See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w podziale na 5 rejonów – jako 5 odrębnych części zamówienia, tj.: 1) Część 1 (Rejon I) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie I”, 2) Część 2 (Rejon II) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie II”, 3) Część 3 (Rejon III) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie III”, 4) Część 4 (Rejon IV) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie IV”, 5) Część 5 (Rejon V) zamówienia - tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie V”. 6) Część 6 zamówienia - realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości oraz odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej na 384 przystankach komunikacji miejskiej, których właścicielem albo zarządzającym jest Miasto Kalisz, zlokalizowanych na terenie miasta Kalisza. 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 1 – powierzchnia łączna rejonu I wynosi 54.689,00 m2 b) Część 2 – powierzchnia łączna rejonu II wynosi 53.632,00 m2 c) Część 3 – powierzchnia łączna rejonu III wynosi 116.478,00 m2 d) Część 4 – powierzchnia łączna rejonu IV wynosi 147.695,00 m2 e) Część 5 – powierzchnia łączna rejonu V wynosi 89.319 m2 f) Część 6 – powierzchnia łączna sprzątania wynosi 103.480,00 m2 - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi), - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 1 – rejon I około 48.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, b) Część 2 – rejonu II około 24.000,00 m2 , w całym okresie realizacji zamówienia, c) Część 3 – rejonu III około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, d) Część 4 - rejon IV około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, e) Część 5 – rejon V około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, f) Część 6 – rejon VI około 12.000,00 m2 , w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie.
Vorherige Bekanntmachung: 412730-2026
Interne Kennung: WGOŚ.2711.0002.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający zdecydował się zastosować z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na bieżące utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza skrócił termin składania ofert do 17 dni. Pilna po-trzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności za-gwarantowania ciągłości świadczenia ww. usługi. Obecna umowa na świadczenie ww. usługi obowiązywała do dnia 10.03.2026 r. lub wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia wynikającego z umowy. Zamawiający od 11.03.2026 r. realizuje prawo opcji oraz zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust 1 pkt 7 ustawy (tzw. zamówień podobnych). Mając na uwadze powyższe – mimo, iż Zamawiający w celu realizacji zamówienia korzysta z prawa opcji oraz zamówień uzupełniających to nie są one nieograniczone i zasadnym jest szybkie procedowanie nowego postępowania w trybie konkurencyjnym (stąd kolejne postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego). Jako uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert należy uznać również dbałość o gospodarne wydatkowanie środków tj. dążenie do tego, by wyłonienie wykonawcy miało miejsce w drodze przetargu otwartego – tak jak to czyni Zamawiający w tym przypadku. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter oceny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Należy zauważyć, że obowiązujący wyżej przywoływany przepis jest wynikiem implementacji art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE, na mocy którego, jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności należycie uzasadniony przez instytucją zamawiającą termin składania ofert nie może być dotrzymany, instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu. Jednocześnie z motywu 46 preambuły do tej dyrektywy wynika, że zgodnie z intencją ustawodawcy unijnego, instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach, gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Przy czym nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać. Jak wskazuje się w doktrynie będzie to sytuacja, w której zamawiający powinien podjąć pilnie działania zmierzające do wykonania zamówienia publicznego. Stan pilnej konieczności nie oznacza jednak wymogu natychmiastowej reakcji np. w celu usunięcia awarii lub katastrofy.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. E-mail podany w pkt 8.1 niniejszego ogłoszenia dla Organizacji ORG-0002 nie służy do porozumiewania się w niniejszym postępowaniu. Komunikacja odbywa się za pomocą Platformy Zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl,zwanej w niniejszym ogłoszeniu „Platformą Zakupową”. 2. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zawiera SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 (Rejon I)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Część 1 (Rejon I) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie I”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 1 – powierzchnia łączna rejonu I wynosi 54.689,00 m2 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 1 – rejon I około 48.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 1 - nie przekraczającej 482.223,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 1 - nie przekraczającej 597.038,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 (Rejon II)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Część 2 (Rejon II) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie II”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 2 – powierzchnia łączna rejonu II wynosi 53.632,00 m2 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 2 – rejon II około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 2 - nie przekraczającej 296.377,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 2 - nie przekraczającej 366.943,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 (Rejon III)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Część 3 (Rejon III) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie III”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 3 – powierzchnia łączna rejonu III wynosi 116.478,00 m2 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 3 – rejon III około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 3 - nie przekraczającej 266.995,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 3 - nie przekraczającej 330.565,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 (Rejon IV)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Część 4 (Rejon IV) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie IV”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 4 – powierzchnia łączna rejonu IV wynosi 147.695,00 m2 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 4 – rejon IV około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 4 - nie przekraczającej 471.927,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 4 - nie przekraczającej 584.291,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 (Rejon V)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Część 5 (Rejon V) zamówienia – tereny określone w załączniku do SWZ pn. „Harmonogram utrzymania czystości na terenie miasta Kalisza w Rejonie V”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 5 – powierzchnia łączna rejonu V wynosi 89.319 m2 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 5 – rejon V około 24.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 5 - nie przekraczającej 258.883,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 5 - nie przekraczającej 320.522,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 (Rejon VI)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie utrzymania czystości oraz odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej na 384 przystankach komunikacji miejskiej, których właścicielem albo zarządzającym jest Miasto Kalisz, zlokalizowanych na terenie miasta Kalisza. 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej Części, projekty umów oraz załącznik do SWZ pn. „Standardy wykonania zamówienia pn. utrzymanie czystości na terenie miasta Kalisza, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Usługa realizowana będzie: 1) zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz terenów i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część 6 – powierzchnia łączna sprzątania wynosi 103.480,00 m2 - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 2) W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub gołoledzi usługa winna być świadczona wg potrzeb (aż do czasu usunięcia śniegu lub gołoledzi) - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. 3) na podstawie zgłoszeń interwencyjnych (np. w przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć) w szacunkowych ilościach wynoszących: a) Część 6 – rejon VI około 12.000,00 m2, w całym okresie realizacji zamówienia, - według ceny jednostkowej netto za utrzymanie czystości 100m2 w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: Interwencyjne utrzymanie czystości wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Szacunkowe powierzchnie terenów na których winna być świadczona usługa utrzymania czystości została określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza oferty” . Wskazane w “Formularzu oferty” ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości posprzątanych terenów. 5. Bieżące utrzymanie czystości musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami. 6. Na Wykonawcy, jako wytwórcy odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2021 r. o odpadach, ciąży obowiązek postępowania z odpadami zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Uwaga: W razie zmiany ww. aktu prawnego (w tym jego zastąpienia innym aktem prawnym) Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 7. W przypadku oddania/powstania nowych terenów użytkowych podlegających objęciu bieżącym utrzymaniem w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest objąć utrzymaniem nowe tereny za stawki zaoferowane w formularzu ofertowym w danym rejonie. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości netto: a) dla Części 6 - nie przekraczającej 147.571,00 PLN netto; 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 8 polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę. 10. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości do: a) dla Części 6 - nie przekraczającej 182.707,00 PLN netto; 2) Prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości wykonanych czynności ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.3.1) SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę kwoty maksymalne wskazane w pkt 8.3.1) SWZ, 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za 100m2 (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi lub rozszerzenia zakresu usługi/ czynności; 6) wykonawca nie ma prawa żądania od Zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 7) wielkość i zakres usługi zleconej w ramach prawa opcji ustala Zamawiający z uwzględnieniem powyższych zasad.