See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS: Asiantuntijatyön ja kehittämisen konsultointipalvelujen hankinta
Beschreibung: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia asiantuntijatyön ja kehittämisen konsultointipalvelujen hankinnasta. Hankinta sisältää konsultointipalveluiden hankinnan ja hankinta on jaettu viiteen (5) osa-alueeseen: OSA-ALUE 1: Prosessikehittämisen asiantuntijapalvelut ja kouluttaminen OSA-ALUE 2: Palveluiden järjestämiseen liittyvä kehittäminen OSA-ALUE 3: Strategian valmisteluun ja toimeenpanoon liittyvät asiantuntijapalvelut OSA-ALUE 4: Yritysjärjestelyihin liittyvät asiantuntijapalvelut OSA-ALUE 5: Valmiuteen ja turvallisuuteen liittyvät asiantuntijapalvelut Osa-alueelle 1 valitaan kuusi (6) Toimittajaa. Osa-alueelle 2 valitaan kuusi (6) Toimittajaa. Osa-alueelle 3 valitaan kuusi (6) Toimittajaa. Osa-alueelle 4 valitaan kolme (3) Toimittajaa. Osa-alueelle 5 valitaan neljä (4) Toimittajaa. Hankinnan ennakoitu arvo on 6 600 000 euroa (alv 0%). Ennakoitu arvo osa-alue 1: 1 000 000 euroa (alv 0%) Ennakoitu arvo osa-alue 2: 700 000 euroa (alv 0%) Ennakoitu arvo osa-alue 3: 3 000 000 euroa (alv 0%) Ennakoitu arvo osa-alue 4: 400 000 euroa (alv 0%) Ennakoitu arvo osa-alue 5: 1 500 000 euroa (alv 0%) Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 2. "Hankinnan kohteen kuvaus".
Interne Kennung: 4183/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OSA-ALUE 1: Prosessikehittämisen asiantuntijapalvelut ja kouluttaminen
Beschreibung: Prosessikehittämisen asiantuntijapalvelut ja kouluttaminen
Interne Kennung: 1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse, 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 80510000 Spezialausbildung
Los: LOT-0002
Titel: OSA-ALUE 2: Palveluiden järjestämiseen liittyvä kehittäminen
Beschreibung: Palveluiden järjestämiseen liittyvä kehittäminen
Interne Kennung: 2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79417000 Sicherheitsberatung, 79430000 Krisenmanagement, 90711100 Risiko- oder Gefahrenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor
Los: LOT-0003
Titel: OSA-ALUE 3: Strategian valmisteluun ja toimeenpanoon liittyvät asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Strategian valmisteluun ja toimeenpanoon liittyvät asiantuntijapalvelut
Interne Kennung: 3-2
Haupteinstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung
Los: LOT-0004
Titel: OSA-ALUE 4: Yritysjärjestelyihin liittyvät asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Yritysjärjestelyihin liittyvät asiantuntijapalvelut
Interne Kennung: 4-3
Haupteinstufung (cpv): 66121000 Dienstleistungen im Bereich Fusionen und Übernahmen
Los: LOT-0005
Titel: OSA-ALUE 5: Valmiuteen ja turvallisuuteen liittyvät asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Valmiuteen ja turvallisuuteen liittyvät asiantuntijapalvelut
Interne Kennung: 5-4
Haupteinstufung (cpv): 79430000 Krisenmanagement