See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bankupphandling 2026
Beschreibung: 1.1 Omfattning Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Torsby kommun (org.nr. 212000-1777) samt kommunens bolag. Kommunens bolag Torsby Bostäder AB, org. nr. 556526-9387 Upphandlingen av banktjänster omfattar följande områden: § Kontostruktur § Internetbank § Löneförmedling och lönespecifikationer § Betalningsförmedling § Elektroniska tjänster § Utbetalning av försörjningsstöd § Kontantsmarta lösningar § Förmedling av kommunalskatt § Företagskort/inköpskort § Laddningsbara kort (option) Volym: Beräknade volymer anges i Bilaga 2_Svarsformulär_pris. Angivna volymer ska ses som uppskattade volymer, kommunen förbinder sig inte till några volymer och/eller värden för detta ramavtal. Frekvens: Successiva avrop vid behov
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125200:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen, 66600000 Finanzen und Liquiditätssteuerung, 66110000 Bankdienstleistungen