561721-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Wartung von Straßenbeleuchtungen – „Közvilágítás fejlesztése Battonya”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Közvilágítás fejlesztése Battonya”
Beschreibung: Battonya Város Önkormányzatának a közvilágítási rendszerének aktív elemek és ezek működését szolgáló további részek beszerzése és szerelése (korszerűsítése - a régi lámpatestek bontása is ajánlattevő feladata), tervezési és engedélyezési tevékenységgel együtt, illetve garanciális hibaelhárítása valósul meg jelen projekt keretében. Az érintett területeken összesen 1219 db lámpatest üzemel, összesen hozzávetőleg 95,72 kW energia felvétellel. Ajánlatkérő adatai alapján a korszerűsítés a következő összeállításban készülhet el: Korszerűsítendő lámpatestek száma: 1219 db meglévő oszlopon, meglévő lámpakaron a műszaki leírásban részletezettek szerint. Ajánlattevő közvilágítás korszerűsítésénél az alábbi feladatokat szükséges elvégezni: - a beruházás tervezése és a vonatkozó Szolgáltatás megvalósítása, - a beépítésre kerülő közvilágítási elemek alapján a csatlakozási teljesítmények változásának az áramszolgáltató felé történő kezelése, - amennyiben szükséges, az engedélyezett tervek alapján új csatlakozási pontok kiépítése, - amennyiben szükséges, új csatlakozási szerződések megkötése, a közvilágítási aktív elemek 144 hónapig tartó karbantartása és üzemeltetése. továbbá - Kiviteli tervdokumentáció elkészítése, - Munkaterület átadás-átvételi eljárás lefolytatása, - Régi lámpatestek bontása, - Megajánlott lámpatestek felszerelése a korszerűsítésre vonatkozó elfogadott kiviteli tervdokumentáció alapján, - Amennyiben szükséges a lámpakarokat, bekötővezetékeket, csatlakozókat és nullázó sodronyokat cserélni kell, hogy az üzemeltetéskor ne okozzanak problémát, - Műszaki átadás-átvétel. Megjegyzés: Szükség esetén a lámpatestek környezetében a növényzetek gallyazását el kell végezni, a gallyazás minden esetben az Önkormányzat feladata. Gyalogátkelőhelyek megvilágítása Kijelölt gyalogátkelőhelyek jellemzően a fő közlekedési utakon, forgalmi csomópontokban, buszmegállók, közintézmények közelében találhatók. A tervezett lámpatestek teljesítmény kiválasztásánál figyelembe kell venni, hogy a gyalogátkelőhelyek kiemelő világítást kapjanak. Ajánlatkérő hangsúlyozza, hogy ahol jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban gyártóra és/vagy típusra való hivatkozás található, ez csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, azzal egyenértékű termék megajánlható, tekintettel a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel, továbbá az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell (mérési jegyzőkönyv, adatlap). Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő beszerzendő eszközre tehet ajánlatot. A beszerzendő eszközzel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, részletes jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001529182026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001529182026/1