See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów na terenie gmin Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Świątniki Górne, Wielka Wieś i Zabierzów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów gmin Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Świątniki Górne, Wielka Wieś i Zabierzów, o łącznym szacunkowym wolumenie 44 080 174 kWh (+/- 20%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. odrębnie dla każdego układu pomiarowego, jednak nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz obiektów, o których mowa w ust. 1 oraz planowane zużycie energii elektrycznej zawierają zał. nr 10, 11 i 12 do SWZ. 3. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023, poz. 819). Standardy realizacji zamówienia są określone w niniejszych aktach prawnych.
Interne Kennung: ZP.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów gmin Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Świątniki Górne, Wielka Wieś i Zabierzów, o łącznym szacunkowym wolumenie 44 080 174 kWh (+/- 20%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. odrębnie dla każdego układu pomiarowego, jednak nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz obiektów, o których mowa w ust. 1 oraz planowane zużycie energii elektrycznej zawierają zał. nr 10, 11 i 12 do SWZ. 3. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023, poz. 819). Standardy realizacji zamówienia są określone w niniejszych aktach prawnych. 4. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązuje się do złożenia w imieniu Zamawiającego, Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego właściwego dla Zamawiającego, zgłoszenia o zawarciu umowy na sprzedaż energii elektrycznej do poszczególnych obiektów. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od umowy sprzedaży dla obiektów, w których ze względu na wykonywanie instalacji OZE będzie konieczność zawarcia umowy kompleksowej. 6. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z Uchwałą nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego energia elektryczna dostarczana do budynków użyteczności publicznej pochodziła ze źródeł odnawialnych. Zamawiający zgadza się aby potwierdzenie – certyfikat został wystawiony na Zamawiającego w okresie do 180 dni po roku, w którym nastąpi sprzedaż energii z OZE. Szacunkowy łączny wolumen energii pochodzącej z OZE w latach 2026, 2027 zawiera zał. nr 10.2 do SWZ – kolumna 7-8 zestawienia. 7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 8. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: 1) Zamawiający nie dzieli dostawy energii na mniejsze części, ponieważ chce uzyskać efekt skali. Z tytułu hurtowego zakupu energii elektrycznej można spodziewać się korzystniejszych warunków cenowych. Podział zamówienia na części zniwelowałby korzyści związane ze zwiększeniem wolumenu – zawiązaniem porozumienia w sprawie wspólnej realizacji zamówienia przez gminy; 2) Wykonawcy dostarczający energię są w stanie dostarczyć każdy jej wolumen. Wielkość wolumenu nie stanowi o ograniczeniu konkurencji.