561819-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa oprogramowania programistycznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oprogramowania programistycznego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji dla oprogramowania programistycznego oraz dostawa dodatkowych licencji oprogramowania programistycznego, określonych w tabelach w pkt 1.3.1. – 1.3.3. Załącznika nr 1 do SWZ – Szczegółowy opisu przedmiotu zamówienia (dalej: SOPZ) lub oprogramowania równoważnego, w tym: 1) w zakresie zamówienia podstawowego: a) przedłużenie posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji dla oprogramowania określonego w tabeli w pkt 1.3.1 SOPZ lub dostawa oprogramowania równoważnego spełniającego wymagania równoważności wskazane w SOPZ; b) dostawa dodatkowych subskrypcji oprogramowania określonych w tabeli w pkt 1.3.2 SOPZ lub oprogramowania równoważnego spełniającego wymagania równoważności wskazane w SOPZ; 2) w zakresie zamówienia w ramach prawa opcji: dostawa subskrypcji oprogramowania określonego w tabeli w pkt 1.3.3 SOPZ lub oprogramowania równoważnego spełniającego wymagania równoważności wskazane w SOPZ. Zarówno dla zamówienia podstawowego jak i prawa opcji: świadczenie przez Wykonawcę lub producenta oprogramowania usług gwarancji dla dostarczonego oprogramowania. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dotyczący zamówienia podstawowego oraz prawa opcji zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungZWiDIT.2611.25.2026.386.AMA[AI-MED][BOTSENS-KOPOP][EZD-DOTACJA][EZD-FERC][KPD][KSC2026][OSE2026][REGISTRY1]
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 6. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji najpóźniej do 31 grudnia 2028 r. Zamawiający dopuszcza skorzystanie z prawa opcji w dniu zawarcia umowy. 7. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 8. Realizacja przedmiotu umowy w ramach prawa opcji będzie odbywała się na takich samych warunkach i zasadach, jakie zostały określone w umowie dla zamówienia podstawowego, chyba że w umowie lub SOPZ postanowiono inaczej. 9. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia w terminie wskazanym w ust. 6 w formie pisemnej na adres Wykonawcy albo elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres email. 10. Zamawiający w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji wskaże oprogramowanie, liczbę sztuk oprogramowania oraz okres ważności subskrypcji oprogramowania objętego oświadczeniem. 11. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo w odniesieniu do całości przedmiotu umowy objętego prawem opcji, jak i częściowo lub wielokrotnie w odniesieniu do dowolnie wybranych pozycji oprogramowania objętych prawem opcji. 12. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji bądź niewykorzystanie prawa opcji w pełnym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 13. W przypadku zmiany przez producenta Oprogramowania oficjalnej ceny katalogowej danego Oprogramowania, Zamawiający dopuszcza zmianę ceny jednostkowej tego Oprogramowania określonej w Ofercie, w zakresie zamówień składanych w ramach prawa opcji. 14. Wykonawca o zmianie ceny katalogowej winien poinformować Zamawiającego niezwłocznie nie później niż w terminie 2 Dni roboczych od otrzymania oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający uprawniony jest do kontroli zmiany ceny katalogowej. 15. Zmiana ceny jednostkowej Oprogramowania określonej w Ofercie może nastąpić wyłącznie w przypadku, gdy oficjalna cena katalogowa danego Oprogramowania obowiązująca w dniu złożenia zamówienia w ramach prawa opcji uległa zmianie w stosunku do oficjalnej ceny katalogowej tego Oprogramowania obowiązującej w dniu upływu terminu składania Ofert. 16. Cena jednostkowa Oprogramowania z Oferty ulega zwiększeniu o taki sam procent, o jaki zwiększyła się oficjalna cena katalogowa danego Oprogramowania, o której mowa w ust. 13, z dokładnością 1/10 procenta zmiany ceny katalogowej nie więcej niż o 15% w stosunku do ceny z Oferty. 17. Podstawą zmiany ceny jest oficjalny cennik Oprogramowania publikowany przez producenta pozwalający jednoznacznie ustalić ceny, o których mowa w ust. 13. Wykonawca - na żądanie Zamawiającego – zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokumenty lub dostęp dokumentów np. na stronie producenta Oprogramowania pozwalający na zweryfikowanie wysokości i daty obowiązywania ceny stanowiącej podstawę zmiany. 18. Zmiana ceny jednostkowej może dotyczyć wyłącznie Oprogramowania zamawianego w ramach prawa opcji po wystąpieniu okoliczności stanowiącej podstawę zmiany i nie wpływa na wynagrodzenie należne za Oprogramowanie zamówione przed tą datą. (numeracja zgodna z Rozdziałem IV SWZ)