2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodów małej ładowności wysokiej mobilności
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów małej ładowności i wysokiej mobilności spełniających wymagania określone w dokumentach zamówienia. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe wymagania (WET) względem przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentach zamówienia w szczególności w załączniku nr 4A oraz 4B do SWZ. 3. Rodzaj (asortyment), oraz ilości przedmiotu zamówienia, określono w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: 123/2026/D
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt) 2 ustawy Pzp. W chwili obecnej zachodzi pilna potrzeba udzielenia niniejszego zamówienia. Wynika ona z bieżących potrzeb logistycznych Sił Zbrojnych RP ujętych w Planie Modernizacji Technicznej, które muszą zostać zabezpieczone i zaspokojone w bieżącym roku kalendarzowym. W przypadku procedowania w trybie zwykłym szacowany czas składania ofert wynosi minimum 30 dni – pod warunkiem, że w toku postępowania nie wpłyną wnioski o wyjaśnienie treści SWZ, których rozpatrzenie dodatkowo wydłużyłoby ten okres. Analiza harmonogramu dla trybu zwykłego, liczonego od daty publikacji ogłoszenia na platformie zakupowej, wskazuje następujące szacunkowe terminy: • Szacowany termin otwarcia ofert: 31 sierpnia 2026 r. • Szacowany termin wyboru oferty najkorzystniejszej: 15 września 2026 r. • Szacowany termin zawarcia umowy: 28 września 2026 r. Biorąc pod uwagę powyższe terminy oraz fakt, że zawarcie umowy mogłoby nastąpić najwcześniej około 28 września 2026 r. – przy założeniu braku skorzystania przez wykonawców ze środków ochrony prawnej – tym samym realizacja oraz rozliczenie zamówienia w bieżącym roku budżetowym stałoby się mało prawdopodobne. Zgodnie z założeniami termin realizacji wynosi „100 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, nie później jednak niż do 11 grudnia 2026 r. (w zależności od tego, który z terminów upłynie wcześniej) dla ilości gwarantowanych oraz 90 dni kalendarzowych od poinformowania o uruchomieniu prawa opcji, nie później jednak niż do 11 grudnia 2026 r. dla ilości opcjonalnych”. Przyjęcie standardowego harmonogramu uniemożliwiałoby terminowe zaspokojenie potrzeb Zamawiającego oraz Sił Zbrojnych RP. Brak skrócenia terminów skutkowałby niedostateczną ilością czasu na realizację dostaw. Należy nadmienić, że na czas realizacji umowy przez potencjalnych wykonawców wpływ mają również dodatkowe zadania wynikające z WET, takie jak: rejestracja pojazdów w imieniu Zamawiającego, wyznaczenie wojskowej klasy obciążeń (MLC) oraz nadanie kodu kreskowego. Z wyżej wymienionych okoliczności wynika, że zastosowanie standardowych terminów składania ofert może poważnie zagrozić lub uniemożliwić zaspokojenie potrzeb Zamawiającego a tym samym Sił Zbrojnych RP. W związku z tym, aby zwiększyć szanse na terminową realizację zamówienia, uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert. Pozwoli to na zachowanie niezbędnego zapasu czasowego, w tym na ewentualne przesunięcia w dostawach wynikające m.in. z potencjalnych opóźnień przy rejestracji pojazdów. Skrócenie terminów składania ofert w tym konkretnym postępowaniu nie naruszy zasady konkurencyjności. Skrócony termin składania ofert jest w pełni wystarczający do przygotowania ofert. Przeprowadzone rozpoznanie rynku wykazało, że kluczowym czynnikiem wpływającym na powodzenie realizacji zadania jest czas, jaki dostawcy będą mieli do dyspozycji po podpisaniu umowy. W tej sytuacji skrócenie terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, jest w pełni uzasadnione. Mając na względzie powyższe Zamawiający wyznacza 15-dniowy termin na złożenie oferty w ramach przedmiotowego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów małej ładowności i wysokiej mobilności zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 3. Opis przedmiotu zamówienia oraz wymaganiach eksploatacyjno-technicznych określono kolejno w załączniku nr 4A oraz 4B do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwości skorzystanie z prawa opcji w zakresie oraz na warunkach określonych w dokumentach zamówienia tj. w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy oraz w załączniku nr 3 do SWZ - PPU. 2. Przedmiot zamówienia dostarczony w ramach prawa opcji musi spełniać wymagania jak dla zamówienia podstawowego (gwarantowanego). Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego.