562297-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare ECHIPAMENTE MEDICALE DE REABILITARE ȘI RECUPERARE FUNCȚIONALĂ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ECHIPAMENTE MEDICALE DE REABILITARE ȘI RECUPERARE FUNCȚIONALĂ
Beschreibung: Prezenta achiziție de ECHIPAMENTE MEDICALE DE REABILITARE ȘI RECUPERARE FUNCȚIONALĂ va contribui la îmbunătățirea accesului la tratarea bolnavilor din Oradea si din întreaga țară si cresterea calității actului medical prin furnizarea de echipamente noi pentru dotarea Spitalului Clinic de Recuperare Medicală Băile Felix. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Frecventa si valoarea contractelor care urmeaza sa fie atribuite (daca se cunosc): Contractele subsecvente se vor incheia in functie de fondurile bugetare disponibile, având în vedere aprobarea ordonatorului principal de credite, Ministerul Sănătății, nr. AFR/3539/13.08.2025 asupra notei de fundamentare nr. 11128/11.08.2025. Autoritatea contractanta nu detine informatii exacte cu privire la data și valoarea finanțării. Autoritatea contractantă nu deține informații certe privind la valoarea finanțării cheltuielilor de investiții, aceasta putând fi acordată într-o singură tranșă sau mai multe tranșe, în limita sumelor aprobate anual cu această destinație, precum și din alte surse legal constituite, conform programelor de investiții publice aprobate potrivit legii. In functie de valoarea finantarii primite de la Ministerul Sanatatii se va sti si cantitatea care va fi achizitionata prin semnarea contractului subsecvent Contractele subsecvente vor fi incheiate cu ofertantul clasat pe primul loc.
Interne Kennung: 4245038_2025_PAAPD1579440
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DISPOZITIV DE REABILITARE ROBOTIZAT MEMBRE INFERIOARE CU ORTEZE PEDIATRICE
Beschreibung: Se va achizitiona DISPOZITIV DE REABILITARE ROBOTIZAT MEMBRE INFERIOARE CU ORTEZE PEDIATRICE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45259000 Reparatur und Wartung von Anlagen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0002
Titel: SISTEM ROBOTIZAT PENTRU RECUPERAREA MEMBRULUI SUPERIOR (umăr, cot și mână)
Beschreibung: Se va achizitiona SISTEM ROBOTIZAT PENTRU RECUPERAREA MEMBRULUI SUPERIOR (umăr, cot și mână) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: APARAT DE TERAPIE SISTEM ROBOTIZAT PENTRU TERAPIA MÂINII ȘI A DEGETELOR ÎN NEURORECUPERARE
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE SISTEM ROBOTIZAT PENTRU TERAPIA MÂINII ȘI A DEGETELOR ÎN NEURORECUPERARE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dispozitiv de reabilitare Sistem Robotizat Mobil pentru Recuperarea Mersului
Beschreibung: Se va achizitiona Dispozitiv de reabilitare Sistem Robotizat Mobil pentru Recuperarea Mersului conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: BANDĂ RULANTĂ INTELIGENTĂ CU REALITATE VIRTUALĂ ȘI FEEDBACK INTEGRAT
Beschreibung: Se va achizitiona BANDĂ RULANTĂ INTELIGENTĂ CU REALITATE VIRTUALĂ ȘI FEEDBACK INTEGRAT conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SISTEM ROBOTIZAT MOBIL PENTRU RECUPERAREA MERSULUI
Beschreibung: Se va achizitiona SISTEM ROBOTIZAT MOBIL PENTRU RECUPERAREA MERSULUI conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Dispozitiv de reabilitare pentru ridicarea pacienților cu robot pentru antrenarea mersului
Beschreibung: Se va achizitiona Dispozitiv de reabilitare pentru ridicarea pacienților cu robot pentru antrenarea mersului conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Sistem robotizat de tip exoschelet pentru recuperarea membrului superior (braț, antebraț și mână)
Beschreibung: Se va achizitiona Sistem robotizat de tip exoschelet pentru recuperarea membrului superior (braț, antebraț și mână) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Sistem pentru recuperarea abilităților motorii a brațului și mâinii
Beschreibung: Se va achizitiona Sistem pentru recuperarea abilităților motorii a brațului și mâinii conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: EXOSCHELET ROBOTIZAT PENTRU REEDUCAREA MERSULUI LIBER ATAT IN INTERIOS CAT SI IN EXTERIOR
Beschreibung: Se va achizitiona EXOSCHELET ROBOTIZAT PENTRU REEDUCAREA MERSULUI LIBER ATAT IN INTERIOS CAT SI IN EXTERIOR conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: COMBINA ELECTROTERAPIE COMBINATĂ
Beschreibung: Se va achizitiona COMBINA ELECTROTERAPIE COMBINATĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: APARAT BAIE DE PARAFINĂ
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT BAIE DE PARAFINĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: SISTEM DE RECUPERARE PRIN REALITATE VIRTUALA
Beschreibung: Se va achizitiona SISTEM DE RECUPERARE PRIN REALITATE VIRTUALA conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: APARAT DE TERAPIE CU MOBILIZARE PASIVĂ CONTINUĂ
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE CU MOBILIZARE PASIVĂ CONTINUĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: PATURI BOBATH
Beschreibung: Se va achizitiona PATURI BOBATH conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CADA HIDROTERAPIE
Beschreibung: Se va achizitiona CADA HIDROTERAPIE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: SISTEM AVANSAT DE PRESOTERAPIE
Beschreibung: Se va achizitiona SISTEM AVANSAT DE PRESOTERAPIE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: DISPOZITIV ELECTRIC DE RIDICARE ȘI TRANSFER PACIENȚI (ELEVATOR MOBIL)
Beschreibung: Se va achizitiona DISPOZITIV ELECTRIC DE RIDICARE ȘI TRANSFER PACIENȚI (ELEVATOR MOBIL) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: APARAT TERAPIE ENERGIE ELECTROMAGNETICA
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT TERAPIE ENERGIE ELECTROMAGNETICA conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LIFT MOBIL ELECTRIC AUTOMAT PENTRU PISCINĂ
Beschreibung: Se va achizitiona LIFT MOBIL ELECTRIC AUTOMAT PENTRU PISCINĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Echipament pentru evaluarea si recuperarea tulburărilor de echilibru static și dinamic, a mobilități, echilibrului, posturii, tonusului muscular si a mobilități articulare
Beschreibung: Se va achizitiona Echipament pentru evaluarea si recuperarea tulburărilor de echilibru static și dinamic, a mobilități, echilibrului, posturii, tonusului muscular si a mobilități articulare conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Bandă de alergare pentru copii
Beschreibung: Se va achizitiona Bandă de alergare pentru copii conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Bicicletă medicală pentru copii
Beschreibung: Se va achizitiona Bicicletă medicală pentru copii conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: APARAT DE TERAPIE CU OSCILAȚII PROFUNDE
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE CU OSCILAȚII PROFUNDE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: COMBINA ELECTROTERAPIE COMBINATĂ CU US
Beschreibung: Se va achizitiona COMBINA ELECTROTERAPIE COMBINATĂ CU US conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: PAT MASAJ ELECTRIC
Beschreibung: Se va achizitiona PAT MASAJ ELECTRIC conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: SISTEM ROBOTIZAT PENTRU RECUPERAREA MEMBRULUI SUPERIOR PEDIATRIC
Beschreibung: Se va achizitiona SISTEM ROBOTIZAT PENTRU RECUPERAREA MEMBRULUI SUPERIOR PEDIATRIC conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: APARAT DE ELECTROTERAPIE CU UNDE SCURTE
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE ELECTROTERAPIE CU UNDE SCURTE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Combină de eletroterapie ultrasunet
Beschreibung: Se va achizitiona Combină de eletroterapie ultrasunet conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: APARAT DE TERAPIE COMBINATA, DOUA CANALE ELECTROTERAPIE SI UN CANAL ULTRASUNETE
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE COMBINATA, DOUA CANALE ELECTROTERAPIE SI UN CANAL ULTRASUNETE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: APARAT DRENAJ LIMFATIC (MEMBRU SUPERIOR, MEMBRE INFERIOARE)
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DRENAJ LIMFATIC (MEMBRU SUPERIOR, MEMBRE INFERIOARE) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: APARAT DE TERAPIE CU UNDE DE ȘOC
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE CU UNDE DE ȘOC conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: APARAT DE DECOMPRESIA VERTEBRALĂ
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE DECOMPRESIA VERTEBRALĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: BANDA DE ALERGARE SUBACVATICA
Beschreibung: Se va achizitiona BANDA DE ALERGARE SUBACVATICA conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: BICICLETĂ SUBACVATICĂ
Beschreibung: Se va achizitiona BICICLETĂ SUBACVATICĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: APARAT DE TERAPIE PRIN TRACȚIUNE
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE PRIN TRACȚIUNE conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: BICICLETĂ ELIPTICĂ
Beschreibung: Se va achizitiona BICICLETĂ ELIPTICĂ conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: COMBINĂ DE ELECTROTERAPIE LASER
Beschreibung: Se va achizitiona COMBINĂ DE ELECTROTERAPIE LASER conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: COMBINĂ DE ELETROTERAPIE COMBINATĂ , două canale electroterapie, un canal ultrasunete, un canal laser
Beschreibung: Se va achizitiona COMBINĂ DE ELETROTERAPIE COMBINATĂ , două canale electroterapie, un canal ultrasunete, un canal laser conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: BANDĂ DE ANTRENARE A MERSULUI
Beschreibung: Se va achizitiona BANDĂ DE ANTRENARE A MERSULUI conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Sistem de recuperare stimulator magnetic pentru stimularea corticala
Beschreibung: Se va achizitiona Sistem de recuperare stimulator magnetic pentru stimularea corticala conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sistem de recuperare a mersului prin stimulare electrică funcțională (FES)
Beschreibung: Se va achizitiona Sistem de recuperare a mersului prin stimulare electrică funcțională (FES) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: BICICLETĂ MEDICALA
Beschreibung: Se va achizitiona BICICLETĂ MEDICALA conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: STIMULARE FUNCȚIONALĂ PROPRIOCEPTIVĂ (SFP)
Beschreibung: Se va achizitiona STIMULARE FUNCȚIONALĂ PROPRIOCEPTIVĂ (SFP) conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Scaun cu rotile electric pliabil cu rotile
Beschreibung: Se va achizitiona Scaun cu rotile electric pliabil cu rotile conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: APARAT DE TERAPIE AUTO-DIRECȚIONATĂ A MEMBRULUI SUPERIOR
Beschreibung: Se va achizitiona APARAT DE TERAPIE AUTO-DIRECȚIONATĂ A MEMBRULUI SUPERIOR conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: ELECTROCARDIOGRAF PORTABIL CU 12 DERIVAȚII
Beschreibung: Se va achizitiona ELECTROCARDIOGRAF PORTABIL CU 12 DERIVAȚII conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Concentrator de Oxigen 10 Litri/Min
Beschreibung: Se va achizitiona Concentrator de Oxigen 10 Litri/Min conform fisei tehnice atasate
Interne Kennung: 48