562443-2026 - Ergebnis
Rumänien – Lizenzverwaltungssoftwarepaket – Achiziționarea de licențe/subscripții: Licențe securitate cibernetică avansată (Lot 1); Licențe uzuale (Lot 2), Licențe web-site (Lot 3)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea de licențe/subscripții: Licențe securitate cibernetică avansată (Lot 1); Licențe uzuale (Lot 2), Licențe web-site (Lot 3)
Beschreibung: Achiziția vizează furnizarea de subscripții/licențe necesar a fi instalate pe echipamentele din dotare. Se vor achiziționa : Lot I - Licențe securitate cibernetică avansată; • Lotul II – Licențe uzuale; • Lotul III – Licențe web-site; Clarificări: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 21 zile NOTĂ: Potrivit art. 161 din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, în măsura în care clarificările sunt solicitate în timp util, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări se va publica în SEAP în a 11 a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor candidaturilor/ofertelor (a se vedea termenele din anunțul de participare publicat în SEAP). Răspunsul consolidat la clarificările transmise de operatorii economici se va publica în S.E.A.P. la adresa www.e-licitatie.ro, fără a se dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4265841/2025/68754
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 -Licențe securitate cibernetică avansată:
Beschreibung: Lot 1 – Licențe securitate cibernetică avansată: Cantitati minime si maxime pentru acord cadru Lot 1: a. FortiADC-1200F-DC 3 Year Application Security - Network Security Bundle Plus WAF Signatures, WAF Adaptive Learning, FortiADC Cloud Sandbox, Credential Stuffing Defense, FortiGuard Data Loss Prevention Service, and FortiCare Premium (FC-10-AD1BF-731-02-36) minim: 1 buc. – max: 2 bucăți; b. Fortinet FortiClient - EPP / APT (On Pemise Deployments) 3 Year FortiClient EPP/APT Subscription for 2000 endpoints - FC3-10-EMS04-429-01-36 – minim: 1 buc.- max. 1 bucată; c. FortiGate-100F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-F100F-247-02-36) – minim: 200 buc. - max 435 bucăți; d. FortiGate-1101E 3 Year Unified Threat Protection (UTP) (IPS, Advanced Malware Protection, Application Control, URL, DNS & Video Filtering, Antispam Service, and FortiCare Premium) (FC-10-F11E1-950-02-36): minim: 2 buc.– max 6 buc.; e. FortiGate-1101E 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-F11E1-247-02-36) – minim 2 buc.- max 6 bucăți; f. Fortinet FortiMail-VM04 24x7 FortiCare and FortiGuard Enterprise ATP Bundle - 3 Year - FC-10-0VM04-643-02-36 - minim: 1 buc. – max 1 bucată; g. Fortinet FortiManager - VM Support 24x7 FortiCare Contract - 1 - 1010 devices/Virtual Domains - 3 Year - (FC4-10-M3004-248-02-36): minim: 1 buc. – max 2 bucăți; h. FortiSandbox-3000F 3 Year Sandbox Threat Intelligence (Antivirus, IPS, Web Filtering, File Query, Industrial Security, SandBox Engine) plus FortiCare Premium (FC-10-SA3KF-499-02-36): minim: 1 buc. – max 3 bucăți; i. FortiCare Support for Software based FortiSIEM deployments FortiCare Premium Support (1 - 200 points) for FortiSIEM Software deployments. 1 "Device" or 2 "End points" or 3 "Advanced Agents - Log & FIM" or 10 "Advanced Agents - UEBA Telemetry" - FC3-10-FSM97-248-02-36 – minim: 1 buc. - max 1 bucată; j. Fortinet 200 Advanced Agents - Log & FIM - perpetual license. Each Agent requires a device license - FSM-AGT-ADV-200-UG– minim:1 buc. - max 1 bucată; k. FortiSwitch-124F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-S124N-247-02-36): minim: 50 buc. – max 157 bucăți l. FortiSwitch-124F-POE 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-S124F-247-02-36): minim: 10 buc.– max 25 bucăți; m. FortiSwitch-148F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-148FN-247-02-36): minim: 100 buc. – max 511 bucăți; n. FortiSwitch-424E 3 Year FortiCare Premium Support(FC-10-S424E-247-02-36): minim:100 buc. – max. 430 bucăți Valoarea totală maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 3.092.890,36 lei fără TVA. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente: minim 1 contract - maxim 6 contracte subsecvente atribuite/an încheiate la un interval de minim 1 lună – maxim 10 luni. Aceste licențe vor fi livrate în mai multe tranșe/etape în acord cu cerințele din caietul de sarcini. Cantitate estimată minimă – maximă pentru cel mai mare contract subsecvent care se va atribui în baza Acordului cadru de furnizare : a. FortiADC-1200F-DC 3 Year Application Security - Network Security Bundle Plus WAF Signatures, WAF Adaptive Learning, FortiADC Cloud Sandbox, Credential Stuffing Defense, FortiGuard Data Loss Prevention Service, and FortiCare Premium (FC-10-AD1BF-731-02-36): minim 0 buc- maxim 0 buc; b. Fortinet FortiClient - EPP / APT (On Pemise Deployments) 3 Year FortiClient EPP/APT Subscription for 2000 endpoints - FC3-10-EMS04-429-01-36: minim 0 buc. - maxim 0 buc. ; c. FortiGate-100F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-F100F-247-02-36): minim 0 buc. -max 118 buc.; d. FortiGate-1101E 3 Year Unified Threat Protection (UTP) (IPS, Advanced Malware Protection, Application Control, URL, DNS & Video Filtering, Antispam Service, and FortiCare Premium) (FC-10-F11E1-950-02-36): minim 0 buc.- maxim 0 buc.; e. FortiGate-1101E 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-F11E1-247-02-36): minim 0 buc.- maxim 0 buc.; f. Fortinet FortiMail-VM04 24x7 FortiCare and FortiGuard Enterprise ATP Bundle - 3 Year - FC-10-0VM04-643-02-36: minim 1buc. - maxim 0 buc.; g. Fortinet FortiManager - VM Support 24x7 FortiCare Contract - 1 - 1010 devices/Virtual Domains - 3 Year - (FC4-10-M3004-248-02-36): minim 0 buc.- maxim 0 buc.; h. FortiSandbox-3000F 3 Year Sandbox Threat Intelligence (Antivirus, IPS, Web Filtering, File Query, Industrial Security, SandBox Engine) plus FortiCare Premium (FC-10-SA3KF-499-02-36): minim 0 -maxim 1 buc; i. FortiCare Support for Software based FortiSIEM deployments FortiCare Premium Support (1 - 200 points) for FortiSIEM Software deployments. 1 "Device" or 2 "End points" or 3 "Advanced Agents - Log & FIM" or 10 "Advanced Agents - UEBA Telemetry" - FC3-10-FSM97-248-02-36: minim 0 buc. -maxim 0 buc; j. Fortinet 200 Advanced Agents - Log & FIM - perpetual license. Each Agent requires a device license - FSM-AGT-ADV-200-UG: minim 0 buc. - maxim 0 buc.; k. FortiSwitch-124F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-S124N-247-02-36): minim 0 - maxim 0 buc; l. FortiSwitch-124F-POE 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-S124F-247-02-36): minim 0- maxim 0 buc; m. FortiSwitch-148F 3 Year FortiCare Premium Support (FC-10-148FN-247-02-36): minim 0- maxim 511 buc.: n. FortiSwitch-424E 3 Year FortiCare Premium Support(FC-10-S424E-247-02-36): minim 0 -maxim 430 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2 – Licențe uzuale:
Beschreibung: Lot 2 - Licențe uzuale: Cantitati minime si maxime pentru acord cadru furnizare Lot 2: a. Licență Abby Fine Reader PDF 16 Corporate – licență pentru trei ani: minim 1 buc – maxim 1 bucată; b. Licență Microsoft 365 Business Basic ce include Microsoft Teams - licență pentru un an: minim 5 buc – maxim 15 bucăți; c. Licență Nessus Profesional - licență pentru trei ani: minim 1 buc. – maxim 1 bucată; d. Pachet 9 licențe Zoom Workplace Pro - licență pentru un an: minim 1 buc - maxim 3 bucăți; Valoarea totală maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 76.544,55 lei fără TVA. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente: minim 1 contract - maxim 3 contracte subsecvente atribuite/an încheiate la un interval de minim 1 lună – maxim 12 luni. Aceste licențe vor fi livrate în mai multe tranșe/etape în acord cu cerințele din caietul de sarcini. Cantitate estimată minimă – maximă pentru cel mai mare contract subsecvent care se va atribui în baza Acordului cadru de furnizare : a. Licență Abby Fine Reader PDF 16 Corporate – licență pentru trei ani: minim 0 buc. - maxim 0 buc.; b. Licență Microsoft 365 Business Basic ce include Microsoft Teams - licență pentru un an: minim 5 buc.- maxim 5 buc; c. Licență Nessus Profesional - licență pentru trei ani: minim 0 buc. - max 1 buc.; d. Pachet 9 licențe Zoom Workplace Pro - licență pentru un an: minim 1buc. - maxim1 buc.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 -Licente web-site
Beschreibung: Lot 3 – Licențe web-site: Cantitati minime si maxime acord cadru Lot 3: a. Licență plugin EventON full-call: minim 1 buc – maxim 3 bucăți; b. Licență plugin SEO YOAST Premium: minim 1 buc– maxim 3 bucăți; c. Licență plugin securitate WordFence.com: minim 1 buc – maxim 3 bucăți; d. Licență plugin editor CMD BrizyPro: minim 3 buc – maxim 9 bucăți; e. Licență plugin Interactive Map of Romania: minim 1 buc – maxim 3 bucăți; f. Licență plugin GDPR (ultimate-gdprcompliancetoolkit-for-wordpress): minim 1 buc – maxim 3 bucăți; g. Licență plugin Eventon-wordpress-event-calendarpluginwordpress-Plugin: minim 1 buc – maxim 3 bucăți Valoarea totală maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 3.213,00 lei fără TVA. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente: minim 1 contract - maxim 2 contracte subsecvente atribuite/an încheiate la un interval de minim 1 lună – maxim 6 luni. Aceste licențe vor fi livrate în mai multe tranșe/etape în acord cu cerințele din caietul de sarcini. Cantitate estimată minimă – maximă pentru cel mai mare contract subsecvent care se va atribui în baza Acordului cadru de furnizare : a. Licență plugin EventON full-call: minim 1 buc - maxim 1 buc. b. Licență plugin SEO YOAST Premium: minim 0 buc.-maxim 1 buc. c. Licență plugin securitate WordFence.com: minim 0 buc. - max 1 buc. d. Licență plugin editor CMD BrizyPro: minim 0 buc. - maxim 3 buc. e. Licență plugin Interactive Map of Romania: minim 0 buc. -maxim 1 buc. f. Licență plugin GDPR (ultimate-gdprcompliancetoolkit-for-wordpress): minim 0 buc. - maxim1 buc. g. Licență plugin Eventon-wordpress-event-calendarpluginwordpress-Plugin: minim 0 buc. - maxim1 buc.
Interne Kennung: 3