562316-2026 - Ergebnis
Rumänien – Event-Organisation – Achiziționarea de servicii pentru organizarea a 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea de servicii pentru organizarea a 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare
Beschreibung: Conform art. 126 din Regulamentul UE nr. 2115/2021, a fost constituită Rețeaua Națională PAC, denumită în continuare Rețeaua Rurală Națională (RRN). RRN asigură interconectarea actorilor locali, diseminarea cunoștințelor și noilor metode inovative, precum și animarea actorilor comunităților locale, lucruri esențiale pentru un spațiu rural activ. RRN reunește fermieri și procesatori din sectorul agroalimentar, alți antreprenori rurali, membri ai Grupurilor de Acțiune Locală (GAL), reprezentanți ai autorităților administrației publice centrale și ai partenerilor privați relevanți - parteneri economici și sociali care își desfășoară activitatea în domeniul agriculturii și dezvoltării rurale, industriei alimentare, protecției mediului etc. Printre obiectivele RRN stabilite în PS PAC 2023-2027 se numără și sporirea implicării tuturor părților interesate relevante în punerea în aplicare a planurilor strategice PAC, contribuția la ameliorarea calității punerii în aplicare a planurilor strategice PAC, contribuția la informarea publicului și a potențialilor beneficiari cu privire la PAC și la oportunitățile de finanțare. De asemenea, RRN are ca obiectiv stimularea inovării în domeniul agriculturii și al dezvoltării rurale, includerea părților interesate în procesul de schimb de cunoștințe și consolidare a cunoștințelor, interacțiunea acestora și contribuția la diseminarea rezultatelor Planului Strategic PAC. Pentru îndeplinirea optimă a obiectivelor menționate, este oportun și necesar ca Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale să achiziționeze servicii de organizare a 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare, la care să participe maximum 30 de persoane/eveniment, derulate într-o perioadă de 23 luni. Prin atribuirea contractului ce are ca obiect "Achiziționarea de servicii pentru organizarea a 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare" autoritatea contractanta asigura realizarea a maximum 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare, cu maximum 30 persoane/eveniment, maximum 300 participanți în total. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Clarificările solicitate după acest termen nu vor mai fi luate în considerare. Autoritatea contractantă va răspune în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarifică în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor prin publicarea unui raspuns consolidat care va fi postat în SEAP. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă numai în format electronic în SEAP pe calea: (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 4221187/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Organizarea a 10 evenimente dedicate schimbului de bune practici în inovare, cu o durată de 4 zile, la care să participe maximum 30 persoane/eveniment.
Interne Kennung: 1