2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja wyjazdu studyjnego pn."Jak to robią najlepsi, czyli z wizytą w Niemczech u największego producenta chmielu na świecie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja wyjazdu studyjnego pn.: „Jak to robią najlepsi, czyli z wizytą w Niemczech, u największego producenta chmielu na świecie” do Niemiec (tematyka wyjazdu: chmiel, jego uprawa i wykorzystanie) dla rolników i przedsiębiorców z obszarów wiejskich województwa lubelskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 194970-2026
Interne Kennung: OP-IV.272.21.2026.ANNJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona.2. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych.3 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 4.Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej – podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 i 3 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy /usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 8. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ. 10. Możliwości zmiany umowy zostały przewidziane w § 11 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 do SWZ) m.iin. w następujących przypadkach: 1) zmian powszechnie obowiązujących przepisów w stosunku do obowiązujących na chwilę podpisania niniejszej umowy, przy czym zmiana ta musi wywierać bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu umowy i nie może prowadzić do modyfikacji wyłącznie tych zapisów umowy, do których się odnosi, 2) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym, a inną niż Wykonawca stroną, 3) gdy konieczność wprowadzenia zmian spowodowana będzie siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy (zdarzenie zewnętrzne o nadzwyczajnym charakterze, niezależne od Stron, niemożliwe lub nadzwyczaj trudne do przewidzenia, którego skutkom nie udało się zapobiec, np. klęski żywiołowe, wojny, pożary, strajki generalne, zamieszki, epidemie).10.2.Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia terminu wykonania niniejszej umowy na okres nie dłuższy niż do 31 października 2026 r. 10.3. Jeżeli o zmianę postanowień umowy wnioskuje Wykonawca, przedkłada on wniosek Zamawiającemu o dokonanie zmiany na co najmniej 7 dni przed zamierzonym wejściem w życie takiej zmiany. Wniosek powinien być należycie uzasadniony przez Wykonawcę i zaakceptowany przez Zamawiającego. Zmiana jest dopuszczalna w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji umowy. 10. 4. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności. 10. 5. Przeniesienie na osoby trzecie wierzytelności Wykonawcy, wynikających z niniejszej umowy, wymaga zgody Zamawiającego, wyrażonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności.11. Zamawiający określa w § 10 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ, wymagania dotyczące zatrudnienia określone w art. 95 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63511000 Organisation von Pauschalreisen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa organizacja wyjazdu studyjnego pn.: „Jak to robią najlepsi, czyli z wizytą w Niemczech, u największego producenta chmielu na świecie”