2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie odpadów komunalnych z terenu Gminy Resko w latach 2027-2029
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia jest: a) odbieranie i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w granicach administracyjnych Gminy Resko; b) odbieranie i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych w tym: cmentarzy komunalnych, parku miejskiego, przystanków autobusowych, targowiska, nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne lub komercyjne – pod działalność gospodarczą, w granicach administracyjnych Gminy Resko. c) wyposażenie obsługiwanych nieruchomości, w pojemniki do zbierania komunalnych odpadów zmieszanych ; d) wyposażenie w pojemniki do zbierania komunalnych odpadów ulegających biodegradacji, miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów, oraz nieruchomości wielolokalowych i jednorodzinnych na wniosek ich właścicieli; e) utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym pojemników do zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Resko, oraz przeprowadzanie remontów i konserwacji tych pojemników na zlecenie Zamawiającego. f) utrzymanie w czystości miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów. Opróżnianie pojemników oraz odbieranie wszystkich odpadów pozostawionych przy pojemnikach jak też uporządkowanie placu, na którym ustawione są pojemniki poprzez pozbieranie porozrzucanych odpadów i zamiecenie placu gniazda; g) odbieranie po zgłoszeniu przez zamawiającego odpadów gromadzonych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dalej PSZOK), zlokalizowanym w Resku przy ul. Zielonej. Realizując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania przedmiotu Umowy z zachowaniem należytej staranności wymaganej od profesjonalisty oraz zgodnie z obowiązującymi w czasie realizacji przedmiotu Umowy przepisami prawa, w szczególności: - ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska, - ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, - ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku - regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Resko uchwalonym przez Radę Miejską w Resku oraz z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wykonawca zobowiązany jest zatrudnić na umowę o pracę osoby wykonujące czynności związane z przedmiotem zamówienia, w szczególności kierowców pojazdów realizujących przedmiot zamówienia, osób wykonujących załadunek i rozładunek pojemników z odpadami itp., jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Ustalenie wymiaru czasu pracy oraz liczby osób, Zamawiający pozostawia w gestii Wykonawcy. Ww. wymagania dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Podwykonawcy. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności. Sposób egzekwowania wymagań dotyczących zatrudnienia pracowników na umowę o pracę został określony we wzorze umowy, §5, ust 6. Standardy jakościowe odnoszące się do głównych elementów przedmiotu zamówienia opisano w dokumentacji zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia jest: a) odbieranie i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w granicach administracyjnych Gminy Resko; b) odbieranie i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych w tym: cmentarzy komunalnych, parku miejskiego, przystanków autobusowych, targowiska, nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne lub komercyjne – pod działalność gospodarczą, w granicach administracyjnych Gminy Resko. c) wyposażenie obsługiwanych nieruchomości, w pojemniki do zbierania komunalnych odpadów zmieszanych ; d) wyposażenie w pojemniki do zbierania komunalnych odpadów ulegających biodegradacji, miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów, oraz nieruchomości wielolokalowych i jednorodzinnych na wniosek ich właścicieli; e) utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym pojemników do zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Resko, oraz przeprowadzanie remontów i konserwacji tych pojemników na zlecenie Zamawiającego. f) utrzymanie w czystości miejsc przeznaczonych do „gniazdowego” systemu selektywnego zbierania odpadów. Opróżnianie pojemników oraz odbieranie wszystkich odpadów pozostawionych przy pojemnikach jak też uporządkowanie placu, na którym ustawione są pojemniki poprzez pozbieranie porozrzucanych odpadów i zamiecenie placu gniazda; g) odbieranie po zgłoszeniu przez zamawiającego odpadów gromadzonych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dalej PSZOK), zlokalizowanym w Resku przy ul. Zielonej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy