561552-2026 - Ergebnis
Polen – Diverse Nahrungsmittel – Dostawa artykułów spożywczych do jednostek oświatowych Miasta Kwidzyn na rok szkolny 2026/2027.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa artykułów spożywczych do jednostek oświatowych Miasta Kwidzyn na rok szkolny 2026/2027.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny zakup i dostawę artykułów spożywczych. Zamówieniem niniejszym objęte są następujące jednostki organizacyjne: 1) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, 2) Miejskie Przedszkole Nr 1 w Kwidzynie, 3) Miejskie Przedszkole Nr 2 w Kwidzynie, 4) Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie. 2. Zamówienie podzielone jest na 8 części, których szczegółowy zakres określony został w formularzach asortymentowo-ilościowych stanowiących Załączniki nr 1.1–1.8 do SWZ. 3.Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Zamawiający dopuszcza wybór jednego Wykonawcy dla jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie zakres zamówienia powierzony podwykonawcom oraz – o ile są znani – podać ich nazwy. 5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania jakościowe, asortymentowe, ilościowe, warunki dostaw oraz wymagania dotyczące transportu, przechowywania i oznakowania produktów, określone zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 2) oraz formularzach asortymentowo-ilościowych (Załączniki nr 1.1–1.8).
Vorherige Bekanntmachung325903-2026
Interne KennungZP-I.210.5.2026.MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony a art. 63 ust. 1 Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven, 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse, 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette, 15500000 Molkereierzeugnisse, 15600000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse, Stärken und Stärkeerzeugnisse, 15982000 Erfrischungsgetränke, 15981000 Mineralwasser, 03142500 Eier
5. Los
LosLOT-0001
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Mięso i wędliny
BeschreibungCzęść 1 - Mięso i wędliny - mięso świeże, schłodzone (nie mrożone), barwa naturalna, charakterystyczna dla danego gatunku, zapach świeży, bez oznak zepsucia, konsystencja jędrna, elastyczna, bez nadmiernej ilości tłuszczu, ścięgien i krwi, brak oznak wcześniejszego zamrażania, temperatura przechowywania: od 0°C do +4°C. Wędliny świeże, o odpowiednim smaku i zapachu, bez oznak pleśni, śluzu i zepsucia, o jednolitej strukturze i barwie, pakowane próżniowo lub w atmosferze ochronnej, zawartość mięsa zgodna z deklaracją producenta, bez nadmiernej ilości wody i substancji dodatkowych. Opakowania powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Mięso i wędliny winne być przewożone w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nie uszkodzone. Termin przydatności - mięso świeże: min. 2–3 dni od daty dostawy, wędliny: min. 5–10 dni od daty dostawy. Wymagany kraj pochodzenia mięsa – Polska
Interne Kennung1 - Mięso i wędliny
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
LosLOT-0002
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Jaja
BeschreibungCzęść 2 - Jaja – Skorupa jaja czysta, nieuszkodzona, sucha, bez obcych zapachów. Jaja muszą być świeże – nie starsze niż 7–10 dni od daty zniesienia w chwili dostawy. Każde jajo musi być oznakowane kodem producenta zgodnym z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej. Minimalny termin przydatności do spożycia: 14–21 dni od daty dostawy. Do każdej dostawy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć Handlowy Dokument Identyfikacyjny (HDI), zgodny z przepisami weterynaryjnymi dotyczącymi produktów pochodzenia zwierzęcego. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania informacji o systemie chowu kur (np. jaja z chowu ściółkowego, z wolnego wybiegu), w formie oznaczenia na opakowaniu lub w dokumentacji dostawy. Opakowania jednostkowe lub dokumentacja dostawy muszą zawierać informację o warunkach przechowywania jaj, w szczególności zalecanej temperaturze oraz sposobie magazynowania.
Interne Kennung2- Jaja
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
LosLOT-0003
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Pieczywo
BeschreibungCzęść 3 - Pieczywo - powinno być dostarczane suche, bez obecności szkodników oraz uszkodzeń przez nich wyrządzonych, bez śladów pleśni czy wilgoci, bez obcych zapachów. Nie dopuszczalne są produkty uszkodzone mechanicznie, połamane, niewyrośnięte, zakalcowate wewnątrz lub o zbyt ciemnym kolorze skórki. Pieczywo musi być świeże, wyprodukowane w dniu dostawy. W przypadku produktów pakowanych termin przydatności do spożycia powinien wynosić co najmniej 24 godziny od momentu dostawy. Wykonawca do realizacji dostaw pieczywa zapewnia środek transportu spełniający warunki higienicznego przewozu artykułów spożywczych. Wykonawca przedkłada na każde wezwanie Zamawiającego karty charakterystyki produktów.
Interne Kennung3- Pieczywo
LosLOT-0004
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Nabiał
BeschreibungCzęść 4 - Nabiał - produkty muszą być świeże, pełnowartościowe, wysokiej jakości handlowej oraz spełniać wymagania obowiązujących przepisów prawa żywnościowego Unii Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty spożywcze nie zawierały w swoim składzie następujących substancji dodatkowych (zagęstników i substancji żelujących): - guma ksantanowa (E415) - guma guar (E412) - mączka chleba świętojańskiego / guma karobowa (E410) - pektyna (E440) - agar (E406) - karagen (E407) Dopuszcza się wyłącznie produkty, których skład surowcowy nie zawiera powyższych dodatków ani ich mieszanek technologicznych. W przypadku produktów wieloskładnikowych wymaga się, aby substancje te nie występowały również jako składniki surowców użytych do ich produkcji. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia pełnego składu oferowanych produktów na wezwanie Zamawiającego. Niedopuszczalne jest stosowanie ww. substancji pod inną nazwą technologiczną, handlową lub jako składnik mieszanek stabilizujących, zagęszczających lub błonnikowych. Produkty powinny być wolne od wad jakościowych, oznak zepsucia oraz uszkodzeń, być dostarczane w oryginalnych, szczelnych opakowaniach producenta, dopuszczonych do kontaktu z żywnością, posiadać czytelne oznakowanie zawierające co najmniej nazwę produktu, producenta, datę produkcji oraz termin przydatności do spożycia. Transport produktów musi odbywać się z zachowaniem ciągu chłodniczego, w temperaturze właściwej dla produktów mleczarskich (od 0°C do +6°C), środkami transportu dopuszczonymi do przewozu żywności. Produkty mają być dostarczane nie później niż w połowie okresu przydatności do spożycia przewidzianego dla danego artykułu spożywczego.
Interne Kennung4 - Nabiał
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
LosLOT-0005
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Owoce/Warzywa
BeschreibungCzęść 5 - Owoce/Warzywa - powinny być zdrowe (bez śladów gnicia i pleśni), wolne od szkodników i uszkodzeń przez nich wyrządzonych, nie zwiędnięte, czyste, nie uszkodzone; Barwa: Typowa dla odmiany; Smak i zapach: niedopuszczalny obcy smak, posmak czy zapach; Owoce/warzywa powinny być jednolite w opakowaniu pod względem pochodzenia, jakości, wielkości i możliwie w tym samym stopniu dojrzałości i rozwoju. Produkty powinny być wolne od zanieczyszczeń ziemią, piaskiem i innymi obcymi substancjami w stopniu większym niż dopuszczony obowiązującymi normami handlowymi. Towar winien być przewożony w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nie uszkodzone, nie zamoczone i czyste, bez śladów pleśni i obcych zapachów. Przydatność do spożycia nie krótsza niż 3 dni.
Interne Kennung5 - Owoce/Warzywa
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
LosLOT-0006
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Mrożonki – warzywa, owoce i art. garmażeryjne
BeschreibungCzęść 6 - Mrożonki – warzywa, owoce i art. garmażeryjne – Produkty mrożone powinny być całe, zdrowe; nie dopuszcza się produktów z objawami gnicia lub zepsucia, które czynią je niezdatnymi do spożycia; czyste, wolne od jakichkolwiek widocznych zanieczyszczeń obcych; wolne od szkodników; wolne od uszkodzeń spowodowanych przez szkodniki; bez nadmiernego zawilgocenia powierzchniowego; bez obcych zapachów i/lub smaków; dostatecznie rozwinięte i odpowiednio dojrzałe. Opakowanie musi zawierać: nazwa i adres pakującego i wysyłającego; nazwa produktu (jeśli zawartość opakowania nie jest widoczna z zewnątrz); nazwa odmiany i typu handlowego w zależności od produktu; kraj pochodzenia i nieobowiązkowo rejon uprawy lub nazwa krajowa, regionalna lub lokalna; klasa jakości; wielkość (jeśli sortowano według wielkości). Nie dopuszczalne są produkty uszkodzone, połamane, a także zniszczone lub otwarte opakowania albo hermetycznie nieszczelne. Temperatura transportu min. -18oC przy produktach głęboko mrożonych i min. 0oC do max. +4oC przy artykułach garmażeryjnych.
Interne Kennung6 - Mrożonki - warzywa, owoce i art. garmażeryjne
LosLOT-0007
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Ryby mrożone i świeże
BeschreibungCzęść 7 - Ryby mrożone i świeże – Ryby mrożone muszą być głęboko mrożone, temperatura przechowywania min. -18°C, bez oznak rozmrażania i ponownego zamrażania, bez nadmiernej ilości lodu (glazury). Ryby świeże muszą być świeże, nieuszkodzone, bez oznak psucia, zapach charakterystyczny dla świeżej ryby (bez zapachu amoniaku), mięso sprężyste, nieodkształcające się po naciśnięciu, przechowywane i transportowane w temperaturze od 0°C do +2°C. Opakowania muszą być szczelne i nieuszkodzone. Termin przydatności dla ryb świeżych – min. 2 dni o daty dostawy, ryby mrożone - min. 3–6 miesięcy od daty dostawy.
Interne Kennung7 - Ryby mrożone i świeże
Haupteinstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
LosLOT-0008
TitelSukcesywny zakup i dostawa artykułów spożywczych - Produkty spożywcze ogólne
BeschreibungCzęść 8 - Produkty spożywcze ogólne- powinny być pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski, o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę artykułów spożywczych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia. Artykuły suche powinny być pakowane w czyste opakowania jednostkowe przeznaczone do kontaktu z żywnością chroniące zawartość przed uszkodzeniem. Opakowania produktów spożywczych powinny zawierać takie informacje jak: nazwę produktu, nazwę i adres producenta lub przedsiębiorcy paczkującego środek spożywczy, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania. Kasze, makarony, ryż powinny być suche, bez obecności szkodników oraz uszkodzeń przez nich wyrządzonych, bez śladów pleśni czy wilgoci. Nie dopuszczalne są produkty uszkodzone, połamane, a także zniszczone lub otwarte opakowania albo hermetycznie nieszczelne, bądź dostarczane w opakowaniach zastępczych/nieoryginalnych.
Interne Kennung8 - Produkty spożywcze ogólne