562191-2026 - Wettbewerb
Bulgarien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – „Доставка на хранителни продукти за нуждите на ДГ 60 Бор“
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на ДГ 60 Бор“
Beschreibung: Предметът на обществената поръчка е „Доставка на хранителни продукти за нуждите на ДГ 60 Бор“ и не се разделя на обособени позиции, поради необходимостта всички стоки, обект на поръчката да бъдат доставени при едни и същи срокове и условия. Стоките, обект на доставка, са хранителни продукти. Едновременно с това не са заложени изисквания към участниците да са производители на всички или някои от доставяните стоки, съответно не разделянето на поръчката на позиции няма да доведе до нарушаване на конкуренцията или ограничаване на участието на лица. Възлагането на поръчката без разделяне на обособени позиции гарантира и постигане на оптимален резултат и предотвратява евентуален риск от нереализиране на всички артикули, включени в предмета на обществената поръчка. Предвид обстоятелството, че всички стоки, обект на доставка, са необходими на възложителя за приготвяне на храна за децата в детските заведения, то разделянето на поръчката на позиции ще създаде реален риск от сключване на договор за възлагане само за някои от хранителните продукти, което поради еднаквото предназначение на всички стоки – за приготвяне на готова храна, ще доведе до невъзможност да се организира пълноценно хранене в обектите на възложителя. Приготвянето на готовата за консумация храна изисква използване на всички хранителни продукти, обект на настоящата обществена поръчка. Посочената връзка между хранителните продукти, обект на доставка, наред с обстоятелството, че представляват стоки от един вид – хранителни продукти, обосновава целесъобразност на провеждане на обществената поръчка без разделянето и на обособени позиции.
Interne Kennung: 591950
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Възложителят има право да използва опция за допълнителни доставки в следните случая: 1. Опция в размер на 77 850.00 евро, която може да бъде активирана в следните случаи: а) В рамките на срока на договора (48 месеца): – При достигане на прогнозната стойност на договора, Възложителят може да възлага допълнителни доставки в рамките на тази опция. б) При продължаване на договора: – Възложителят има право да продължи срока на договора при същите условия за срок до 12 месеца или до изчерпване на стойността на тази опция (77 850.00 евро), което настъпи по-рано. 2. Опция в размер на 62 280.00 евро, която може да бъде активирана при следните условия: а) При необходимост от доставка на хранителни продукти, които не са включени в техническата спецификация, поради промяна на менюта, диети и рецептурници. В този случай доставките ще се извършват по цени, посочени в бюлетина на „САПИ“ ЕООД, валидни към датата на съответната доставка. Общата стойност на тези доставки не може да надвишава 62 280.00 евро без ДДС. Неизползваната част от стойността по т. 1 може да бъде прехвърлена към т.2 и използвана за доставки по нея, при стриктното спазване на условието, че общата стойност на активираните опции не надвишава 140 130.00 евро без ДДС.