2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usluga cestovnog prijevoza rasutog miješanog komunalnog otpada
Beschreibung: Nabava usluge cestovnog prijevoza rasutog miješanog komunalnog otpada od sjedišta Naručitelja na lokaciji Cesta pape Ivana Pavla II.404, 21217 Kaštel Štafilić (Grad Kaštela) do odlagališta otpada, a na udaljenosti do 300 km.
Interne Kennung: JN 09-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Trgovačko društvo ZELENO I MODRO d.o.o. iz Kaštel Štafilića obavlja djelatnost prikupljanja miješanog komunalnog otpada (MKO) na području Grada Kaštela. Prikupljeni MKO do sada se predavao na zbrinjavanje na odlagalištu Karepovac u Splitu, temeljem ugovornog odnosa s upraviteljem odlagališta trgovačkim društvom ČISTOĆA d.o.o. iz Splita. Grad Split obavijestio je 31. srpnja 2026. da se od 7. kolovoza 2026. više neće zaprimati MKO susjednih jedinica na odlagalištu Karepovac, a društvo Čistoća d.o.o. otkazalo je 6. kolovoza 2026. ugovor, koji prestaje važiti 21. kolovoza 2026. Navedene okolnosti izvan su kontrole naručitelja i zahtijevaju hitnu organizaciju prijevoza MKO do alternativnog odlagališta udaljenog približno 300 km. Potreba za nabavom predmetne usluge nije posljedica okolnosti koje je naručitelj mogao redovnim planiranjem predvidjeti i pravodobno uključiti u redovni tijek nabave.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000