See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fire de sutura pentru sectia de chirurgie cardio-vasculara
Beschreibung: Produsele ce urmeaza a fi achizitionate sunt destinate a fi utilizate de catre sectia de chirurgie cardio-vasculara din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Sf.Apostol Andrei Constanta, conform lotizare de mai jos : Lot 1 - Pachet fire sudura neresorbabile monofilament polipropilena chirurgie vasculara; Lot 2 - Pachet fire sudura neresorbabile monofilament poliester chirurgie cardiaca; Produsele ce fac obiectul prezentului caiet de sarcini sunt absolut indispensabile asigurarii desfasurarii actului medical, motiv pentru care achizitionarea acestor produse este imperios necesara pentru realizarea unui act medical de succes. Cantitatile minime si maxime ale Acordului Cadru sunt evidentiate in caietul de Sarcini. Cantitatea celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot este evidentiata in caietul de Sarcini. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 4301103_2026_PAAPD1601710
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Pachet fire sudura neresorbabile monofilament polipropilena chirurgie vasculara;
Beschreibung: 1/1 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 3-0, ac rotund 26mm ½ cerc dublu armat lungime fir 90cm ,Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/2 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 4-0, ac rotund 26mm ½ cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/3 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 4-0, ac rotund 22mm ½ cerc dublu armat lungime fir 90cm, Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/4 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 5-0, ac rotund 13mm 3/8 cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/5 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 6-0, ac rotund 13mm 3/8cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/6 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 6-0, ac rotund 11mm 3/8 cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 2000 buc/ 36 luni 1/7 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 7-0, ac rotund 13mm3/8 cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 2000 buc/ 36 luni 1/8 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 7-0, ac rotund 10mm ½ cerc dublu armat lungime fir 75cm, Catitate minim-maxim 1000 - 4000 buc/ 36 luni 1/9 Fir sintetic monofilament nonabsorbabil din polipropilena nr 8-0, ac rotund 6mm3/8 cerc dublu armat lungime fir 60cm, Catitate minim-maxim 1000 - 2000 buc/ 36 luni
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 Pachet fire sudura neresorbabile monofilament poliester chirurgie cardiaca
Beschreibung: LOT 2/ Fir neresorbabil poliester impletit acoperit, 2-0,lungime fir 75cm,ac 20mm,taper point,1/2 cerc,dublu armat,petec de Teflon 3/3/1,5mm , 1 blister contine 10 fire(5 blue si 5 albe), 1 cutie= 6blistere, Cantitate minima - maxima 1000 - 3000 buc/36luni Fir neresorbabil poliester impletit acoperit, 2-0,lungime fir 75cm,ac 25mm,taper point,1/2 cerc,dublu armat,petec de Teflon 3/3/1,5mm , 1 blister contine 10 fire(5 blue si 5 albe), 1 cutie= 6blistere, Cantitate minima - maxima 1000 - 3000 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 5, ac triunghiular, 57mm, ½ cerc,lungime fir 75cm, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 2, ac triunghiular, 39mm, ½ cerc,lungime fir 75cm, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 1, ac triunghiular, 37mm, ½ cerc,lungime fir 75cm, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 0, ac triunghiular, 30mm, ½ cerc,lungime fir 75cm, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 2-0, ac triunghiular, 24mm, ½ cerc,lungime fir 75cm, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni Fir multifilament neresorbabil din polyester, nr 3-0, ac rotund detasabil, 20mm, ½ cerc,lungime fir 45cm, 5fire/plic, Cantitate minima - maxima 500 - 1500 buc/36luni
Interne Kennung: 2