2. Verfahren
Verfahren
Titel: Avfallshämtning i Jokkmokks kommun
Beschreibung: Syftet med upphandlingen är att uppfylla kommunens skyldighet att samla in och transportera bort kommunalt avfall och annat avfall under kommunalt avfallsansvar. Upphandlingen omfattar insamling av mat- och restavfall, förpackningar av papper, plast, färgat och ofärgat glas samt latrin. Även insamling av metallförpackningar från flerbostadshus ingår.
Interne Kennung: 2026:112
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000