561628-2026 - Ergebnis
Finnland – Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung – Joukkoliikenteen kaluston laatututkimus 2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Joukkoliikenteen kaluston laatututkimus 2027
Beschreibung: HSL Helsingin seudun liikenne -kuntayhtymän (y-tunnus 2274586-3) hankinnan kohteena oli joukkoliikenteen kaluston laatututkimus (JOLA). Tämän tarjouskilpailun perusteella valittiin yksi toimittaja (jäljempänä Toimittaja).
Interne Kennung: 274/02.08.00/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on lain vesi- ja energiahuollon, liikenteen ja postipalvelujen alalla toimivien yksiköiden hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1398/2016 (myöh. erityisalojen hankintalaki,1398/2016) mukainen hankinta. HANKINTAMENETTELYN KULKU 1. Tarjouspyyntöasiakirjojen julkaisu 2. Kysymysten esittäminen ja niihin vastaaminen 3. Tarjousten jättäminen määräaikaan mennessä 4. Tarjousten avaaminen 5. Mahdollisten tarkennusten pyytäminen tarjoajilta 6. Tarjoajien soveltuvuuden arviointi 7. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen 8. Tarjousvertailu 9. Hankintapäätös ja tiedoksianto tarjoajille 10. Sopimuksen solmiminen valitun tarjoajan kanssa
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
Los: LOT-0000