562007-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Dostawa sprzętu medycznego dla SZPZLO Warszawa-Wawer w podziale na trzy zadania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu medycznego dla SZPZLO Warszawa-Wawer w podziale na trzy zadania
BeschreibungZadanie nr 1 – Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego cyfrowego aparatu RTG podłogowego typu DR wraz z wykonaniem projektu osłon stałych i dostosowaniem pomieszczeń. Zadanie nr 2 – Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego aparatu USG z czterema głowicami i wyposażeniem. Zadanie nr 3 – Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego mammografu cyfrowego wraz z wykonaniem projektu osłon stałych oraz niezbędnej adaptacji pomieszczeń
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSKRÓCENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający korzysta z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa kluczowego sprzętu medycznego, którego zakup jest współfinansowany ze środków zewnętrznych w ramach pokrycia kosztów wykonania zadania inwestycyjnego pn.: „Zakupy inwestycyjne dla miejskich podmiotów leczniczych”, na podstawie umowy o dofinansowanie nr UMIA/PZ/C/OM/VI/P2/68/25/2026 z dnia 15 maja 2026 r. Zgodnie z zapisami ww. umowy oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, Zamawiający jest zobowiązany do bezwzględnego wydatkowania i rozliczenia przyznanych środków finansowych do dnia 16 listopada 2026 r. Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie bezpowrotną utratą przyznanego dofinansowania zewnętrznego w kwocie 1 900 000 zł, co naraziłoby SZPZLO Warszawa-Wawer na ogromną szkodę finansową oraz uniemożliwiłoby realizację celów projektu. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z czasem niezbędnym na badanie i ocenę ofert, ewentualną procedurę odwoławczą, podpisanie umowy oraz sam proces dostosowania pomieszczeń oraz produkcji i dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego, uniemożliwiłoby zamknięcie i rozliczenie projektu w wymaganym terminie. Obecnie posiadany sprzęt charakteryzuje się wysokim stopniem zużycia technologicznego, co generuje stałe ryzyko nagłej i całkowitej awarii (aparat do mammografii). Brak sprawnego sprzętu bezpośrednio zagraża ciągłości udzielania świadczeń medycznych, wydłuża kolejki oczekujących oraz stwarza realne ryzyko dla zdrowia i życia pacjentów wymagających diagnostyki lub terapii. Instalacja nowego sprzętu medycznego nie ogranicza się do samej dostawy, ale wymaga wcześniejszego przeprowadzenia specjalistycznych prac budowlano-montażowych oraz dostosowania i przebudowy pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować (w tym m.in. wykonania odpowiednich instalacji, osłon radiologicznych (dot. aparatu RTG i mammografu), wymiany obecnie znajdującej się w pomieszczeniu pracowni RTG podłogi, wykonania prac malarskich w pomieszczeniu pracowni RTG i mammografii). Wykonanie tych prac jest technologicznie możliwe dopiero po wyłonieniu wykonawcy, uzgodnieniu z nim ostatecznych wytycznych instalacyjnych producenta sprzętu oraz demontażu starego urządzenia. W zaistniałej sytuacji zachodzi pilna, obiektywna potrzeba maksymalnego usprawnienia procedury zakupowej. Jednocześnie skrócenie terminu do 15 dni nie wpłynie negatywnie na konkurencyjność postępowania, ponieważ rynek dostawców sprzętu medycznego jest rynkiem sprofesjonalizowanym, stale monitorującym ogłoszenia unijne i przygotowanym do szybkiego składania ofert w procedurach przyspieszonych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 33112200 Ultraschallanlage, 33111650 Mammografie-Ausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego cyfrowego aparatu RTG podłogowego typu DR wraz z wykonaniem projektu osłon stałych i dostosowaniem pomieszczeń.
BeschreibungW ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) dostarczenia fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w 2026 roku; 2) dostarczenia urządzeń nieużywanych, niepowystawowych i nierekondycjonowanych; 3) wykonania wszystkich prac adaptacyjnych wymaganych przez producenta urządzeń oraz niezbędnych do prawidłowego uruchomienia pracowni; 4) wykonania wymaganych instalacji elektrycznych, teletechnicznych i pozostałych instalacji niezbędnych do prawidłowej pracy urządzeń; 5) wykonania montażu i konfiguracji urządzeń; 6) wykonania integracji z funkcjonującym u Zamawiającego systemem RIS/PACS; 7) wykonania testów akceptacyjnych oraz specjalistycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami; 8) przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego; 9) przekazania instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej w języku polskim; 10) przekazania kart gwarancyjnych oraz harmonogramów przeglądów. 11) Demontaż i zabezpieczenie posiadanego przez Zamawiającego sprzętu – Wymagania dla przedmiotu zamówienia 1) Przedmiot zamówienia musi spełniać graniczne parametry techniczne, jakościowe opisane przez Zamawiającego w zestawieniu parametrów technicznych. 2) Przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do użytku na terenie RP, zgodnie z wymogami ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz. U. z 2024 r. poz.1620 ze zm.) 9. Spełnienie ww. warunków Zamawiający oceniał będzie na podstawie: a) załączonych deklaracji zgodności CE dla urządzeń medycznych; b) załączonych certyfikatów CE dla urządzeń medycznych. 10. Gwarancja: 1) Wymagana gwarancja - min. 24 miesiące od dnia instalacji i odbioru w formie protokołu zdawczo-odbiorczego. Okres gwarancji Wykonawca wpisuje w Formularzu ofertowym - kryterium oceny oferty. 2) Ponadto Wykonawca w ramach świadczenia usług serwisu gwarancyjnego wykona 1 przegląd potwierdzony pisemną opinią nt. sprawności technicznej (w każdym roku udzielonej gwarancji) – koszt przeglądów gwarancyjnych i serwisu uwzględnić w cenie oferty.
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego aparatu USG z czterema głowicami i wyposażeniem.
BeschreibungW ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) dostarczenia fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w 2026 roku; 2) dostarczenia urządzeń nieużywanych, niepowystawowych i nierekondycjonowanych; 3) wykonania wszystkich prac adaptacyjnych wymaganych przez producenta urządzeń oraz niezbędnych do prawidłowego uruchomienia pracowni; 4) wykonania wymaganych instalacji elektrycznych, teletechnicznych i pozostałych instalacji niezbędnych do prawidłowej pracy urządzeń; 5) wykonania montażu i konfiguracji urządzeń; 6) wykonania testów akceptacyjnych oraz specjalistycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami; 7) przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego; 8) przekazania instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej w języku polskim; 9) przekazania kart gwarancyjnych oraz harmonogramów przeglądów. Wymagania dla przedmiotu zamówienia 1) Przedmiot zamówienia musi spełniać graniczne parametry techniczne, jakościowe opisane przez Zamawiającego w zestawieniu parametrów technicznych 2) Przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do użytku na terenie RP, zgodnie z wymogami ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz. U. z 2024 r. poz.1620 ze zm.) 9. Spełnienie ww. warunków Zamawiający oceniał będzie na podstawie: a) załączonych deklaracji zgodności CE dla urządzeń medycznych; b) załączonych certyfikatów CE dla urządzeń medycznych. 10. Gwarancja: 1) Wymagana gwarancja - min. 24 miesiące od dnia instalacji i odbioru w formie protokołu zdawczo-odbiorczego - Wykonawca w Formularzu ofertowym wskazuje na jaki okres udziela gwarancji - kryterium oceny ofert. 2) Ponadto Wykonawca w ramach świadczenia usług serwisu gwarancyjnego wykona 1 przegląd potwierdzony pisemną opinią nt. sprawności technicznej (w każdym roku udzielonej gwarancji) – koszt przeglądów gwarancyjnych i serwisu uwzględnić w cenie oferty.
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
LosLOT-0003
TitelZadnie nr 3 – Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego mammografu cyfrowego wraz z wykonaniem projektu osłon stałych i niezbędnej adaptacji pomieszczeń.
BeschreibungW ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) dostarczenia fabrycznie nowych urządzeń wyprodukowanych w 2026 roku; 2) dostarczenia urządzeń nieużywanych, niepowystawowych i nierekondycjonowanych; 3) wykonania wszystkich prac adaptacyjnych wymaganych przez producenta urządzeń oraz niezbędnych do prawidłowego uruchomienia pracowni; 4) wykonania wymaganych instalacji elektrycznych, teletechnicznych i pozostałych instalacji niezbędnych do prawidłowej pracy urządzeń; 5) wykonania montażu i konfiguracji urządzeń; 6) wykonania integracji z funkcjonującym u Zamawiającego systemem RIS/PACS; 7) wykonania testów akceptacyjnych oraz specjalistycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami; 8) przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego; 9) przekazania instrukcji obsługi oraz dokumentacji technicznej w języku polskim; 10) przekazania kart gwarancyjnych oraz harmonogramów przeglądów. 11) Demontaż i zabezpieczenie posiadanego przez Zamawiającego sprzętu 8. Wymagania dla przedmiotu zamówienia 1) Przedmiot zamówienia musi spełniać graniczne parametry techniczne, jakościowe opisane przez Zamawiającego w zestawieniu parametrów technicznych dla oferowanego w każdym Zadaniu sprzętu. 2) Przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do użytku na terenie RP, zgodnie z wymogami ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz. U. z 2024 r. poz.1620 ze zm.) 9. Spełnienie ww. warunków Zamawiający oceniał będzie na podstawie: a) załączonych deklaracji zgodności CE dla urządzeń medycznych; b) załączonych certyfikatów CE dla urządzeń medycznych. 10. Gwarancja: 1) Wymagana gwarancja - min. 24 miesiące od dnia instalacji i odbioru w formie protokołu zdawczo-odbiorczego. Wykonawca wpisuje okres gwarancji w Formularzu ofertowym - kryterium oceny ofert. 2) Ponadto Wykonawca w ramach świadczenia usług serwisu gwarancyjnego wykona 1 przegląd potwierdzony pisemną opinią nt. sprawności technicznej (w każdym roku udzielonej gwarancji) – koszt przeglądów gwarancyjnych i serwisu uwzględnić w cenie oferty.
Haupteinstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung