie – kod odpadu 15 01 01, 20 01 01, 15 01 02, 20 01 39, w ilości 1100 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i recyklingu, e. odpadów wielkogabarytowych – kod odpadu 20 03 07, w ilości 300 Mg/rok, przekazywanych do odzysku i unieszkodliwiania – proces odzysku R12, wytworzonych przez mieszkańców gminy Sułkowice, dostarczonych przez podmiot odbierający odpady komunalne, na okres 12 miesięcy tj. od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 roku. 2. Transport odpadów odbywać się będzie z punktu przeładunkowego, tj. bazy magazynowo – transportowej do miejsca ich zagospodarowania, zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 3. Ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania, określone zostały na podstawie sprawozdań składanych przez przedsiębiorców realizujących usługę zagospodarowania odpadów na terenie Gminy Sułkowice w okresie od 2021 roku do I półrocza 2025 roku: Rodzaj odpadów Ilość (Mg) odpadów w roku 2021 Ilość (Mg) odpadów w roku 2022 Ilość (Mg) odpadów w roku 2023 Ilość (Mg) odpadów w roku 2024 Ilość (Mg) odpadów w I półroczu 2025 roku Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 1 964,44 2 259,72 2 417,72 2 694,02 1 353,95 Odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone 391,66 290,00 358,96 451,00 207,36 Segregowane odpady komunalne 604,75 969,20 1 056,90 1 103,98 533,05 Odpady wielkogabarytowe 474,44 177,84 329,00 480,92 232,84 Podane ilości nie stanowią podstawy oszacowania wartości zamówienia. Informacje te podane są w celu zobrazowania sytuacji już istniejącej i zostały uzyskane ze sprawozdań przekazywanych przez podmioty realizujące usługę zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Sułkowice. Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego, wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych do zagospodarowania odpadów, w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 4. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg kodów Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) • 90 50 00 00-2 - usługi związane z odpadami, • 90 51 10 00-2 - usługi wywozu odpadów, • 90 51 20 00-9 - usługi transportu odpadów, • 90 51 31 00-7 - usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, • 90 53 30 00-2 - usługi gospodarki odpadami Do obowiązków Zamawiającego będzie należał załadunek odpadów na środki transportu podstawione przez Wykonawcę. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych wraz z transportem od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu gminy Sułkowice. Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowo opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia
Interne KennungZP.271.13.2025_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: • Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych wraz z transportem od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu gminy Sułkowice. • Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami.