See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ondersteuning bij ontwerp geïntegreerde gebiedsvisie Zeeuws-Wase Bossen (Resilient Borders)
Beschreibung: Bossen en groene zones staan de laatste jaren onder druk, zowel op niveau van kwaliteit als kwantiteit. Deze zones, vaak organisch gegroeid of aangelegd, zijn alomtegenwoordig in de Vlaams-Nederlandse grensregio en overstijgen vaak het territorium van één van deze gebieden. Voor de natuurlijke ontwikkeling van deze gebieden bestaat de grens namelijk niet. Dit staat in ferm contrast met de toepasbare regels, beheersentiteiten en ruimtelijke bestemmingen, die wel fragmentarisch afgebakend zijn. Op de grens tussen Oost-Zeeuws-Vlaanderen (Nederland) en het Waasland (België) bevindt zich een groot bosgebied dat we benoemen als de ‘Zeeuws-Wase bossen’. De Zeeuws-Wase bossen omvatten met name het Stropersbos en het Bekafbos aan Belgische zijde en de Waterwinbossen (bossen van Clinge, Zoetevaart, Sint-Jansteen en Wildelanden (Heikant)) aan Nederlandse zijde, samen goed voor zo’n 1.000 ha. Het is een gevarieerd landschap, bestaande uit open grasland, loof- en naaldbossen, heides, ruigtes langs waterlopen afwisselend met landbouwgronden en twee doorkruisende wegen: de E34 en N403. Deze regio wordt aan Vlaamse zijde aangeduid als de groene long van het Waasland. Aan Zeeuwse zijde is dit gebied in het noorden-oosten van Zeeuws-Vlaanderen een uniek stuk bos dat aansluit op het bosgebied van het Waasland. Historische keuzes en de klimaatopwarming plaatsen de Zeeuws-Wase bossengordel onder druk. De Zeeuws-Wase bossen zijn bovendien geen geïsoleerde eenheid op grotere schaal in de Waas-Zeeuwse grensregio met de aanwezigheid van andere groene zones richting Axel (NL), Wachtebeke (BE) en Sint-Niklaas (BE). Om de natuurwaarde van de Zeeuws-Wase bossen te optimaliseren, is het daarom noodzakelijk om verbindingen te gaan zoeken met deze zones met oog op een ecologisch verbonden geheel waarbij verschillende kernen elkaar kunnen versterken. Het project Zeeuws-Wase bossen heeft als intentie om een aantal strategische activiteiten en investeringen in de grensregio duurzaam aan te pakken op zowel korte als lange termijn. Deze opdracht doelt om deze kansen bloot te leggen in samenwerking met lokale stakeholders, deze te vertalen naar een gebieds-DNA in een visualiserend en wervend document, alsook deze groene cluster als kern te situeren en te integreren in het groter groene netwerk aan de Vlaams-Nederlandse grens om zodoende een geïntegreerde en veerkrachtige ontwikkeling van dit gebied op lange termijn te vrijwaren.
Interne Kennung: EGTS_ZWB_RB_01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1