2. Verfahren
Verfahren
Titel: Înregistrare sistematică a imobilelor în sistemul integrat de cadastru și carte funciară și realizarea unui GIS în baza înregistrării sistematice în Comuna Florești, județul Mehedinți
Beschreibung: Obiectul acestei proceduri il reprezintă atribuirea contractului de achiziție privind realizarea serviciilor de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru și Carte Funciara a tuturor imobilelor de pe raza UAT Comuna Floresti, judetul Mehedinti, preluate din Regulamentul privind realizarea, verificarea și recepția lucrărilor sistematice de cadastru și înscrierea din oficiu a imobilelor în cartea funciara aprobat prin Ordinului directorului general al ANCPI nr. 1/2020, cu modificările ulterioare precum și servicii de realizare a unei aplicații tip baza de date ce va include datele colectate la realizarea cadastrului sistematic. Ofertanții vor presta servicii sistematice de cadastru a imobilelor din UAT de pe raza comunei Floresti, judetul Mehedinti, în conformitate Ordinul ANCPI 1/2020 ce presupun în principal: identificarea imobilelor, măsurarea, descrierea și înregistrarea lor în documentele tehnice cadastrale, reprezentarea acestora pe planuri cadastrale, precum și stocarea datelor pe suporturi informatice; identificarea proprietarilor, a posesorilor și a altor deținători de imobile, înregistrarea în documentele tehnice și stocarea pe suporturi informatice a datelor de identificare ale acestora în vederea înscrierii în cartea funciara; afișarea publica a rezultatelor obținute în urma prestarii serviciilor de înregistrare sistematica, rectificarea erorilor semnalate și deschiderea noilor cărți funciare, precum si servicii de realizare a unei aplicații tip bază de date având ca informație principală datele colectate le realizarea cadastrul sistematic. Ofertanții vor realiza o aplicație funcțională cu minim 7 module care sa aibă funcționalitățile constructive și operaționale descrise în caietul de sarcini. Serviciile presupun implementarea unui GIS conținând date atât din domeniul cadastral, cat și urbanistic, precum și din alte sectoare de activitate ale comunei Floresti, judetul Mehedinti . În conformitate cu art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71354300 Katastervermessung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri il reprezintă atribuirea contractului de achiziție privind realizarea serviciilor de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru și Carte Funciara a tuturor imobilelor de pe raza UAT Comuna Floresti, judetul Mehedinti, preluate din Regulamentul privind realizarea, verificarea și recepția lucrărilor sistematice de cadastru și înscrierea din oficiu a imobilelor în cartea funciara aprobat prin Ordinului directorului general al ANCPI nr. 1/2020, cu modificările ulterioareprecum și servicii de realizare a unei aplicații tip baza de date ce va include datele colectate la realizarea cadastrului sistematic.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72311100 Datenkonvertierung