2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących mienie powiatu żarskiego oraz do obiektów po byłym przejściu granicznym w Olszynie na 2026r
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do jednostek organizacyjnych Powiatu Żarskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U.2024.266 t.j.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) Dostawę energii elektrycznej do 37 punktów poboru energii elektrycznej wyszczególnionych w załączniku nr 8 do SWZ, zarządzanych przez 1 jednostkę wyszczególnioną w załączniku nr 8 do SWZ – Powiat Żarski. b) W wyniku przeprowadzonego postępowania zostanie zawarta 1 umowa obejmująca dostawę energii elektrycznej do 37 Punktów Poboru En. Elektrycznej wyszczególnionych w załączniku nr 8 do SWZ. Płatnikami za zużytą energię będą poszczególne jednostki organizacyjne korzystające z przyporządkowanych sobie punktów poboru energii. Faktury VAT należy wystawiać i dostarczać na adresy zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ. c) Przedmiot zamówienia nie obejmuje spraw związanych z dystrybucją energii elektrycznej, przyłączeniem, opomiarowaniem poboru energii wchodzących w zakres odrębnej umowy o świadczenie usług dystrybucji zawartej przez Odbiorcę z Operatorem Systemu Dystrybucji – umowa dystrybucji stanowi załącznik nr 12. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o posiadaniu Generalnej Umowy Dystrybucji z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego OSD działającym na terenie Powiatu Żarskiego – załącznik nr 7 do SWZ. 4. Wyłoniony Wykonawca przygotuje, wypełni i wyśle poprzez właściwą platformę wymiany informacji (należącą do lokalnego OSD) zgłoszenia sprzedaży en. elektrycznej na wszystkie Punkty Poboru Energii Elektrycznej (załącznik nr 8 do SWZ) do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Enea Operator Sp. z o.o.) - celem uzyskania pozytywnej ich weryfikacji na dzień 01.01.2026r. W tym celu Wykonawca przygotuje również stosowne pełnomocnictwo/ pełnomocnictwa (w ciągu 4 dni od zawiadomienia Zamawiającego o wyborze oferty Wykonawcy), które przedłoży Zamawiającemu do podpisu. 5. Zamawiający oświadcza, że żaden z odbiorców nie posiada koncesji na wytwarzanie, obrót, przesyłanie lub dystrybucję energii elektrycznej wydanej przez Prezesa URE. 6. Zamawiający, w załączniku nr 6 do SWZ zawarł istotne postanowienia umowy, których treść Wykonawca zobowiązany będzie zawrzeć w przygotowanej umowie z Zamawiającym. Zamawiający wyraża zgodę na podpisanie umowy na drukach Wykonawcy.
Interne Kennung: WIZ.272.26.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących mienie Powiatu Żarskiego w 2026r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do jednostek organizacyjnych Powiatu Żarskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U.2024.266 t.j.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie