562371-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator proiect ROHU00049- METAGEN
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator proiect ROHU00049- METAGEN
Beschreibung: Achizitia de Reactivi de laborator conform caietului de sarcini. Se vor achiziționa 5 loturi: LOT 1- 5 poziții; Lot 2 – 6 poziții; Lot 3 – 14 poziții; Lot 4 – 7 poziții; Lot 5 – 20 poziții. ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Interne Kennung: 4269215_2025_PAAPD1568518
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Lotul 1 – Reactivi pentru secvențiere genomică pe platforme de secvențiere cu citire lungă
Beschreibung: Achizitia de Reactivi pentru secvențiere genomică pe platforme de secvențiere cu citire lungă conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Lotul 2 – Reactivi pentru analize de biologie moleculară și cuantificarea ADN
Beschreibung: Achizitia de Reactivi pentru analize de biologie moleculară și cuantificarea ADN conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Lotul 3 – Reactivi pentru analiza metagenomică și caracterizarea comunităților microbiene
Beschreibung: Achizitia de Reactivi pentru analiza metagenomică și caracterizarea comunităților microbiene conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Lotul 4 – Reactivi pentru extracția automatizată a acizilor nucleici din probe biologice și de mediu
Beschreibung: Achizitia de Reactivi pentru extracția automatizată a acizilor nucleici din probe biologice și de mediu conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Lotul 5 – Medii de cultură și reactivi pentru microbiologie, bacteriologie și studii asupra bacteriofagilor
Beschreibung: Achizitia de Medii de cultură și reactivi pentru microbiologie, bacteriologie și studii asupra bacteriofagilor conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5