561946-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Straßenbauarbeiten – I/50 Bučovice, obchvat
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelI/50 Bučovice, obchvat
BeschreibungPředmětem plnění je výstavba silnice I/50 v nové trase kolem města Bučovice. Stavba začíná západně od města cca 50 m před křižovatkou se silnicí III/0506 do Maref v pasportním staničení km 17,690. Napojení stavby na původní trasu I/50 je na konci místní části Vícemilice v pasportním staničení km 23,530. Celková délka stavby činí 5570 m. Nová trasa silnice bude v počátečním a koncovém úseku vybudována jako směrově rozdělená dvoupruhová komunikace v návrhové kategorii S 11,5/90, zbývající středová část bude odpovídat kategorii S 13,5/90 (uspořádání 2+1) o délce 1990 m bez náběhových klínů. Nová trasa 2x kříží železniční trať a nachází se na ní 3 mimoúrovňové křižovatky, 6 mostů na silnici I/50, 1 most nad silnicí I/50, 2 mosty mimo silnici I/50, 3 opěrné zdi, které jsou řešeny jako samostatné stavební objekty. Součástí stavby je také vybudování 2 úrovňových křižovatek, 6 přeložek komunikací nižších kategorií, 2 příjezdy k retenčním nádržím, sjezdy a provizorní komunikace objízdných tras. Dále jsou nedílnou součástí stavby vodohospodářské objekty, přeložky dotčených inženýrských sítí, zřízení násypových těles, protihlukových stěn.
Interne Kennung03PT-006354
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s § 100 ZZVZ vyhrazuje následující změny závazků ze Smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem: a) Platba podle skutečně dodaného množství nebo provedené práce v souladu s Pod-čl. 14.1 Smluvních podmínek je vyhrazenou změnou závazku. b) Smluvní kompenzační nároky vyplývající z rizik objednatele dle Smluvních podmínek. c) Možnost realizovat změnu v osobě dodavatele v průběhu plnění smlouvy, pokud: budou naplněny podmínky pro předčasné ukončení smlouvy ze strany dodavatele; nebo budou naplněny podmínky pro předčasné ukončení smlouvy ze strany zadavatele; nebo budou naplněny podmínky dle posledního odstavce Pod-čl. 1.14 Smluvních podmínek. Změna v osobě dodavatele bude realizována buď (i) cestou ukončení stávající smlouvy a uzavření nové smlouvy, nebo (ii) cestou změny v osobě dodavatele jako postupitele podle § 1895 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), nebo (iii) ukončením účasti osoby na straně dodavatele dle podmínek a postupem dle posledního odstavce Pod-čl. 1.14 Smluvních podmínek. V případě ukončení stávající smlouvy a uzavření nové smlouvy si zadavatel vyhrazuje možnost uzavřít smlouvu na realizaci zbývající části předmětu plnění s dodavatelem, jehož nabídka se v zadávacím řízení umístila jako další v pořadí. Tento postup změny v osobě dodavatele může zadavatel uplatnit i opakovaně. Cena za realizaci zbývající části plnění bude stanovena dle nabídky takového dodavatele podané v tomto zadávacím řízení, upravená poměrně k míře rozpracovanosti předmětu plnění, a bude tak stanovena na základě znaleckého posudku. V případě uzavření nové smlouvy s dodavatelem, jehož nabídka se umístila jako další v pořadí, bude doba provedení prací v rozsahu Sekce 1 „Část Díla určená k Předčasnému užívání dle Pod-čl. 1.1.3.10“ a doba pro dokončení Díla sjednána obdobně dle smlouvy s původním dodavatelem, přičemž bude upravena poměrně k míře rozpracovanosti předmětu plnění. Rozpracovanost ve smyslu tohoto odstavce bude určena znalecky. Zadavatel si vyhrazuje změnu v osobě dodavatele podle § 1895 a násl. občanského zákoníku na nového dodavatele tak, že v případě změny v osobě dodavatele musí původní dodavatel postoupit práva a povinnosti ze smlouvy pouze na nového dodavatele, jehož nabídka se v zadávacím řízení umístila jako další v pořadí, přičemž zůstanou zcela zachovány podmínky uzavřené smlouvy. Nový dodavatel musí splňovat kritéria kvalifikace stanovená v zadávací dokumentaci původního zadávacího řízení a musí splnit další podmínky na uzavření smlouvy stanovené v zadávací dokumentaci původního zadávacího řízení ve smyslu § 104 ZZVZ, pokud jsou s ohledem na předmět plnění stále relevantní. d) Valorizovat Smluvní cenu sjednanou ve Smlouvě uzavřené s vybraným dodavatelem na základě zadávacího řízení této veřejné zakázky, a to za podmínek a způsobem stanovenými Smlouvou. Pro vyloučení pochybností zadavatel potvrzuje, že valorizace může nabývat hodnot kladných i záporných, Smluvní cena sjednaná ve Smlouvě tak může být vlivem valorizace navýšena i snížena. Tato vyhrazená změna závazku se nezapočítává do limitu pro povolené změny dle § 222 ZZVZ.